Biržos šiek tiek atsigavo

Kovas 30, 2020 14:27

Praėjusią savaitę akcijų biržos žaliavo, investuotojams uždarant trumpas pozicijas bei fiksuojant pelną, kuomet centriniai bankai ir vyriausybės skubėjo skelbti skatinimo programas. Skaičiuojama, kad vien dabar paviešintas bendros skatinimo apimtys sieks apie 12 trilijonų, iš kurių apie 7 sudaro centrinių bankų monetarinės programos ir apie 5 trilijonus šalies vyriausybių fiskalinės. Tai neabejotinai padės ekonomikoms geriau atlaikyti viruso padarinius, tačiau neaišku, kiek tai bus efektyvu išlaikant darbo vietas ir gerinant žmonių sentimentą epidemijai pasibaigus.

Korona viruso situacija toliau sparčiai keitėsi. Pradėjus didesnio masto testavimą, JAV įsitvirtino pirmoje vietoje pagal užsikrėtusių skaičių, kuris siekia apie 125 tūkstančius. Epidemijos centras yra Niujorkas, kur užfiksuota beveik pusė visų atvejų šalyje, todėl uždarytos viešos vietos ir gyvenimas šiame didmiestyje yra praktiškai sustojęs.

JAV centrinis bankas pirmadienį užėmė agresyvią poziciją ir paskelbė apie plataus masto kiekybinio skatinimo programą. Planuojama, kad ji bus be limito ir apims ne tik valstybės obligacijas, bet ir valstijų bei savivaldybių ir privačių įmonių, kurių kredito reitingas yra investicinis. Pagal komentarus iš centrinio banko padalinių, planuoja supirkti instrumentų už ne mažiau 100 milijardų JAV dolerių per savaitę, bent kol situacija ir likvidumas rinkoje normalizuosi. Lyginant su praeitomis programomis, ši yra beprecedentė ir ženkliai didesnė. Paskutinė kiekybinio skatinimo programa vykdyta 2012-2013 metais supirkdavo vos po 40 milijardų JAV dolerių kiekvieną mėnesį.

Akcijų indeksai

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai kilo. Geriausiai pasirodė Dow 30, kurio vertė per savaitę paaugo 12.8%. Santykinai prasčiausiai pasirodė Nasdaq, kurio vertė padidėjo 9.1%. Labiausiai sekamas S&P500 indeksas didėjo 10.3% iki 2,541 punktų.

Likusio pasaulio nuotaikos taip pat buvo pozityvios ir akcijų biržos žaliavo tiek Europoje, tiek besivystančiuose regionuose.

Shanghai Composite indeksas

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite kilo 0.9%. Šalyje svarbių duomenų skelbiama nebuvo, tačiau duomenys iš įvairių šaltinių leidžia suprasti, kad gamyba yra sugrįžusi į senas vėžias ir dirba beveik pilnu pajėgumu. Tai yra geras ženklas, tačiau svarbu įvertinti, kad likęs pasaulis yra uždarytas, todėl prekių paklausa yra ženkliai mažesnė nei įprasta.

JAV obligacijos

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų pajamingumo sumažėjo nuo 0.60% iki 0.50%, o skirtumas tarp 3 mėnesių ir 10 metų nukrito nuo 0.91% iki 0.75%. Visi šalies skolos instrumentai trumpesni nei 3 mėnesiai turėjo pajamingumą apie 0.0% arba buvo šiek tiek neigiami.

Žaliavos ir sektoriai

Žaliavų rinka nepasižymėjo tokiomis geromis nuotaikomis kaip akcijų biržos. WTI rūšies naftos kaina toliau krito ir per savaitę sumažėjo dar -2.6% ir pasiekė 21.8 JAV dolerius už barelį. Metalų segmente vario kaina mažėjo -1.0%, aliuminio krito -1.7%. Geležies rūdos kaina nukrito iki 82 JAV dolerių už toną.

Praėjusią savaitę geriausiai pasirodė komunalinių paslaugų ir pramonės bendrovės, kurių vertė atitinkamai augo 15.8% ir 15.5%. Tarp santykinai prasčiausių rezultatų buvo sveikatos apsaugos ir paslaugų įmonės, kurios kilo atitinkamai 9.0% ir 8.6%.

JAV bendrovė Nike

Praėjusį antradienį po biržos uždarymo buvo skelbiami vienos didžiausių pasaulyje sportinės aprangos gamintojų Nike finansiniai ketvirčio rezultatai. Pradėjusi veiklą 1964 metais nuo japoniškų sportbačių importo į JAV, bendrovė nuosekliai plėtėsi, pradėjo gaminti savo dizaino ir konstrukcijos batus, drabužius ir kitokią sportinę įrangą. Šiandien bendrovė yra didžiausia sportinės avalynės ir drabužių gamintoja pasaulyje ir vien prekės ženklas yra vertinamas apie 25 milijardais JAV dolerių.

Nike per ketvirtį gavo 10.1 milijardus JAV dolerių pajamų ir viršijo 9.8 milijardų rinkos lūkesčius. Koreguotas pelnas akcijai buvo 0.53 JAV doleriai, bet nepasiekė 0.59 rinkos prognozės.

Po rezultatų paskelbimo, Nike akcijų kaina kilo apie 9% iki beveik 79 JAV dolerių, tačiau sunku pasakyti ar dėl naujienų ar kartu su visa rinka, kuri tądien parodė labai gerus rezultatus. Per paskutinius 12 mėnesių akcijų kaina išlieka nepakitusi. Bendrovė moka dividendus, kurių pajamingumas šiuo metu siekia apie 1.2%.

Šaltinis: Rinkos barometras 2020 metų kovo 30 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.