Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijų rinkose vyravo geros nuotaikos

Rugsėjis 17, 2018 11:32

Praėjusią savaitę tarp investuotojų vyravo pozityvus sentimentas ir daugelis pagrindinių pasaulio akcijų indeksų brango. Nepaisant to JAV rinkos išsiskiria, nes šalies indeksų vertės svyruoja aplink visų laikų aukštumas, kuomet Vokietijos ir Anglijos indeksai yra pasikoregavę -10-15% nuo viršūnės, o Kinijos net -25%. Šį rinkos netolygumą daugiausiai nulėmė JAV technologijų bendrovės, kurios demonstruoja itin gerus rezultatus ir pritraukia kapitalą iš viso pasaulio ir palaiko JAV indeksus visų laikų aukštumose.

Pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P500 per savaitę pakilo 1.2% iki 2,900 punktų lygio. Investuotojų optimizmą paskatino spekuliacijos savaitės pradžioje, kad JAV prezidentas neskubės su prekybos muitais Kinijai, nors vėliau nuomonę pakeitė. Taip pat rinkos dalyvius teigimai veikė sumažėję lūkesčiai pamatyti trečiąjį palūkanų normos kėlimą šių metų gruodžio mėnesį, kuomet mažmeninės prekybos ir infliacijos rodikliai šalyje lėtėjo. Mažesnės palūkanos, mažina įmonių išlaidas, todėl daugiau kapitalo gali būti skiriama akcininkams, kas didina įmonės vertę rinkoje.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite nuvertėjo -0.8% praėjusios savaitės metu ir nors išlieka ties 30 mėnesių žemumomis, tačiau užfiksavo naują žemumą per paskutinius kelis mėnesius. Taip pat Kinijoje buvo skelbiami svarbūs ekonominiai duomenys: investicijos augo 5.3% per metus ir nepateisino 5.5% lūkesčių, pramonės produkcija didėjo 6.1% ir atitiko prognozes, o mažmeninių pardavimų augimas buvo stipriausias ir siekė 9.0%. Įdomu, kad ganėtinai pozityvūs ekonominiai duomenys nebuvo pakankami, kad paskatinti investuotojus aktyviau pirkti akcijas ir prisiimti didesnę riziką.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų mažėjo iki 0.21% lygio. Įdomu, kad visų obligacijų kainos ženkliai krito ir pajamingumai augo. 10 metų instrumentai pasiekė 3.0% ribą, o 2 metų skolos vertybinių popierių pajamingumas kilo iki 2.8%, aukščiausio taško nuo pat 2008 metų.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo gan įvairios. WTI rūšies naftos kaina kilo 1.9% iki 69.0 JAV dolerių už barelį. Nepaisant to naftos kaina išlieka paskutinių 5 mėnesių prekybos rėžyje ir daugelis investuotojų laukia ženklesnių pokyčių prieš imdamiesi pozicijų šioje rinkoje. Metalų segmente investuotojai buvo nusiteikę prastai: vario kaina neženkliai augo 0.4%, aliuminio prarado -1.1%, o geležies rūdos kaina išliko stabili ties 68.0 JAV doleriais už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, visi rodė teigiamus rezultatus. Didžiausią prieaugį užfiksavo pramonės įmonės, kurių vertė kilo 2.0%. Taip pat ženkliai augo technologijų ir žaliavų bendrovės, kurių kaina padidėjo 1.7%. O vartojimo prekių kompanijos kilo 1.5%.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė JAV mažmeninės prekybos milžinė Kroger, kuri skelbė ketvirčio finansinius rezultatus. Kroger skaičiuoja jau 135 veiklos metus ir yra antras pagal dydį parduotuvių tinklas po Walmart pagal pajamas. Bendrovė valdo įvairaus formato parduotuves - nuo paprastų maisto prekių, iki prekybos centrų, juvelyrikos ir vaistinių.

Kroger pajamos per ketvirtį siekė 27.9 milijardus JAV dolerių ir atitiko rinkos analitikų prognozes. Su vienkartinėmis išlaidomis koreguotas pelnas akcijai siekė 0.41 JAV dolerį ir viršijo rinkos 0.38 lūkesčius. Palyginamų parduotuvių pajamos augo 1.6% per metus, kas sufleruoja apie pozityvią tendenciją rinkoje, nors augimas buvo ir neženkliai lėtesnis nei konkurentų. Bendrovės vadovai išlaikė veiklos prognozę ir tikisi, kad metinis pelnas sieks 2.0-2.15 JAV dolerių akcijai šias metais.

Kroger kaip ir daugelis kitų mažmeninės prekybos įmonių JAV demonstruoja gerus rezultatus dėl augančio šalies gyventojų vartojimo. Tam daug įtakos turėjo JAV prezidento Donaldo Trumpo sumažinti mokesčiai, kas padidino gyventojų pajamas ir suteikė vienkartinį impulsą vartojimui ir šiam verslo sektoriui. Kroger akcijos pakilo 16% nuo metų pradžios ir 47% per paskutinius 12 mėnesių atspindėdamos itin gerą sentimentą mažmeninės prekybos segmente.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.