Dienos aktualija: 15:30 val. bus paskelbti JAV mėnesiniai darbo rinkos duomenys 2015.09.04

Rugsėjis 04, 2015 10:46

Dėl svarbių naujienų galimas didelis kintamumas rinkoje.Šiandien, 15:30 val. bus paskelbti mėnesiniai darbo rinkos duomenys, kurie, kaip rinkos analitikai tikisi, parodys nedarbo lygio sumažėjimą iki 5,2%, o ne žemės ūkio sektoriuje prognozuojama, kad bus sukurta 220 tūkst. naujų darbo vietų, tikimasi, kad valandinis atlyginimas išliko nepakitęs. Tai yra paskutiniai darbo rinkos duomenys prieš rugsėjo 16-17 FOMC posėdį, kurio metu laukiama naujienų apie galimą pirmąjį palūkanų normos kėlimą nuo 2006-ųjų. JAV ekonomikos duomenys šiuo atveju ypatingai svarbūs, kadangi pastaroji situacija tarptautinėse finansų rinkose skatina diskusijas, ar FOMC kels palūkanų normas artimiausio posėdžio metu.

Trečiadienį paskelbti ADP darbo rinkos duomenys (ADP Non-Farm Employment Change) buvo kiek mažesni, nei prognozuota (tikėtasi 204 tūkst., aktualus 190 tūkst.). Šis pasikeitimas gali būti pakankamas, kad būtų patvirtintos vidutinio valandinio darbo užmokesčio prognozės.

15:30 val., USD, Non-Farm Employment Change.Praeito mėnesio JAV užimtumo lygio pasikeitimas, neskaitant žemės ūkio sektoriaus. Tai vienas iš svarbiausių JAV ekonomikos rodiklių, parodantis praeito mėnesio dirbančių žmonių skaičiaus, ne žemės ūkio sektoriuje, pokytį. Šis rodiklis leidžia įvertinti darbo rinkos būklės pokyčius. Remiantis prognozėmis, dirbančiųjų skaičius išliks nepakitęs, kaip ir per ankstesnį laikotarpį, 215 tūkst. . Šio rodiklio kilimas aukščiau prognozuojamos reikšmės gali turėti teigiamą įtaką valiutos kursui.

15:30 val., USD, Unemployment Rate. JAV nedarbo lygis, išreikštas procentais ir rodantis praeito mėnesio bedarbių ir aktyviai ieškančių darbo žmonių skaičių lyginant su dirbančiųjų skaičiumi. Nedirbančių asmenų skaičius parodo bendrą ekonomikos būklę. Tai svarbiausias rodiklis, lemiantis šalies monetarinės politikos pokyčius. Remiantis prognozėmis tikimasi nedarbo lygio sumažėjimo iki 5.2%. Šio rodiklio kritimas žemiau prognozuojamos reikšmės turi teigiamą įtaką valiutos kursui.

15:30 val., USD, Average Hourly Earnings m/m. Vidutinis valandos darbo užmokestis. Remiantis prognozėmis tikimasi, kad rodiklis išliks 0.2%. Rodiklio dinamika suteikia informaciją apie vidutinio darbo užmokesčio už vieną darbo valandą kitimą ir gali būti naudojamas kaip vienas iš ateities vartojimo ir infliacijos indikatorių.


Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti suĮspėjimu apie riziką.