Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Divergencija akcijų rinkose tęsiasi

Rugsėjis 03, 2018 17:03


Praėjusią savaitę JAV akcijų indeksai toliau kilo į naujas visų laikų aukštumas. Tuo tarpu Europos, Kinijos indeksai pasirodė prasčiau ir neženkliai nuvertėjo. Situacija besivystančių šalių rinkose buvo dar prastesnė ir Brazilijos, Turkijos bei kitų paskutiniais mėnesiais aktyviai sekamų šalių finansų segmentai nuvertėjo dar stipriau. Sentimento išsiskyrimas tarp pasaulio akcijų indeksų ryškėja vis labiau, kuomet JAV nepaiso politinių siurprizų ir traukia rinkos dalyvių kapitalą iš viso pasaulio, o likusios šalys nuvertėja investuotojams mažinant rizikingus aktyvus, ypač dėl krentančių valiutų.

Pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P500 pasiekė naują visų laikų aukštumą ir per savaitę pakilo 1.0% iki 2,900 punktų. Užfiksuoti naują rekordą padėjo technologijų bendrovės, kurios ir vėl pritraukė itin daug investuotojų entuziazmo. Vien Apple kompanija per rugpjūčio mėnesį pabrango 20% ir pridėjo prie savo kapitalizacijos įspūdingus 180 milijardus JAV dolerių. Kitas pagrindinis JAV indeksas vienijantis technologijų bendroves Nasdaq Composite pabrango 2.1% ir taip pat pasiekė naują visų laikų aukštumą. JAV išsilaikant geriems ekonominiams rodikliams, rinkos dalyvių sentimentas išlieka itin teigiamas ir toliau stumia rinkas aukštyn.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite nuvertėjo -0.2% praėjusios savaitės metu ir pasiduoda neigiamoms nuotaikoms tarp investuotojų. Įdomu, kad šįkart rinkos dalyvių teigiamai nepaveikė pranešimai, kad ir toliau šalyje bankai palaikys likvidumą aktyviai skolinant. Trečiadienį šalies taryba paviešino pranešimą, kad skatina bankų skolinimą smulkaus ir vidutinio dydžio bendrovėms, greitą paskolų išdavimą ir ne tokius griežtus paskolų reikalavimus. Nepaisant agresyvaus tono iš valstybės pareigūnų, investuotojai išliko konservatyvūs ir pagrindinis akcijų indeksas svyravo ties 30 mėnesių žemumomis.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų išliko stabilus ties 0.20% lygiu. Šis skirtumas yra pats mažiausias nuo pat 2007 metų ir istoriškai jam tapus neigiamu, šalį užklupdavo recesija per ateinančius 12-18 mėnesių. Tarp kitų įdomių rinkos tendencijų minimos JAV didžiosios korporacijos, kurios anksčiau laikydavo sukauptą pelną užsienyje ir jį investuodavo į JAV obligacijos siekdamos uždirbti konservatyvią grąžą. Tačiau Donaldui Trumpui sumažinus mokesčius grąžinant pelną į šalį, šios bendrovės nustojo pirkti obligacijas ir sukauptą pelną perveda į JAV bei panaudoja dividendams, akcijų supirkimui ar skoloms grąžinti. Anksčiau didžiosios bendrovės įsigydavo apie 100 milijardų trumpalaikių skolos vertybių popierių per metus, kuomet paskutiniu metu jos ne tik kad neperka, bet ir aktyviai pardavinėja iki 200 milijardų per metus tempu. Tai didina spaudimą JAV trumpalaikių obligacijų kainoms.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies naftos kaina pakilo 1.8% iki 69.9 JAV dolerių už barelį. Svarbių naujienų nebuvo skelbiama ir pagrindinė pasaulio žaliava atspindėjo ūgtelėjusį rizikos apetitą iš investuotojų. Metalų segmente investuotojai taip pat buvo nusiteikę įvairiai: vario kaina krito -2.4%, aliuminio kilo 1.3%, o geležies rūdos krito -1.0% iki 66.0 JAV dolerių už toną ir kol kas laikosi santykinai gerai lyginant su prastu sentimentu Kinijos rinkoje, kuri sunaudoja daugiau nei pusę pasaulio žaliavinės geležies rūdos.

Apibendrinant sektorių rezultatus, itin gerai pasirodė paslaugų ir sveikatos apsaugos bendrovės, kurios brango 1.2%, jas sekė technologijų įmonės, kurių vertė didėjo 0.9%. Prasčiausią pasirodymą komunalinių paslaugų bendrovės, nukritusios -0.6%, nes šios įmonės generuoja stabilią, valstybės reguliuojamą grąžą, todėl investuotojai yra linkę jas parduoti kuomet auga rizikos apetitas ir bandyti uždirbti iš rizikingesne veikla užsiimančių bendrovių.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė Dollar General bendrovė, kuri skelbė ketvirčio finansinius rezultatus. Tai mažmeninės prekybos tinkas, kuris pardavinėja įvairias nebrangias prekes, kaip maistas, drabužiai, žaislai, valymo, priežiūros priemonės, grožio prekės. Įmonė turi 15,000 įvairaus dydžio parduotuvių ir daugiausiai dėmesio skiria užmiesčio bei kaimo regionams.

Finansiniai rezultatai buvo geri ir viršijo rinkos lūkesčius. Įmonės pajamos per ketvirtį buvo 6.44 milijardai JAV dolerių ir viršijo 6.37 rinkos dalyvių prognozę. Koreguotas pelnas akcijai siekė 1.52 JAV dolerius ir viršijo 1.49 rinkos lūkesčius. Pirkėjų skaičius palyginamosiose parduotuvėse augo 3.7% per metus ir suteikė teigiamą sentimentą finansiniams rezultatams.

Bendrovės akcijos paskutiniu laikotarpiu rodo itin gerus rezultatus – nuo metų pradžios yra pakilusios 15%, o per paskutinius 12 mėnesių įspūdingus 39%.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 85% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.