Dienos aktualija: Penktadienį, 15:30 val., sulauksime ypatingai svarbių naujienų iš JAV.

Rugpjūtis 07, 2015 10:09

Šiandien sulauksime svarbiausių naujienų iš JAV, bus skelbiami darbo rinkos duomenys. Dėl svarbių naujienų galimas didelis kintamumas rinkoje. Analitikai ir prekiautojai laukia šiandien skelbiamų darbo rinkos naujienų. Tikimasi, kad šios naujienos padės nuspręsti, kada bus pradėtos kelti palūkanų normos didžiausioje pasaulio ekonomikoje. Prognozuojama, kad nedarbo lygis šalyje išliko toks pat, kaip ir anksčiau, 5,3%, o darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuje per liepą sukurta 224 tūkst. ir vidutinis valandinis atlyginimas augo 0,2%.

Trečiadienį, pagal paskelbtus ADP Non-Farm Employment Change, Užimtųjų pokyčio prognozę (pagal ADP Inc.) rodančią prognozuojamą paskutinio mėnesio JAV užimtųjų žmonių skaičius pokytį, neskaičiuojant dirbančiųjų žemės ūkio ir viešajame sektoriuose, užimtųjų skaičiaus pokytis buvo mažesnis - 185K, nei prognozuota 216K.

Neseniai vykusio FOMC posėdžio metu JAV FED pareiškė, kad palūkanų norma gali būti pradėta kelti, gerėjant situacijai darbo rinkoje. Jei viskas klostysis, kaip ir planuojama, tuomet palūkanų norma gali būti pradėta didinti rugsėjo mėnesį.

Argumentai už darbo užmokesčio didinimą:

1. Užimtumo sudėtinės dalies - ISM Non-Manufacturing (ISM paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis, rodantis šalies ūkio, išskyrus gamybos sektorių, būklę. Šis rodiklis yra vienas iš pagrindinių ekonomikos būklės rodiklių, nes bendrovių vadybininkai geriausiai išmano rinkos sąlygas.) rodiklis pasiekė rekordinį lygį.

2. Užimtumo sudėtinės dalies ISM Manufacturing ( ISM gamybos pasitikėjimo rodiklis rodo JAV gamybos sektoriaus būklę ir yra laikomas svarbiausiu gamybos sektoriaus rodikliu. Rodiklio pokyčiai labai susiję su JAV BVP augimo pokyčiais, tad šį rodiklį investuotojai seka itin atidžiai.) rodiklis kyla.

3. Per 4-rias savaites registruotų bedarbių skaičius - Unemployment Claims (Šis rodiklis padeda nuspėti, kaip keisis nedarbo lygis ateityje ir turi didelę įtaką finansų rinkoms, kadangi nedarbas glaudžiai susijęs su vartojimu.) nukrito iki 268 tūkst.

Paveikslėlyje pateikiamas prognozuojamas EUR/USD valiutų poros kintamumas (pagal Autochartist įskiepio rodmenis). Situacija rinkoje atspindi įskiepio MT4 Supreme Edition papildinys Sentiment trader.

15:30 val., USD, Non-Farm Employment Change.Praeito mėnesio JAV užimtumo lygio pasikeitimas, neskaitant žemės ūkio sektoriaus. Tai vienas iš svarbiausių JAV ekonomikos rodiklių, parodantis praeito mėnesio dirbančių žmonių skaičiaus, ne žemės ūkio sektoriuje, pokytį. Šis rodiklis leidžia įvertinti darbo rinkos būklės pokyčius. Remiantis prognozėmis, dirbančiųjų skaičius gegužės mėnesį sumažės iki 222 tūkst., lyginant su balandžio mėn. 223 tūkst. Šio rodiklio kilimas aukščiau prognozuojamos reikšmės gali turėti teigiamą įtaką valiutos kursui.

15:30 val., USD, Unemployment Rate.JAV nedarbo lygis, išreikštas procentais ir rodantis praeito mėnesio bedarbių ir aktyviai ieškančių darbo žmonių skaičių lyginant su dirbančiųjų skaičiumi. Nedirbančių asmenų skaičius parodo bendrą ekonomikos būklę. Tai svarbiausias rodiklis, lemiantis šalies monetarinės politikos pokyčius. Šio rodiklio kritimas žemiau prognozuojamos reikšmės turi teigiamą įtaką valiutos kursui.

15:30 val., USD, Average Hourly Earnings m/m. Vidutinis valandos darbo užmokestis. Rodiklio dinamika suteikia informaciją apie vidutinio darbo užmokesčio už vieną darbo valandą kitimą ir gali būti naudojamas kaip vienas iš ateities vartojimo ir infliacijos indikatorių.


Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti su Įspėjimu apie riziką.