Dienos aktualija: Kinijos atsargų išpardavimas turi globalų poveikį.

Liepa 09, 2015 11:31

Šiandien, 04:30 val. buvo paskelbtas Kinijos CPI y/y (Grynasis vartotojų kainų indeksas). Infliacija padidėjo daugiau, nei buvo tikėtasi - iki 1.4%, kuomet buvo prognozuojama 1.3%. Grynasis vartotojų kainų indeksas rodo vartotojų perkamų prekių ir paslaugų krepšelio kainų pokytį. Į bazinį rodiklį neįtraukiami maisto, energijos, alkoholio ir tabako kainų pokyčiai, kurie ypač nepastovūs ir gali netiksliai atvaizduoti bendrą tendenciją. Apskaičiuojant rodiklį, neatsižvelgiama į sezoniškumo įtaką. Šis rodiklis yra laikomas pagrindiniu kainų augimą atspindinčiu rodikliu. Jei rodiklis mažesnis, negu tikėtasi, gali atsirasti prielaidų šalies valiutai brangti, jei didesnis – nuvertėti.

3% Nikkei225 [JP225] indekso pokytis turėjo didelę įtaką USD/JPY valiutų poros kursui. atsižvelgiant į tai, kad Japonijos akcijų rinka tik pradėjo pirkti Kinijos atsargas sumažėjusia kaina. Japonijos Jena, apskritai, investuotojų laikoma saugi ir rizikos vengianti valiuta. Nors išlieka aukšta JAV dolerio paklausa, poros kursas nesusilaukė didelio investuotojų susidomėjimo. Kinijos vyriausybė diegia įvairias rizikos valdymo priemones, kasdien skelbdama naujas strategijas ir siekdama sustabdyti einamojo balanso trūkumą.

Tuo pat metu investuotojų dėmesys išlieka nukreiptas į situaciją Graikijoje bei derybas su Europos Sąjunga, kurių tikslas yra gauti finansinę paramą esamos situacijos metu. Gegužės mėn. paskelbti JAV užsienio prekybos deficito duomenys buvo geresni, nei tikėtasi, todėl tai turėjo teigiamą įtaką USD/JPY poros kursui. Poros kurso kilimui taip pat turėjo įtakos tokie veiksniai, kaip Japonijos importuotojų paklausos didėjimas ir itin švelni BoJ monetarinė politika. Poros kurso kilimą palaiko krentantis Amerikos obligacijų pajamingumas bei Japonijos importuotojų pardavimų augimas. Taip pat publikuojamuose FED susirinkimo protokoluose informacija nesuteikė optimizmo apie artėjantį FED gan greitą palūkanų normos pakeitimą.

Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti su Įspėjimu apie riziką.