​Dienos aktualija: FOMC nepakeitė palūkanų normos

Rugsėjis 18, 2015 11:07


Vakar FOMC buvo apdairus ir nesukėlė chaoso finansų rinkose. Po FOMC sprendimo dėl palūkanų normos paskelbimo buvo laukiama labai didelio kintamumo. Tačiau rinkos jau buvo spėję įskaičiuoti palūkanų normos lygio išlaikymą, todėl ypač didelio kintamumo nesulaukėme.

Po šio FOMC sprendimo:

  1. Palūkanų norma išliko nepakitusi. Balsų pasiskirstymas buvo 9 prie 1.
  2. JAV ekonomikos būklę FED įvertino išskirtinai teigiama, ypač darbo rinką.
  3. Palūkanų normos kėlimo klausimas išlieka atviras ir maksimaliai neapibrėžtas, nors dauguma FED narių tikisi palūkanų normos kėlimo 2015 metais.
  4. Pagrindine šio sprendimo priežastimi tapo rizikos faktoriai dėl nestabilumo užsienio rinkose ir Kinijos ekonomikos lėtėjimas.

Situacija rinkoje po šio FOMC sprendimo yra labai neapibrėžta. Rinkos dalyviai tikėtina, bando pirkti atpigusį JAV dolerį, tačiau tai nereiškia, kad jau pasiektas dugnas. Šiuo metu aiškiai reikalinga šiek tiek laiko, kad būtų tinkamai įvertinta vakar paskelbta informacija.

Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti su Įspėjimu apie riziką.