​Dienos aktualija: Šiandien, 21.00 val. sulauksime FED sprendimo dėl palūkanų normos

Rugsėjis 17, 2015 10:25


Šiandien daugelis investuotojų nekantriai laukia vieno iš svarbiausių šių metų įvykio - vyksiančio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio, kurio metu sulauksime sprendimo dėl tolesnės monetarinės politikos didžiausioje pasaulio ekonomikoje. Nors vis mažiau ekonomistų tikisi palūkanų normos kėlimo argumentuodami, kad esant tokiai aplinkai rinkose kaip tik reikėtų skatinti ekonomiką, o ne pradėti ją lėtinti, kiti ekonomistai tikisi kiek griežtesnės monetarinės politikos, tikindami, jog JAV infliacijos lūkesčiai yra stabilūs, o žema bazinė palūkanų norma kaip tik skatina padidėjusį kintamumą finansų rinkose. Bet kuriuo atveju su doleriu susijusios poros turėtų pasižymėti ypatingais judėjimais tiek prieš posėdį ir jo metu, tiek ir po posėdžio.

Naujausiais "Bloomberg" apklausos duomenimis, 50% apklausoje dalyvavusių ekonomistų tikisi palūkanų normos pakėlimo ir 50% prognozuoja, kad nebus imtasi jokių monetarinės politikos.

Remiantis http://www.forexfactory.com/ duomenimis, matome, kad palūkanų normos <0.25% reikšmė nesikeitė nuo 2009 metų.

21.00 val. FOMC Economic Projections, USD. Ataskaitoje pateikiama FOMC projekcija dėl infliacijos lygio ir ekonomikos augimo ateinantiems dvejiems metams, ir dar svarbiau, pasiskirstymas tarp individulių FOMC narių dėl palūkanų normos prognozės. Tai pagrindinis FED įrankis, naudojamas perduoti ekonomikos ir monetarinės politikos projekcijas investuotojams.

21:00 val. USD, FOMC Statement, USD. Įvykusio FOMC posėdžio protokolo paskelbimas. Paskelbta geresnė, nei tikėtasi, informacija turi teigiamą įtaką valiutos kursui.

21:00 val. USD, Federal Funds Rate, USD. Vienos nakties palūkanų norma, už kurią JAV Federalinis Rezervų Bankas (angl. FED) skolina pinigus finansų įstaigoms. Palūkanų normos kilimas aukščiau prognozuojamos <0.25% reikšmės, turi teigiamą įtaką valiutos kursui.

21:30 val. USD, FOMC Press Conference, USD. Spaudos konferencija trunka apie valandą ir susideda iš dviejų dalių – pirmoje dalyje skaitoma parengta ataskaita, ir tuomet konferencijos dalyviai atsako į spaudos klausimus. Atsakymai į pateiktus klausimus dažnai nebūna pateikiami atskaitoje, tad tai sukelia didelį kintamumą rinkoje. Ši spaudos konferencija taip pat yra transliuojama realiu laiku internetu, Fed's Ustream http://www.ustream.tv/federalreserve.Pateikta informacija remiasi praeities duomenimis. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdami bet kokį sprendimą susijusį su investavimu, turėtumėte atidžiai susipažinti su Įspėjimu apie riziką.