„Amazon“ prarado 200 mlrd. $. Kas toliau?

Vasaris 11, 2019 18:52

2018 m. rugsėjį elektroninės komercijos milžinės, bendrovės „Amazon“ vertė viršijo 1 trilijono dolerių ribą. O štai paskutinę 2019 m. sausio mėnesio savaitę ji neteko net 200 milijardų dolerių ($). Dėl šio daugiau nei 30 % nuosmukio ši bendrovė oficialiai atsidūrė „meškų rinkos“ teritorijoje.

„Citigroup“ ir „Oppenheimer“ analitikams (jau nekalbant apie kitus analitikus) sumažinus orientacines kainas, buvo sudarytos sąlygos mūšiui tarp „bulių“ ir „meškų“. Dėl to kompetentingiems ir gerai pasirengusiems prekiautojams galėjo atsirasti unikalių prekybos galimybių. Šiandien papasakosime viską, ką turite žinoti, jei svarstote apie prekybą šios bendrovės akcijomis...

Svaiginantis 80 000 % „Amazon“ augimas

Nuo 1997 m. iki 2018 m., kai buvo pasiekta 1 trilijono dolerių riba, „Amazon“ akcijų vertė pakilo daugiau nei 80 000 %. Šiuo metu bendrovė sudaro 43 % visų internetinių pardavimų ir toliau plečiasi tarptautiniu mastu.

1994 m. „Amazon“ buvo įkurta kaip internetinis knygynas. Dabar pajamas ji gauna iš įvairių šaltinių, pavyzdžiui, „Amazon Studios“, „Amazon Publishing“, „Amazon Electronics“, „Amazon Grocery“, „Amazon Cloud“ (AWS), taip pat dirbtinio intelekto produktų, vyriausybės sutarčių ir, žinoma, garsiosios elektroninės prekybos svetainės „Amazon.com“.

Šaltinis: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, savaitinis Amazon grafikas Duomenų laikotarpis: 2011 m. lapkričio 13 d.2019 m. vasario 4 d. Grafiko data: vasario 4 d., 12:19 (GMT). Pastaba. Ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Augimas ir plėtra skirtingose pramonės šakose ir pasaulio šalyse padėjo investuotojams priimti sprendimą pirkti šios bendrovės akcijas. Dėl to jų kaina buvo gerokai šoktelėjusi, kaip parodyta grafike aukščiau.

Tiesą sakant, sausio 31 d. paskelbus „Amazon“ ketvirtojo ketvirčio pajamas, paaiškėjo, kad bendrovė pateisino visas analitikų prognozes dėl pajamų ir pelno, tenkančio vienai akcijai. Tačiau kaip tik tada ir kilo didžiausias susirūpinimas. Analitikus ir investuotojus užvaldė panika, o akcijos kaina per dieną krito 5 %.

Kodėl taip atsitiko? Ką šiuo metu galvoja analitikai? Kaip akcijų kaina galėtų keistis? Pažiūrėkime.

Sulėtėjęs „Amazon“ augimas ir jo poveikis

Nors „Amazon“ ir pateisino analitikų prognozes dėl jos pajamų, tris 2018 m. ketvirčius iš eilės bendrovės pajamos mažėjo. Tačiau, nors jos ir viršijo 2017 m. pajamas, daugelio analitikų susirūpinimo priežastis buvo sulėtėjęs augimas. O labiausiai paniką paskatino vyriausiojo finansininko Brian Olsavsky komentarai.

Olsavsky teigė, kad šiais metais ši įmonė didins savo investicijų sumą, ir išreiškė susirūpinimą dėl naujų reglamentų Indijoje, kuriais remiantis, užsienio mažmenininkai internetu nebegalės parduoti produktų, pasitelkdami išorės įmones.

Sulėtėjęs augimas šalies viduje ir tarptautiniu mastu bei netikrumas dėl Indijos reglamentų poveikio paragino daugybę analitikų mažinti orientacinę „Amazon“ akcijų kainą:

  • „Morgan Stanley“ orientacinę kainą nuo 2400 $ sumažino iki 2200 $;
  • „Citigroup“ orientacinę kainą sumažino nuo 2125 $ iki 2000 $;
  • „Oppenheimer“ ją sumažino nuo 2020 $ iki 1975 $;

Vis dėlto daugumos analitikų akcijų pirkimo reitingai išlieka teigiami, o, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, prognozuojamas kainų augimas.

Tiesą sakant, „Goldman Sachs“ netgi padidino orientacinę kainą iki 2100 $, nurodydama, kad: „Amazon“ atspindi geriausią rizikos ir grąžos santykį internete, atsižvelgiant į santykinai ankstyvą darbo krūvio perkėlimo į debesį etapą, tradicinės elektroninės mažmeninės prekybos transformaciją ir pelną iš reklamos verslo. Mūsų manymu, „Amazon“ atžvilgiu rinka vis dar nepakankamai įvertina ilgalaikę su kiekvienu aspektu susijusią naudą.“

Aptarę analitikų įžvalgas, paanalizuokite techninį šios bendrovės paveikslą, kad įvertintumėme, kokias galimybes turi ilgalaikiai ir trumpalaikiai prekiautojai.

