​​​Dienos aktualija: ECB spaudos konferencijos metu rinkos dalyviai lauks užuominų apie galimą papildomą ekonomikos skatinimą

Rugsėjis 03, 2015 14:19

14:45 val., EUR, Minimum Bid Rate. Vienos nakties palūkanų norma, už kurią Europos Centrinis Bankas (angl. ECB) skolina pinigus finansų įstaigoms. Palūkanų normos kilimas aukščiau prognozuojamos reikšmės turi teigiamą įtaką valiutos kursui. Prognozuojama, kad palūkanų norma išliks nepakitusi.

15:30 val., EUR, ECB Press Conference. ECB spaudos konferencija trunka apie valandą laiko ir susideda iš dviejų dalių: pirmiausiai yra perskaitomas pranešimas, o po to pateikiami atsakymai į spaudos klausimus. Į pateiktus klausimus dažnai atsakoma papildant perskaitytą pranešimą ir tai sukelia didelį nepastovumą rinkoje. Ši spaudos konferencija taip pat transliuojama tiesiogiai internetu ECB interneto puslapyje. ECB spaudos konferencijos metu rinkos dalyviai lauks užuominų apie galimą papildomą ekonomikos skatinimą.

15:30 val., USD, Trade Balance. Prekybos balansas yra šalies eksportuojamų ir importuojamų prekių vertės skirtumas. Prekybos balanso deficitas atsiranda tada, kai importo vertė viršija eksporto vertę, o perteklius, kai eksporto vertė viršija importo vertę. Šis rodiklis turi didelę įtaką valiutos svyravimams. Didėjant eksporto paklausai, didėja šalies valiutos paklausa. Didėjant importo paklausai, didėja šalies valiutos pasiūla. Prekybos deficitas gali sudaryti prielaidų šalies valiutai nuvertėti , jei perteklius – brangti.

15:30 val., USD, Unemployment Claims. Per savaitę registruoti bedarbiai. Per savaitę registruotų bedarbių rodiklis rodo, kiek naujų bedarbių per savaitę užregistravo šalies darbo birža bedarbio pašalpai gauti. Šis rodiklis padeda nuspėti, kaip keisis nedarbo lygis ateityje ir turi didelę įtaką finansų rinkoms, kadangi nedarbas glaudžiai susijęs su vartojimu. Kuo mažiau registruotų bedarbių, tuo mažesnis nedarbas ir tuo didesnis vartojimas, o tai paprastai turi teigiamą įtaką valiutai. Tačiau itin žemas rodiklis gali reikšti, kad sunku surasti naujų darbuotojų, o dėl to gali didėti darbuotojų atlyginimai, atsirasti infliacija ir nuvertėti valiuta. Paprastai, jei rodiklis mažesnis, negu tikėtasi, gali atsirasti prielaidų šalies valiutai brangti, jei didesnis – nuvertėti.

17:00 val., USD, ISM Non-Manufacturing PMI. ISM paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis rodo šalies ūkio, išskyrus gamybos sektorių, būklę. Rodiklis apskaičiuojamas apklausiant už užsakymus atsakingus vadybininkus. Atliekant apklausą, apie 400 vadybininkų yra prašoma įvertinti verslo sąlygas (darbuotojų darbo sąlygas, produkciją, naujų užsakymų skaičių, prekių atsargas ir tiekėjų prekių pristatymą). Jei rodiklis viršija 50, tai reiškia, kad šalies ekonomika auga, jei mažiau 50, – smunka. Rodiklį apskaičiuoja JAV Tiekimo priežiūros institutas (Institute for Supply Management – ISM). Šis rodiklis yra vienas iš pagrindinių ekonomikos būklės rodiklių, nes bendrovių vadybininkai geriausiai išmano rinkos sąlygas. Jei rodiklis didesnis, negu tikėtasi, gali atsirasti prielaidų šalies valiutai brangti, jei mažesnis – nuvertėti.


Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti suĮspėjimu apie riziką.