76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Bolingerio juostos su Admiral Keltner pramušimo strategija

Liepa 18, 2017 10:05

Brangūs prekiautojai,

Kaip jau paaiškėjo ankstesniame straipsnyje, Bolingerio juostos tokios populiarios dėl daugybės priežasčių. Šiandiena aš su Jumis pasidalinsiu strategija, paremta Bolingerio juostomis ir, mano nuomone, geriausią Keltner kanalų indikatorių galima lengvai parsisiųsti su MT4 Supreme Edition.

Bolingerio juostos su Admiral Keltner pramušimo strategija – tai kintamumo strategija. Ji naudojama, kai rinkoje, kurioje pardavinėjate stokoja kintamumo labiau nei įprastai. Kitaip tariant, rinkoje prekiaujama, kai yra daug mažiau kintamumo nei įprastai sprendžiant pagal rinkos istorinius duomenis.

Svarbiausia šios prekybos strategijos dalis – tai prielaida, kad Forex, indeksų ir akcijų rinkose kintamumas svyruoja ir jo periodiškai būna tai daug, tai mažai. Kai kintamumo mažai, rinka galiausiai turėtų grįžti prie savo normalaus kintamumo lygio.

Sekant šią strategiją grafike naudojami du indikatoriai:

 1. Bolingerio juostos;
 2. Admiral Markets Keltner indikatorius.

Tiek Bolingerio juostoms, tiek Admiral Keltner indikatoriui pritaikau numatytus nustatymus, kuriuos naudoja dauguma mano matytų prekybos platformų:

Bolingerio juostos: ilgis – 20, standartinis nuokrypis – 2;
Keltner kanalai: ilgis – 20.

Tačiau dažniausiai naudojamos dvi Keltner kanalų versijos. Mano nuomone, Admiral Keltner kanalai – tai tikriausiai geriausia indikatoriaus versija, nes juostos sukurtos naudojant vidutinį tikrąjį diapazoną.

Rinkoje yra daugybė Keltner kanalų indikatorių. Tačiau, išmėgindamas įvairius Keltner kanalų indikatorius pastebėjau, kad yra daugybė pačio indikatoriaus versijų.

Turėtumėte įsitikinti ne tik, kad pasirinkote būtent tą indikatorių, kuris naudoja vidutinį tikrąjį diapazoną, bet taip pat, kad vidurinė linija – tai 20 periodų eksponentinis slankusis vidurkis. Admiral Markets Keltner indikatoriaus nustatymai iš karto nustatyti teisingai ir turėtų atrodyti šitaip:

Džonas Bolingeris išgarsino Bolingerio juostas kaip prekybos įrankį XX amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje. Bolingerio juosta Jums nurodo kintamumo kiekį rinkoje atsižvelgiant į netolimą praeitį. Kai rinkoje kintamumo labai daug lyginant su netolima praeitimi, Bolinger juosta išsiplečia. Kai rinkoje mažai kintamumo lyginant su netolima praeitimi, Bolingerio juosta susiaurėja.

Anot Džono Bolingerio, mažo kintamumo periodus dažnai seka didelio kintamumo periodai. Todėl juostų išsiplėtimas arba susiaurėjimas gali nuspėti, kad kintamumas sumažės arba padidės. Kai Bolingerio juostų su Admiral Keltner pramušimo strategija paruošta vykdyti, sekantis juostos pramušimas įspėja, kad kaina pradeda svyruoti. Jeigu kaina kyla – juosta susiaurėja ir pramušama viršutinė juosta. Jeigu kaina krenta – juosta susiaurėja ir kertama apatinė juosta.

Bolingerio juostoms galima pritaikyti kitus parametrus, pavyzdžiui, paprasto slankiojo vidurkio periodą arba naudojamų standartinių nuokrypių skaičių. Rekomenduoju naudoti numatytuosius nustatymų parametrus. Nustatymai tokie:

Bolingerio juostos: ilgis – 20, standartinis nuokrypis – 2

„Standartinis nuokrypis" – tai terminas, kurį įprastame pokalbyje išgirsite retai.

Šio termino supratimas padės suprasti, kaip Bolingerio juosta nustato ir parodo kintamumo svyravimus. Standartinis nuokrypis – tai kaip toli einamoji pozicijos uždarymo kaina nutolus nuo vidutinės pozicijos uždarymo kainos.

Manoma, kad kuo toliau einamoji uždarymo kaina nuo vidutinės uždarymo kainos, tuo rinkoje daugiau kintamumo ir atvirkščiai. Atsižvelgiant į tai Bolingerio juosta susitraukia, arba išsiplečia.

Šaltinis: GBP/JPY valiutų poros H4 grafikas, AM MT4 platforma, birželio 16 d., 20:00.

Grafike, esančiame aukščiau, ties tašku nr. 1, mėlyna rodyklė žymi juostos susiaurėjimą. Ties tašku nr. 2, rodyklė žymi sekantį juostų susiaurėjimą. Tas pats vyksta ir taške nr. 3.

Šioje situacijoje sunkiausia, kad mes dar vis nežinome, ar susiaurėjimas – tai tikrai pramušimas. Dabar mums reikia įvertinti, kiek juosta turėtų susiaurėti, kad tai jau galėtume laikyti pramušimu pagal Bolingerio juostų su Admiral Keltner pramušimo strategiją.

