​Dienos aktualija: Kinija vėl kelia nerimą

Rugsėjis 08, 2015 13:12

Pagal Admiral Markets analitikų įžvalgas, prekyba Forex rinkoje buvo ganėtinai rami.

Tam daugiausia įtakos turėjo JAV ir Kanadoje švenčiama Darbo diena (Labor Day), bei nebuvo jokių svarbių iš Euro zonos (Vokietijos pramonės produkcijos indeksas nebuvo svarbus).

Tačiau net ir tokia rami diena, kuomet nebuvo potencialių naujienų, pateikė ir staigmenų. Pastaruoju metu netikėtumų nuolat pateikiama iš Kinijos. Ir šį kartą Kinija nenuvylė.

Paskelbti Kinijos užsienio valiutos atsargų duomenys parodė patį didžiausią per visą istoriją užsienio valiutos rezervo apimčių kritimą. Šis sumažėjimas sudarė 94 mlrd. JAV dolerių (3.55 trln. palyginus su 3.65 trln.). Tai kaina išlaikyti akcijos rinkų stabilumą ir Juanio devalvavimą.

Dėl šios priežasties rinkos, kurios šiek tiek atsipalaidavo po Kinijos nedarbo dienų, grįžta prie įtemptos situacijos. Vakar įtampa nebuvo jaučiama dėl JAV sesijos nedarbo dienos. Tačiau šiandien situacija gali pasikeisti.

Tai patvirtina ir Azijos sesijos metu buvęs kintamumas (volatility). Nors ir Kinijos prekybos balanso duomenys parodė pertekliaus didėjimą, tačiau kokia to kaina? Importas sumažėjo 14%, o eksportas sumažėjo 6%. Atsižvelgiant į šias naujienas, šiandien reikėtų būti atsargiems.

Šiandien sulauksime nemažai fundamentinių naujienų, tačiau šios naujienos nėra ypatingai svarbios, tačiau dėmesį reikėtų atkreipti į skelbiamą Euro zonos BVP.

12.00 val. Revised GDP q/q, EUR. Šalies BVP rodo per tam tikrą laiką šalyje sukurtų prekių ir paslaugų vertę. BVP gali būti apskaičiuojamas trimis metodais per tam tikrą laikotarpį sumuojant: 1) sukurtą pridėtinę vertę (gamybos metodas), 2) patirtas išlaidas (išlaidų metodas) arba 3) gautas pajamas (pajamų metodas). BVP yra vienas iš pagrindinių rodiklių, atspindinčių šalies ekonomikos išsivystymo lygį. Jei BVP geresnis, negu tikėtasi, gali atsirasti prielaidų šalies valiutai brangti, jei blogesnis – nuvertėti.


Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti suĮspėjimu apie riziką.