Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijų rinkos tryško optimizmu

Rugsėjis 24, 2018 11:25

Praėjusią savaitę pagrindiniai pasaulio akcijų indeksai rodė teigiamą sentimentą ir ženkliai brango. Investuotojų neatbaidė nauji JAV importo muitai Kinijai, kurie įsigalios jau šį mėnesį ir automatiškai didės iki 25% tarifo jau nuo 2019 metų pradžios. Ekonominiai duomenys buvo geri, tačiau pozityvių siurprizų nepateikė, kad paskatintų tokį investuotojų rizikos apetito didėjimą.

Pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P500 per savaitę pakilo 0.4% iki 2,930 punktų lygio ir užfiksavo naują visų laikų aukštumą. Makroekonominiams duomenims JAV išliekant stipriems, o pirmaujantiems indikatoriams rodant tolimesnę plėtrą, investuotojai lieka pirkėjais akcijų rinkoje ir palaiko šalies rinkas aukštumose.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite užfiksavo 4.3% kilimą ir atšoko nuo 30 mėnesių žemumų. Tai buvo geriausias vienos savaitės indekso rezultatas nuo pat 2016 kovo mėnesio. Svarbių duomenų Kinijoje nebuvo skelbiama ir kilimas buvo susijęs su bendru rizikos apetito didėjimu visame pasaulyje.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų išaugo iki 0.25% lygio. Visa obligacijų pajamingumo kreivė judėjo į viršų, kas sufleruoja, kad investuotojai pardavinėjo saugia turto klase laikomas obligacijas ir kapitalą skyrė rizikingesnėms investicijoms. Daugiausiai dėmesio sulaukė 10 metų skolos vertybiniai popieriai, kurie buvo trumpai pakilę iki 3.1% lygio, tačiau įsitvirtino virš 3.0%. Rinkoje nerimsta diskusijos ar ilgalaikių obligacijų pajamingumas ir toliau kils, nes dabartinis lygis laikomas svarbiu pasipriešinimu. Jeigu pasiveržtų į viršų, labai tikėtina, kad visa šalies rinka susidurtų su didesnėmis skolos kainomis, palūkanų kaštai JAV bendrovėms imtų augti, kas neigiamai paveiktų pelnus akcininkams.

Žaliavų rinkoje nuotaikos taip pat buvo pozityvios. WTI rūšies naftos kaina kilo 2.5% iki 70.7 JAV dolerių už barelį. Teigiamą kainos pokytį paskatino bendras rizikos sentimentas rinkoje bei naujienos iš OPEC, kuomet buvo pranešta, kad rugpjūčio mėnesį naftos išgavimas mažėjo, pagrinde dėl Irano, kuriam vėl buvo pritaikytos JAV sankcijos. Metalų segmente investuotojai buvo nusiteikę gerai: vario kaina šoko 8.3%, aliuminio kilo 2.5%, o geležies rūdos kaina kilo 1% iki 68.8 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, buvo matomas investuotojų persiskirstymas iš saugių sektorių į rizikingesnius. Žaliavų kainoms augant, rinkos dalyviai pirko šio segmento bendroves ir jis kilo 3.0%. Taip pat ženkliai brango finansų bendrovės, kurios parodė 2.1% teigiamą rezultatą. Prasčiausiai pasirodė komunalinių paslaugų bendrovės, kurios pigo -0.3%i ir technologijų, kurios prarado -0.1%.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė viena didžiausių JAV siuntų bendrovė FedEx, kuri skelbė ketvirčio finansinius rezultatus. FedEx siuntinius gabena visame pasaulyje ir visomis transporto priemonėmis. Įdomu, kad bendrovė yra didžiausia oro transporto bendrovė pasaulyje pagal pervežamą svorį ir 9 pagal dydį vertinant lėktuvų parką. FedEx vykdo skrydžius į daugiau nei 370 miestų visame pasaulyje.

FedEx pajamos per ketvirtį siekė 17.1 milijardus JAV dolerių ir viršijo 16.9 rinkos lūkesčius. Koreguotas pelnas akcijai buvo 3.46 JAV doleriai ir nepasiekė 3.81 rinkos prognozės. Lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, kuomet įmonė uždirbo 15.3 milijardus pajamų ir 2.51 koreguoto pelno akcijai, rezultatai buvo ženkliai geresni. Nepaisant to pelnas akcijai nuvylė investuotojus, kuomet įmonės vadovai padidino metinį darbo užmokesčio fondą 300 milijonų JAV dolerių, kas turėjo 0.48 JAV dolerių įtaką pelnui per akciją ir buvo pagrindinis kintamasis lyginant faktinį skaičių su prognoze.

FedEx akcijų kaina nuo metų pradžios yra nukritusi -7%, tačiau per paskutinius 12 mėnesių yra pakilusi 13%. Paskutiniu metu daug diskutuojama apie Amazon planus aktyviau plėsti logistikos versle, nes Amazon paskelbė apie naują bendradarbiavimo programą, kuri leidžia smulkiems verslininkams užsiimti krovinių pristatymo veikla ir bendradarbiauti su Amazon. Nepaisant to, reikės labai daug laiko, kad Amazon ir jos partneriai pasiektų tokią skalę ir apimtų visas JAV teritorijas, kaip dabar turi įgyvendinę FedEx ir kitos didžiosios siuntų bendrovės UPS ir U.S. Postal.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.