Tai padarysime pritaikydami grafike Admiral Keltner kanalą.

Šaltinis: GBP/JPY valiutų porų H4 grafikas, AM MT4 platforma, birželio 16 d., 20:00.

Bolingerio juostos = žalia
Keltner kanalas = raudonas

Aukščiau pateiktame grafike matome Admiral Keltner kanalą ant to, kas buvo pavaizduota pirmame grafike ir galime pradėti ieškoti atitinkamo susiaurėjimo. Turėtumėte prekiauti tik tada, kai situacija atitinka visu kriterijus žemiau esančiame grafike.

Šaltinis: GBP/JPY valiutų poros M30 grafikas, AM MT4 platforma, gegužės 10 d., 18:30.

 1. Sekdami Bolingerio juostų su Admiral Keltner pramušimo strategija atidarykite naują poziciją tik tada, kai Keltner kanalas apima abi, viršutinę ir apatinę Bolingerio juostas. Tai vienintelis teisingas būdas prekiauti laikantis šios strategijos.
 2. Geltonai paryškintos zonos – tai pavyzdys, kai Keltner kanalas (raudonos linijos) apima Bolingerio juostas (žalios linijos).
 3. Šiose zonose prasideda susiaurėjimas.
 4. Kai Bolingerio juostos (abi žalios linijos) pradeda plėstis ir išlysti už Keltner kanalo ribų (raudonos linijos), susiaurėjimas paleidžiamas ir kaina pakis.
 5. Laukite atitinkamų sąlygų, kad galėtumėte atidaryti pirkimo arba pardavimo poziciją.

Bolingerio juostos ir Keltner kanalai pasako Jums, kada rinkoje kintamumas keičiasi iš mažo į didelį. Šie du indikatoriai kartu yra stipresni nei kiekvienas atskirai.

Pozicijos atidarymo sąlygos

Šaltinis: GBP/JPY valiutų poros M30 grafikas, AM MT4 platforma, kovo 10 d., 18:30 h.

Pirkti: Kai susiformuoja susiaurėjimas, laukite, kol viršutinė Bolingerio juosta kirs viršutinį Keltner kanalą aukštyn ir kol kaina pramuš viršutinę juostą, tada atidarykite ilgąją poziciją.

Parduoti: Kai susiformuoja susiaurėjimas, laukite, kol apatinė Bolingerio juosta kirs apatinį Keltner kanalą žemyn ir kol kaina pramuš apatinę juostą, tada atidarykite trumpąją poziciją.

Apačioje pateiksime dar vieną pavyzdį. Susiformavus susiaurėjimui ir vėl pradėjus plėstis, mums tereikia laukti, kol žvakė pramuš Bolingerio juostą žemyn arba aukštyn, tada galima pradėti prekiauti.

Šaltinis: GBP/JPY valiutų poros M30 grafikas, AM MT4 platforma, vasario 23 d., 00:00 h.

Pavyzdys, pateiktas aukščiau, taip pat iliustruoja, kad susiformavus susiaurėjimui ir vėl pradėjus jam plėstis, tačiau žvakei nepramušus juostos, nepradedame prekiauti.

Rekomenduojami laiko intervalai strategijai: M30-D1 grafikai. Strategiją galima pritaikyti bet kuriam instrumentui. Dienos pramušimų prekybai dažniausiai pasirenkami M30 ir H1 grafikai. Patariu naudoti Admiral Pivot taškus fiksuoti nuostoliui ir pelnui.

Jeigu perkate, fiksuokite nuostolį 5-10 punktais žemiau vidurinės Bolingerio juostų linijos arba žemiau arčiausio Admiral Pivot palaikymo, o jeigu atidarote trumpąją poziciją, fiksuokite nuostolį 5-10 punktų virš vidurinės Bolingerio juostų linijos arba virš arčiausio Admiral Pivot palaikymo.

Kur fiksuoti pelną, apskaičiuojame su Admiral Pivot indikatoriumi. M30-H1 grafikams naudojame taškus, H4 ir D1 grafikams – savaitinius taškus. Indikatoriaus parametrus galima lengvai pakeisti.

Šaltinis: EUR/USD valiutų poros M30 grafikas, AM MT4 platforma, birželio 16 d., 22:00.

Profesionalų patarimai:

 1. Susiaurėjusios juostos praneša, kad artėja dideli kainos pokyčiai. Mažas kintamumas - tai visada tyla prieš audrą.
 2. Naudokite numatytuosius Bolingerio juostų ir Admiral Keltner nustatymus.
 3. Iš pradžių prekiaukite demonstracinėje sąskaitoje.
 4. Naudokite juostas, tačiau prisiminkite, kad rinkoje susidaro tendencijos tik 20% kartų. Apsaugokite savo pelną pasirūpindami atitinkamu rizikos valdymu.
 5. Išsiaiškinkite, kuris laiko intervalas Jums tinka labiausiai.
 6. Perskaitykite knygą „Bolingeris apie Bolingerio juostas. Geriausia juostų išradėjo knyga.

Iki ir saugaus prekiavimo

Nenad