Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijų rinkose tvyrojo nerimas

Gegužė 07, 2018 11:26

Praėjusi savaitė akcijų rinkose buvo ganėtinai rami ir indeksų pokyčiai nebuvo ženklūs, tačiau tarp investuotojų vyravo nerimas ir nežinomybė dėl tolimesnės rinkų krypties. Ekonominiai duomenys signalizavo apie tolimesnį augimą, tačiau lėtesnį nei praėjusiais ketvirčiais. Tuo tarpu politinėje arenoje dėmesys krypo į JAV atstovų kelionę į Kiniją, kur vyko derybos dėl naujų tarptautinės prekybos susitarimų, tačiau ženklesnių rezultatų nebuvo pasiekta ir vis dar lieka atvirų daugybė svarbių klausimų.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę neženkliai krito -0.2% iki 2,660 punktų lygio. Indeksas buvo trumpam nuvertėjęs žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio, kurį rinkos dalyviai aktyviai seka. Šiais metais šis lygis 5 kartus sėkmingai atlaikė meškų atakas, tačiau jeigu sentimentas rinkoje toliau blogėtų ir indeksas įsitvirtintų žemiau šio vidurkio, rizikos apetitas tikėtina ženkliai sumažėtų ir paskatintų bendros tendencijos bent laikiną pasikeitimą. Šiuo metu investuotojams svarbu išlikti ypač taktiškiems ir gerai įvertinti turimų pozicijų rizikas.

JAV obligacijų rinkoje kreivės plokštėjimo tendencija tęsėsi ir skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų nukrito iki 0.43% lygio. Po JAV centrinio banko susirinkimo ir griežtesnę monetarinę politiką žadančių komentarų, investuotojai toliau pardavinėjo trumpalaikes obligacijas, kurių pajamingumas buvo pasiekęs 2.53% lygį bei dar vieną aukščiausią tašką šiame monetarinės politikos griežtinimo cikle. Tuo tarpu, ilgalaikės obligacijos rado didelį palaikymą ties 3.0%, kurio įveikti nepavyko ir šią savaitę. Įdomu, kad rinkos lūkesčiai pamatyti JAV palūkanų didinimą birželio mėnesio susirinkime siekia beveik 100% ir investuotojai neturi abejonių, kad monetarinė politika bus griežtinama toliau.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo pozityvios. WTI rūšies naftos kaina kilo 2.5% ir pasiekė 69.4 JAV dolerius už barelį. Tai didžiausia naftos kaina nuo pat 2014 metų lapkričio mėnesio. JAV naftos atsargų skaičius per savaitę padidėjo 6.2 milijonais barelių, o naftos gręžinių skaičius augo 9 vienetais iki 834, tačiau abi naujienos neturėjo neigiamos įtakos naftos kainai. Įdomu, kad aukšta naftos kaina skatina investicijas į naujus gavybos plotus, kas didina bendrą išgaunamos naftos kiekį JAV. Dinamika išties sparti, nes dar metų pradžioje JAV buvo išgaunama 9.5 milijonai barelių per dieną, kuomet dabar gavyba pasiekė aukščiausią visų laikų tašką ties 10.6 milijonais arba pridėjo daugiau nei 1 milijonu barelių kasdien vos per 4 mėnesius. Metalų segmente nuotaikos buvo nuosaikesnės: vario kaina augo 1.2%, aliuminio 5.2%, o geležies rūdos 1.7% iki 66.1 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausiai pasirodė vartojimo prekių, paslaugų ir technologijų kompanijos, kurios vidutiniškai brango apie 0.6%. Neigiamus rezultatus parodė finansų bei pramonės įmonės, kurios pigo apie 0.9%, o labiausiai nuvertėjo sveikatos apsaugos bendrovės, kurios prarado 2.0%.

Praėjusią savaitę dėmesio centre vėl buvo Elonas Muskas ir Tesla kompanijos rezultatai. Elektrinių automobilių gamintojas skelbė pirmojo ketvirčio finansinius pasiekimus ir gamybos apimtis, kurios dar kartą nuvylė visų analitikų prognozes.

Tesla pajamos augo iki 3.4 milijardų JAV dolerių per ketvirtį ir viršijo rinkos 3.2 milijardų prognozes. Nepaisant to kompanijos nuostoliai toliau didėjo ir siekė 0.78 milijardus vos per pirmus tris mėnesius arba pašoko nuo 0.4 milijardų prieš metus tuo pačiu periodu. Svarbiausia dalis buvo pinigų srautai ir Tesla sudegino 1.05 milijardus per vos per pirmą metų ketvirtį.

Kompanija kovo pabaigoje turėjo 2.7 milijardus JAV dolerių ir rinkos analitikai ima neabejoti, kad įmonei dar šiais metais teks kreiptis į finansus rinkas, kad gauti naujų lėšų vykdyti veiklą. Daugiausiai problemų kyla su Model 3 produkcijos paleidimu, nes apimtys vis dar nesiekia prognozuotų 5000 automobilių per savaitę.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

CYH +25.8%
AAPL +13.3%
TWTR +7.0%
ECA +6.6%

X +6.6%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

SNAP -24.2%
AVP -14.2%
GILD -11.4%
CVS -9.8%
AYI -8.6%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.