Nauji perspėjimai dėl euro krizės! Kaip prekiausime?

Gegužė 15, 2020 11:49

Pastaraisiais metais euras pergyveno daugybę įvairiausių audrų – finansinio gelbėjimo, migracijos krizės, „Brexit" ir populizmo augimo. Tačiau, pasak buvusio Europos Komisijos prezidento Jacques Delors, padėjusio kurti Europos Sąjungą, nepakankamas tautų solidarumas kovojant su koronaviruso poveikiu kelia „mirtiną pavojų Europos Sąjungai".

Europos vyriausybių vadovai atsisakė derinti savo fiskalinę politiką ir priėmė precedento neturintį sprendimą sustabdyti Stabilumo ir augimo pakto įsipareigojimus, pagal kuriuos šalys, norėdamos pasiekti savo fiskalinius tikslus, privalo atlikti struktūrinius pakeitimus. Dabar daugelis analitikų skambina pavojaus varpais dėl dar vienos euro zonos krizės. Tad, skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie galimas prekybos galimybes.

Politinė ar piniginė nesėkmė?

Paskutiniosios ekonominės krizės metu rasti sprendimus buvo gana lengva. Europos centrinis bankas turėjo įsikišti ir paremti finansų ir bankų sistemą labai pigiais kreditais. Tai padėjo „sutepti ratus" ir vėl „paleisti" ekonomiką.

Poveikis ir sprendimai dėl COVID–19 yra daug labiau neaiškūs. Briuselis jau perspėjo, kad bet koks ekonomikos atsigavimas visoje Europoje bus netolygus, ir tai kelia didelę grėsmę bendrajai rinkai ir euro zonai. Europos Komisija taip pat pabrėžė regionui kylančius pavojus, komentuodama, kad susidariusi padėtis yra „ekonominis šokas, neturintis precedento nuo Didžiosios depresijos laikų".

O dar blogiau, Vokietijos konstitucinis teismas priėmė sprendimą, kuris sukrėtė ne tik finansų rinkas, bet ir politikus. Gegužės 5 d. Aukščiausias Vokietijos teismas paskelbė, kad ECB veiksmai pagal Vokietijos įstatymus yra neteisėti. Teismo vertinimu, ECB kiekybinio skatinimo programoje nebuvo „laikomasi proporcingumo principo" ir Vokietijos centrinis bankas bei vyriausybė turėjo tai užginčyti.

ECB greitai sureagavo tvirtindamas, kad vadovaujasi Europos Teisingumo Teismo, o ne nacionalinių teismų sprendimais. Ši nesantaika dabar kelia teisines ir politines problemas tuo metu, kai šalys turėtų bendradarbiauti. Šis sprendimas sukėlė nesutarimus tarp valstybių narių ir Europos institucijų ir dabar spaudžia euro valiutą.

Kaip prekiauti EUR/USD?

Toliau pateikiame ilgalaikį mėnesinį euro kainų JAV dolerio atžvilgiu (EURUSD) grafiką:

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", EUR/USD, 2009 m. sausio 1 d. – 2020 m. gegužės 14 d. mėnesinis grafikas. 2020 m. gegužės 14 d., 10.30 val. (BST) duomenys. Atkreipkite dėmesį: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Aiškiai matome ilgalaikį euro silpnėjimą JAV dolerio atžvilgiu. Daugeliui prekiautojų įdomiausia tai, jog valiutų pora leidžiasi prie reikšmingo ilgalaikio horizontalaus palaikymo lygio – 1,05196. Atrodo, kad pardavėjai kontroliuoja rinką ir yra didelė tikimybė, kad EURUSD kažkada ateityje pasieks tą lygį.

Nesutarimai tarp valstybių narių ir Europos institucijų prisidėjo prie dar didesnio spaudimo šiai valiutų porai. Iš esmės perspektyva išlieka niūri, nes dar reikės atsigauti po COVID–19. Nors mėnesiniame EURUSD kainų grafike stebime spaudimą žemyn, trumpalaikis vaizdas nėra aiškus, tad prekiautojai ir investuotojai laikosi atokiau nuo rinkos.

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5" , EURUSD, 2019 m. lapkričio 4 d. – 2020 m. gegužės 14 d. dieninis grafikas. 2020 m. gegužės 14 d., 11.00 val. (BST) duomenys. Atkreipkite dėmesį: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pateiktas EURUSD dieninis kainų grafikas rodo, kad rinka bando apsispręsti dėl krypties. Dvi mėlynos spalvos palaikymo ir pasipriešinimo linijos žymi besileidžiančio trikampio grafiko figūrą. Dėl precedento neturinčio rinkos svyravimo 2020 m. kai kurie prekiautojai liko nuošalyje. Tačiau daugelis prekiautojų vis tik lauks, kol kaina pramuš šią grafiko figūrą, ir greičiausiai tas pramušimas bus žemyn, o tai atitiktų didesnio – mėnesinio – periodo kainų tendenciją.

Jeigu tendencija vystosi ta pačia kryptimi keliuose skirtinguose laiko perioduose, tai gali reikšti ilgalaikės tendencijos formavimąsi. Be abejo, visada yra galimybė sulaukti naujų fundamentinių naujienų, dėl kurių kai kurie prekiautojai gali nusipirkti eurą ir parduoti JAV dolerį.

Dėl to, kad JAV Federalinių rezervų pirmininkas Jerome Powell savo kalboje gegužės 13 d. atmetė „neigiamas palūkanų normas", prekiautojai gali nuspręsti laikytis dolerio kurso. Į šį sprendimą iš karto sureagavo JAV prezidentas Donaldas Trumpas, ir netgi „Goldman Sachs" investicinis bankas, manantys, kad FED gali patekti į tokią situaciją, jeigu antroji koronaviruso banga dar kartą smogs JAV ekonomikai. Kol kas EURUSD perspektyvos vis dar yra niūrios, tad kaip tokiu atveju prekiauti?

Ar žinojote, kad galite visiškai NEMOKAMAI atsisiųsti „Trading Central" techninių idėjų indikatorių, atnaujinę „MetaTrader 5" prekybos platformą su „Admiral Markets" teikiamu „Supreme Edition" papildiniu? Šis indikatorius pateikia įgyvendinamas prekybos idėjas ir techninę analizę įvairiausioms aktyvų klasėms. Jeigu norite nemokamai gauti šį indikatorių, tiesiog paspauskite šią reklaminę juostą ir atsisiųskite:

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.