Akcijų rinkos toliau kilo

Sausis 21, 2019 10:07

Pastarąją savaitę akcijų rinkose ir toliau vyravo optimizmas. Visų pagrindinių ekonomikų indeksai užfiksavo augimą. Svarbių ir gerų naujienų paskelbta nebuvo, bet rinkas teigiamai nuteikė gandai, kad Kinijos ir JAV derybos dėl tarptautinės prekybos rodo teigiamą progresą, o Kinijoje bus mažinami mokesčiai siekiant palaikyti šalies vidaus vartojimo augimą.

Tarp pagrindinių JAV akcijų indeksų geriausiai pasirodė pramonės įmones apimantis Dow 30, kurio vertė per savaitę pakilo 3.0%. Taip pat labai gerus rezultatus užfiksavo S&P500, kuris kilo 2.9%, bei Nasdaq Composite, brangęs 2.7%. Daugelis akcijų rinkų yra užfiksavusios įspūdingus kilimus vertinant nuo Kalėdų žemumos, kaip pavyzdys S&P500 per 3 savaites yra pabrangęs 13.7%, nors ekonominiai duomenys ir makroekonominė aplinka yra pasikeitusios neženkliai ir vis dar kelia susirūpinimą apie ateinančių mėnesių tendencijas. Todėl esama situacija naudinga prekiautojams dėl didelio kintamumo, tačiau rizikinga ilgalaikiams investuotojams, nes akcijos ilgoje perspektyvoje vis dar išlieka brangios.

Kinijos indeksai taip pat džiugino rinkos dalyvius geru pasirodymu, kuomet Shanghai Composite per savaitę pakilo 1.7%. Pozityvias nuotaikas rinkoje paskatino keli svarbūs faktoriai: centrinis šalies bankas įliejo rekordinį kiekį pinigų, 170 milijardų JAV dolerių, užtikrinti bankų sistemos likvidumą ir tolimesnį aktyvų skolinimą bei politikai užsiminė apie planus mažinti mokesčius, siekiant paskatinti gyventojus ir toliau aktyviai vartoti. Kol kas ekonominiai rodikliai šalyje išlieka kelių metų žemumose ir valstybės pastangos suvaldyti lėtėjantį ekonomikos augimą duoda nedaug rezultatų, todėl Kinija tebėra viena pagrindinių rizikų ateinančių metų perspektyvoje.

JAV skolos rinkoje nuotaikos ganėtinai ramios ir didelių pokyčių nebuvo. Skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų neženkliai išaugo iki 0.16% lygio, tačiau ir toliau svyravo ciklo žemumose. Bendrai obligacijų pajamingumas augo, kas sufleravo, kad investuotojų apetitas rizikai neženkliai didėjo.

Žaliavų rinką galiausiai pasiekė platesnio masto pozityvios nuotaikos. WTI rūšies naftos kaina kilo 4.2% iki 53.7 JAV dolerių už barelį, rinkoje spekuliuojant, kad Rusija ir Saudo Arabija imsis mažinti išgaunamus kiekius, kad nesusiformuotų perteklius. Taip pat įdomu, kad JAV gavybos apimtys pasiekė naują rekordą ir paskutinės savaitės duomenimis kasdien buvo išgaunama net 11.9 milijonai barelių naftos. Metalų rinkoje sentimentas taip pat buvo geras: vario kaina kilo 1.9%, aliuminio pašoko net 4.0% o geležies rūdos taip pat augo nuo 72 iki 75 JAV dolerių už toną, nors Kinijos importas traukėsi.

Apibendrinant sektorių rezultatus, ir vėl visi segmentai užfiksavo augimą. Geriausiai pasirodė finansų bendrovės, kurios kilo 4.0%. Taip pat labai gerus rezultatus pateikė pramonės ir paslaugų įmonės, kurios kilo 2.6%. Mažiausią augimą ir vėl parodė komunalinių paslaugų įmonės, kurios kilo vos 0.5%. Šios įmonės yra reguliuojamos valstybės ir generuoja stabilią grąžą, todėl yra mėgstamos išaugus nežinomybei rinkose. Taip pat nesklandumai dėl PG&E bendrovės Kalifornijoje tęsėsi ir bendrovė per savaitę prarado -56% vertės. Apibendrinant situaciją, prieš Kalifornijos gaisrus, įmonės akcijų kaina siekė 70 JAV dolerių, o penktadienį kainavo vos 7 JAV dolerius.

Praėjusią savaitę paskutinio 2018 metų ketvirčio finansinius rezultatus skelbė Delta Airlines. Tai yra viena didžiausių JAV oro linijų bendrovių, kurios skraidina keleivius visame pasaulyje. Kompanija turi net 880 lėktuvų parką, kuriuo kasmet keliauja 200 milijonų žmonių, iš 300 skirtingų vietovių ir net 50 pasaulio šalių. Įmonėje dirba 80 tūkstančių žmonių.

Delta Airlines per ketvirtį gavo 10.7 milijardų JAV dolerių pajamų bei atitiko rinkos dalyvių prognozes. Pajamos per metus augo 5% lyginant su tuo pačiu periodu 2017 metais. Koreguotas pelnas akcijai siekė 1.3 JAV dolerius ir buvo didesnis nei 1.27 rinkos lūkesčiai.

Įmonės vadovai taip pat atnaujino finansines prognozes 2019 metams. Pirmas ketvirtis tikėtina bus prastesnis dėl JAV vyriausybės ir susijusių institucijų uždarymo, kas sumažins bendrovės pajamas ir pelną. Tikimasi, kad pirmame ketvirtyje pelnas akcijai sieks 0.7-0.9 JAV dolerius. Nepaisant to vadovai ateinančius metus mato optimistiškai ir tikisi, kad pelnas akcijai sieks 6-7 JAV dolerius už pilnus 2019 metus.

Po rezultatų paskelbimo, prekyba bendrovės akcijomis buvo rami ir kintamumu neišsiskyrė. Tačiau vertinant paskutinių 12 mėnesių pasirodymą yra nuvertėjusi apie -20%.

Šią savaitę tęsis finansinių rezultatų skelbimas JAV rinkoje. Tarp didžiausių įmonių bus Johnson & Johnson, Intel, Procter&Gamble, IBM, Halliburton bei kitos.

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų sausio 21 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus bei informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkai skirtas pranešimas. Šis turinys skelbiamas tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinamas kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o Admiral Markets Group AS investicinės įmonės (Admiral Markets) nebus laikomos atsakingos už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šiuo turiniu, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų turinio šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, buvo dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo.
  6. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu Admiral Markets pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų veiklos rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  7. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti, turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.