Akcijų rinkos toliau kraujavo epidemijai plečiantis

Kovas 23, 2020 14:31

Praėjusią savaitę pagrindiniai akcijų indeksai ir vėl užfiksavo dviženklius nuvertėjimus. Investuotojai mažino turimą riziką, kuomet užsikrėtusių korona virusu skaičius sparčiai augo, ypač Europoje ir JAV. Italija šalyje įvedė karinę padėti ir įsakė 2 savaitėms uždaryti gamybines įmones ir nutraukti statybas, išskyrus objektus, kurie reikalingi užtikrinti būtinų prekių tiekimą.

Situacija JAV ženkliai keitėsi, kuomet šalį pasiekė testavimo rinkiniai ir buvo pradėtas plataus masto gyventojų tikrinimas. Sekmadienio duomenimis užsikrėtusių buvo beveik 40 tūkstančių, kas reiškia, kad JAV pakilo į 3 vietą pasaulyje pagal atvejų skaičių. Naujų atvejų augimas taip itin spartus, sekmadienio duomenimis buvo užfiksuota apie 14 tūkstančių naujų susirgimų, todėl bendrai JAV laukia labai sunkus laikotarpis ateinantį mėnesį, kuomet išaugs kritinės būklės ligonių skaičius.

JAV akcijų indeksai

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai raudonavo. Blogiausiai pasirodė Dow 30, kurio vertė per savaitę nukrito -17.3%. Santykinai geriausiai pasirodė Nasdaq, kurio vertė sumažėjo -12.6%. Labiausiai sekamas S&P500 indeksas nukrito -15.0% iki 2,305 punktų. Šis kritimas buvo blogiausias savaitės rezultatas nuo 2008 metų spalio mėnesio. Bendrai indeksas yra nukritęs -29% nuo metų pradžios ir -32% nuo aukščiausio taško vasario mėnesį.

Likusio pasaulio indeksų pasirodymai kiek išsiskyrė: Europa ir žemyno pagrindinės ekonomikos pasirodė santykinai gerai, Vokietija prarado -3.2%, Ispanija -2.8%, Italija -1.4%, tačiau besivystančios rinkos toliau smarkiai krito: Brazilija -18.9%, Turkija -10.3%, Filipinai -17.5%.

Shanghai Composite

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite pakilo 2.9%. Nepaisant to, šalyje buvo skelbiami svarbūs ekonominiai duomenys, kurie stipriai nuvylė investuotojų lūkesčius. Pramonės gamybos apimtys sumažėjo -13.5% per metus, mažmeninė prekyba -20.5%, o ilgalaikės investicijos net -24.5%. Duomenys buvo blogesni nei laukta, todėl daugelis ekonomistų skubėjo mažinti Kinijos ekonomikos prognozę – Morgan Stanley tikisi -5% kritimo pirmame 2020 metų ketvirtyje, Goldman Sachs -6% sumažėjimo, o Bloomberg net -11%.

JAV obligacijos

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų pajamingumo toliau kilo nuo 0.45% iki 0.60%, o skirtumas tarp 3 mėnesių ir 10 metų irgi didėjo nuo 0.67% iki 0.91%. 10 metų obligacijų pajamingumas išliko stabilus, tačiau trumpalaikės judėjo linko 0% lygio. Penktadienio duomenimis, 3 mėnesių instrumentas generavo vos 0.03%.

Žaliavos ir sektoriai

Žaliavų rinkoje ir toliau vyravo panika. WTI rūšies naftos kaina toliau krito ir per savaitę sumažėjo dar -25.4% ir pasiekė 23.7 JAV dolerius už barelį. Nuo metų pradžios naftos kaina jau yra nukritusi net -61%. Metalų segmente vario kaina mažėjo -13.0%, aliuminio krito -5.8%. Geležies rūdos kaina sugebėjo išlikti stabili ties 84-85 JAV doleriais už toną.

Praėjusią savaitę visi sektoriai toliau nuvertėjo. Santykinai geriausiai pasirodė technologijų ir sveikatos apsaugos įmonės, kurių vertė sumažėjo atitinkamai -12.2% ir -12.3%. Didžiausius kritimus užfiksavo finansų institucijos bei pramonės bendrovės, kurios prarado atitinkamai -19.2% ir -19.3%.

JAV bendrovė General Mills

Praėjusį trečiadienį prieš biržos atidarymą buvo skelbiami JAV maisto gamybos bendrovė General Mills finansiniai ketvirčio rezultatai. Ši įmonė gamina įvairius maisto produktus, tarp kurių pagrindinės kategorijos yra dribsniai, užkandžiai, jogurtai, paruošti maisto patiekalai bei ledai, kurie sudaro apie 75% General Mills pardavimų ir įmonės vadovų nuomone, yra geriausi segmentai augti pasauliniu mastu. Bendrovė gauna apie 65% pajamų JAV, todėl svarbu atsižvelgti į skirtingus maisto kultūros ypatumus, vertinant įmonės ateities perspektyvas. Bendrovėje dirba 38 tūkstančiai žmonių.

General Mills per ketvirtį gavo 4.18 milijardus JAV dolerių pajamų, bet nepasiekė 4.21 milijardų rinkos lūkesčių. Pajamos išliko stabilios lyginant su praėjusiais metais. Koreguotas pelnas akcijai buvo 0.77 JAV doleriai ir neženkliai viršijo 0.76 rinkos prognozės.

Po rezultatų paskelbimo, General Mills akcijų kaina buvo stabili ties 58 JAV doleriais. Per paskutinius 12 mėnesių akcijų kaina yra pakilusi apie 14%. Bendrovė moka dividendus, kurių pajamingumas šiuo metu siekia apie 3.7%.

Šaltinis: Rinkos barometras 2020 metų kovo 23 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.