Augant nerimui dėl prekybos susitarimo rinkos koregavosi

Gegužė 13, 2019 12:10

Praėjusią savaitę pasaulio akcijų rinkose buvo jaučiamas neriamas dėl prekybos susitarimo tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų. JAV prezidentas Donaldas Trumpas savaitės eigoje ėmė kalbėti, kad bus padidinti tarifai, nes Kinija neprisiima esminių įsipareigojimų pagal susitarimą. Galiausiai penktadienį buvo paskelbta, kad prekėms, kurių metinė prekybos apimtis siekia 200 milijardus JAV dolerių, bus pradėtas taikyti 25% importo į JAV tarifas.

Investuotojai įvertindami didėjančią riziką ekonominiams duomenims ir verslo sentimentui, užėmė mažiau rizikingas pozicijas ir akcijų indeksai koregavosi nuo visų laikų aukštumų. JAV rinkoje mažiausią kritimą užfiksavo Dow 30 indeksas, kurio vertė sumažėjo -2.1%, o didžiausią Nasdaq Composite -3.0%. Pagrindinis indeksas S&P500 taip pat krito -2.2% iki 2,880 punktų. Bendrai, išaugę tarifai tikėtina turės neigiamą efektą tiek vartojimui JAV, nes padidės kai kurių prekių kainos arba sumažės jas parduodančių įmonių pelnas, ir gamybos apimtims Kinijoje, nes žemesnė paklausa lems mažesnius užsakymus, todėl ilgesnėje perspektyvoje tai nėra geros žinios vertinant bendras pasaulio makroekonomines tendencijas ir paklausą rizikingiems aktyvams, tokiems kaip akcijos.

Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite po savaitės atostogų atsidarė ženkliai nukritęs ir prekybos savaitę užbaigė nuvertėjęs -4.5%. Tarp ekonominių duomenų, investuotojai stebėjo eksporto apimtis, kurios per metus sumažėjo -2.7%, ir naujas išduotas paskolas, kurios neaugo taip greitai kaip tikėtasi. Bendrai savaitės duomenys nebuvo tokie optimistiški, kaip laukė rinka, ir nepalaikė anksčiau investuotojų turėtų lūkesčių, kad Kinijos ekonomika stabilizuojasi, kaip kad nutiko 2016 metų pradžioje.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų išliko stabilus ties 0.19%. Visų trukmių obligacijų pajamingumas mažėjo, kas sufleravo, kad investuotojai išlieka aktyvūs saugių instrumentų pirkėjai. Įdomu, kad 3 mėnesių trukmės obligacijos generuoja metinį 2.43% pajamingumą, o 10 metų instrumentai labai panašų 2.46%, kas reiškia, kad investuotojai nenori prisiimti trumpalaikių rizikų, nes mato grėsmių, ir renkasi ilgesnio laikotarpio obligacijas.

Žaliavų rinkoje vyravo geros nuotaikos. WTI rūšies nafta neženkliai nuvertėjo -0.3% iki 61.7 JAV dolerių už barelį ir tai buvo jau trečioji neigiama savaitė iš eilės. Metalų rinkoje vario kaina augo 0.7%, aliuminio kilo 2.6%, o geležies rūdos išliko stabili ties 93 JAV doleriais už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, visi užfiksavo vertės mažėjimus. Kaip ir dažniausiai nutinka, esant blogam sentimentui, santykinai geriausią rezultatą parodė komunalinių paslaugų bendrovės, kurių vertė sumažėjo -1.0%. Tuo tarpu tarp prasčiausių pasirodymų buvo pramonės ir vartojimo prekių kompanijos, kurių vertės traukėsi atitinkamai -2.9% ir -2.8%. Paslaugų bei technologijų bendrovės užfiksavo -2.7% kritimą, tad apibendrinant galima sakyti, kad praėjusios savaitės korekcija apėmė didžiąją dalį rinkos ir svarbiausius verslo sektorius.

Praėjusią savaitę itin daug investuotojų dėmesio sulaukė naujas akcijų platinimas JAV biržoje. Rinkos dalyviams buvo pasiūlytos Uber Technologies akcijos, bendrovės kurios veikla ir vertinimas pastarąjį dešimtmetį pasižymėjo itin sparčiu augimu. Pagrindinė įmonės veikla – mobili programėlė, kuri veikia kaip platforma sujungianti keleivius ir vairuotojus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad bendrovė rinkoje vertinama kaip pavežėjimo paslaugas teikianti įmonė, tačiau ji neturi ilgalaikio turto, tokio kaip automobiliai. Pagrindinė veikla yra tarpininkavimas tarp keleivių ir vairuotojų ir Uber pasiima apie 25% nuo kiekvienos kelionės sumos kaip komisinį mokestį už suteiktą paslaugą. Paskutiniais duomenimis Uber turėjo apie 90 milijonų aktyvių vartotojų ir atliko apie 5 milijardus kelionių per metus.

Uber akcijos buvo išplatintos už 45 JAV dolerius už vienetą ir bendras įmonės vertinimas siekė apie 75 milijardus JAV dolerių. Nepaisant to, bendrovės veiklos rezultatai išlieka prasti ir 2018 metais grynasis nuostolis siekė 1.8 milijardus JAV dolerių. Įdomu, kad istoriškai tai pats didžiausias nuostolis su kuriuo buvo listinguota bendrovė akcijų biržoje. Įmonės pajamos buvo 11.3 milijardai JAV dolerių ir per metus augo 43%.

Pirmajame ketvirtyje 2019 metais Uber gavo apie 3.1 milijardą pajamų, o metinis augimas siekė 19%, kas investuotojams sufleravo apie galimą spartaus augimo lėtėjimą. Taip pat per ketvirtį įmonė patyrė apie 1 milijardą grynųjų nuostolių.

Pirmoji prekybos diena nebuvo pati geriausia ir nepasižymėjo optimizmu, kaip dažnai būna akcijų platinimo metu. Uber akcijos pirmos sesijos metu nukrito apie -8%.


Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų gegužės 13 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.