Ilgalaikė prekyba „Amazon“ akcijomis

Savaitinis įmonės grafikas rodo tvirtą ilgalaikę tendenciją, kuri išliko net ir po to, kai per pastaruosius kelis mėnesius padidėjo kintamumas.

Šaltinis: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, Amazon“ savaitinis grafikas Duomenų laikotarpis: 2011 m. rugsėjo 4 d.2019 m. vasario 4 d. Grafiko data: vasario 4 d., 15:22 (GMT). Pastaba. Ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Techninis vaizdas

Nuo 2011 m. 50 eksponentinis slankusis vidurkis (raudona linija) išliko virš 100 eksponentinio slankiojo vidurkio (oranžinė linija). Tai rodo, kad pirkėjai ir toliau valdo rinką ilguoju laikotarpiu. Nors slankiųjų vidurkių indikatoriai naudingi ilgalaikėms tendencijoms nustatyti, jie taip pat pasitarnauja nustatant palaikymo ir pasipriešinimo sritis, kuriose rinka galėtų pakeisti kryptį.

Pastaruoju metu šios bendrovės akcijų kaina pakeitė kryptį ir pakilo virš 100 eksponentinio slankiojo vidurkio. Paskutinėmis savaitėmis akcijų kainai taip pat pavyko išlikti virš 50 eksponentinio slankiojo vidurkio. Tai signalizuoja galimą kainos augimą.

Daugumai ilgalaikių investuotojų, ko gero, taip pat norėtų sužinoti apie šviesesnę įmonės ateitį, kalbant apie fundamentinius aspektus.

Fundamentinis vaizdas

Ilgalaikiai fundamentiniai prekiautojai arba investuotojai gali būti paskatinti „JP Morgan“ ir „Deutsche Bank“ įžvalgų. Šių abiejų bankų teigimu, bendrovės akcijų kainos kils, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos. „Deutsche Bank“ analitiko Lloyd Walmsley teigimu „Amazon“ ketina iš esmės padidinti savo veiklos mastą ir toliau veržtis į sveikatos priežiūros ir prekių pristatymo / logistikos sektorius, taip dar labiau padidindama realiai pasiekiamą rinkos dydį. Nepaisant akcijų svyravimų, vertinimai išlieka įdomūs.“

Nors žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos vaizdas išties prikausto dėmesį, nederėtų pamiršti susijusios rizikos, kuri egzistuoja kalbant apie bet kurio tipo investavimą. O tiems, kurie norėtų turėti investicinę sąskaitą, kurioje galėtų investuoti sudarydami ilgesnės trukmės sandorius dėl akcijų ir ETF net 15 didžiausių vertybinių popierių biržų pasaulyje, siūlome apsilankyti Invest.MT5 skirtame puslapyje.

Trumpalaikė prekyba „Amazon“ akcijomis

Keturių valandų „Amazon“ akcijos kainos grafikas turėtų pasirodyti ypač įdomus trumpalaikės prekybos atstovams.

Šaltinis: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, savaitinis Amazongrafikas Duomenų laikotarpis: 2018 m. gegužės 1 d.2019 m. vasario 4 d. Grafiko data: vasario 4 d., 15:22 (GMT). Pastaba. Ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Techninis vaizdas

Grafike aukščiau aiškiai galime matyti, kad „Amazon“ akcijomis buvo prekiaujama įstrižame diapazone. Vis dėlto įdomiausia buvo atvejai, kai kainai nepavyko pramušti palaikymo ir pasipriešinimo lygių (mėlyna spalva).

Jei akcijos kaina išliks prekybos diapazone, šie lygiai gali pasiūlyti dvejopų prekybos galimybių tiek pirkėjams, tiek pardavėjams.

Fundamentinis vaizdas

Remiantis 32 analitikais, artimiausių dvylikos mėnesių orientacinės kainos vidurkis, yra 2124,46 $, aukščiausias vertinimas – 2450 $, o žemiausias – 1920 $. Į tai atsižvelgiant galima teigti, jog, daugumos analitikų nuomone, „Amazon“ ilgainiui vėl pasieks aukščiausią visų laikų ribą 1 trilijono dolerių rinkos kapitalizacijos diapazone.

Tai trumpalaikiams prekiautojams, prekiaujantiems „Amazon“ akcijų CFD Admiral Markets platformoje MetaTrader 5, suteiks pranašumo.

Išvada

Technologijų sektoriui nusilpus, prekiautojai aktyviau ieškos kitų prekybai tinkamiausių akcijų. Dabartinis „Amazon“ akcijų kainos paveikslas turėtų patraukti tiek ilgalaikių, tiek trumpalaikių prekiautojų dėmesį. O kaip žadate prekiauti Jūs?

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė), skelbiamą Admiral Markets“ svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets“ nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Marketssukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets“ negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets“ pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets“ pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets“ teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets“ svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.