​Dienos aktualija: Apple ir Microsoft nedžiugina

Liepa 23, 2015 14:19

Dar viena varginanti JAV akcijų biržos diena (žr. paveikslą). Šį kartą tai įtakojo finansiniai Apple ir Microsoft įmonių rezultatai.

Apple akcijų kaina nukrito 4.2%. Tačiau paskelbti finansiniai rezultatai buvo gana neblogi. Tiesiog rinka tikėjosi dar geresnių. Tai pasitaiko tuomet, kai rinka pripranta prie pernelyg greito kilimo, kurį išlaikyti ilgesnį laiką yra neįmanoma. Kaip tik situacija tampa tokios situacijos patvirtinimo pavyzdžiu.

Su Microsoft akcijų kaina patvirtino lauktą prognozę. Veiklos krypties pakeitimas ir dalinis perėjimas nuo programinės įrangos gamybos (ang. Software) prie techninės įrangos (ang. Hardware) gamybos negalėjo neturėti įtakos įmonės finansiniams rezultatams, akcijų kaina nukrito 3.7% po to, kuomet buvo pranešta, kad ketvirčio nuostolis sudarė 3.2 mlrd. JAV dolerių.

Taip pat depresija žaliavų rinkoje turi neigiamą poveikį daugeliui įmonių, ir tai apskritai daro neigiamą įtaką rinkos kilimui.

Tuo pat metu žemos žaliavų kainos turi daug privalumų, ypač ilgalaikėje perspektyvoje. Visų pirma Bill Hench, valdantis daugiau nei 3 mlrd. JAV dolerių vertės Royce fondų, pažymėjo, kad "tai vartotojiška ekonomika". Ir kuomet žiemą vartotojai gaus sąskaitas už šildymą (skaičiai bus daug mažesni, nei praeitais metais), tai gali suteikti labai neblogą ekonomikos palaikymą (bus vartojama daugiau).


Vakar dienos prekybos sesijai pasibaigus indekso S&P 500 kursas nukrito 0.24%, iki 2114 lygio, indeksas Dow Jones Industrial Average prarado 0.38% ir pasiekė 17851 lygį. Nasdaq Composite Index nukrito 0.7%, iki 5171 lygio.

Emitentų naujienos:

Įmonės Baker Hughes Inc. (naftos ir dujų sektorius, kapitalizacija 26.4 mlrd. JAV dolerių) akcijų kaina nukrito 3.9% po to, kai buvo paskelbta informacija apie šios kompanijos perėmimą, kurį atliks korporacija Halliburton Co., sprendžiant galimas pretenzijas iš antimonopolinio reguliatoriaus.

Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti su Ispėjimu apie riziką.