Akcijų rinkose vyravo pozityvios ir nuosaikios nuotaikos

Vasaris 04, 2019 11:47

Praėjusią savaitę akcijų rinkose išliko geros nuotaikos, nors didelio indeksų kilimo nebuvo užfiksuota. Savaitės pradžia buvo rami investuotojams laukiant JAV centrinio banko pranešimo, tačiau sužinojus, kad svarstoma lėtinti balanso mažinimo procesą, rinkos dalyviai skubėjo pirkti akcijas ir didinti portfelio riziką. Jeigu centrinio banko balanso mažinimo procesas būtų sulėtintas arba sustabdytas, tai reikštų didesnį rinkos likvidumą ir tikėtina aukštesnes rizikingų aktyvų kainas.

Taip pat JAV politikai susitarė dėl laikino vyriausybės darbo atnaujinimo. Šiuo metu sutarta dėl 3 savaičių veiklos finansavimo. Šalies prezidentas spaudos pranešimuose sako, kad ilgesnis vyriausybės darbo atnaujinimas gali būti pasiektas, jeigu bus patvirtintas finansavimas sienos statybai tarp JAV ir Meksikos. Vyriausybės darbo sutrikimai neturi tiesioginės įtakos finansų rinkoms, tačiau veikia šalies vidaus vartojimą, nes valstybinių įstaigų darbuotojai negauna stabilių pajamų ir turi mažinti išlaidas.

Pagrindiniai JAV indeksai užfiksavo vertės augimą. Didžiausią prieaugį parodė S&P500, kurio vertė augo 1.6% per savaitės prekybos sesiją ir pasiekė 2,700 punktų ribą. Tolimesnis augimas tikėtina bus pristabdytas 200 dienų slankioji vidurkio ties 2,740 lygiu, kuris anksčiau sutelkdavo pakankamą pasipriešinimą konsolidaciniam periodui.

Praėjusią savaitę investuotojai aktyviai sekė svarbius duomenis iš Kinijos, kurioje buvo skelbiamas pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas. Šalyje yra dvi agentūros skaičiuojančios šį indeksą: vienos duomenimis jis buvo 49.5 punktai ir išliko stabilus, tačiau Caixin nuomone indeksas krito net iki 48.3 punktų ir sufleravo apie toliau spartėjantį ekonomikos lėtėjimą. Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite neženkliai kilo 0.6%.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų pakilo nuo 0.15% iki 0.19% lygio. Šį didėjimą taip pat daugiausiai nulėmė centrinio banko pranešimas ir išaugęs rinkos rizikos apetitas. Tačiau įdomu, kad obligacijų pajamingumo kreivė bendrai judėjo į apačią ir pajamingumas mažėjo, kas reiškia, kad investuotojai buvo aktyvesni JAV skolos pirkėjai nei pardavėjai. Tokia tendencija nedera su akcijų rinka ir tikėtina sufleruoja, kad investuotojai yra atsargūs didindami akcijų dalį rinkoje.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo pozityvios kaip ir akcijų segmente. WTI rūšies naftos kaina kilo 3.1% iki 55.2 JAV dolerių už barelį, aukščiausios kainos per paskutinius kelis mėnesius. Įdomu, kad JAV naftos gavybos apimtys išsilaiko aukštumose ir visą sausį siekė 11.9 milijonus barelių per dieną. Vis dar sunku pasakyti kiek šalies naftos rinka yra inertiška dėl seniau suplanuotų investicijų, kurios leidžia palaikyti aukštą gavybą, ir kiek atspari dėl sumažėjusių gavybos kaštų dėl technologijų tobulėjimo. Metalų rinkoje nuotaikos buvo įvairios: vario kaina kilo 1.5%, aliuminio krito -2.0%, o geležies rūda ženkliai brango nuo 75 iki 85 JAV dolerių už toną dėl nelaimės Brazilijoje, kur kasykloje sugriuvo užtvanka ir privertė didžiausio pasaulio geležies rūdos bendrovę Vale sumažinti produkciją, siekiant atnaujinti infrastruktūrą, kad nepasikartotų panašus įvykis.

Apibendrinant sektorių rezultatus, visi rodė teigiamas tendencijas. Didžiausią prieaugį užfiksavo vartojimo prekių ir pramonės įmonių akcijų kainos, kurios atitinkamai augo 3.2% ir 2.8%. Prasčiausiai pasirodė finansų bendrovės, kurios kilo vos 1.2%.

Praėjusią savaitę finansinius rezultatus skelbė didžiausia JAV elektroninės komercijos bendrovė Amazon. Įmonė buvo įsteigta 1994 metais ir tuomet pagrindinis verslas buvo knygų pardavimas internetu. Šiandien bendrovė ne tik didžiausias mažmeninės prekybos internetu dalyvis šalyje, bet ir viena didžiausių technologijų įmonių, turinti debesų kompiuterijos, dirbtinio intelekto ir kitus padalinius. Bendrovė rodo itin spartų pajamų augimą, todėl yra labai mėgstama investuotojų ir patenka į populiarią FANG grupę, kurią sudaro Facebook, Amazon, Netflix, Google.

Amazon praėjusį ketvirtį gavo 72.4 milijardus JAV dolerių pajamų ir viršijo rinkos 71.9 milijardus prognozes. Tai buvo 20% augimas per metus, nors ir lėčiausias nuo 2015. Koreguotas pelnas akcijai siekė 6.04 JAV dolerius ir buvo didesnis nei 5.68 rinkos lūkesčiai.

Taip pat bendrovė paskelbė ateinančio ketvirčio prognozes: vadovai tikisi gauti 56-60 milijardus pajamų, kas buvo mažiau nei 61 milijardas rinkos prognozės, tačiau augimas turėtų siekti 10-18% per metus. Taip pat turėtų augti investicijos.

Po naujienų paskelbimo akcijų kaina koregavosi apie -5%, tačiau išlieka pakilusi 12% per paskutinius 12 mėnesių.

Šią savaitę tęsis finansinių rezultatų skelbimas JAV rinkoje. Tarp didžiausių įmonių bus Alphabet, Fox, Sysco, Twitter ir kitos.

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų vasario 4 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus bei informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkai skirtas pranešimas. Šis turinys skelbiamas tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinamas kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o Admiral Markets Group AS investicinės įmonės (Admiral Markets) nebus laikomos atsakingos už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šiuo turiniu, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų turinio šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, buvo dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo.
  6. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu Admiral Markets pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų veiklos rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  7. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti, turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.


Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.