„General Electric" akcijų kritimas dėl tariamo 38 milijardų USD sukčiavimo. Kas bus toliau?

Rugpjūtis 23, 2019 17:47

Nuo „General Electric" įkūrimo 1892 m. ši įmonė buvo Amerikos inovacijų lyderė. Daugumą stebino GE mokslininkų ir inžinierių išradimai bei patobulinimai - nuo elektros lempučių iki komercinių reaktyvinių variklių, nuo šaldytuvų iki atominių elektrinių. Taigi, daugeliui pastarojo meto Harry Markopolos - teismo buhalterio, įspėjusio reguliuojančias institucijas apie Bernie Madoff Ponzi schemą - kaltinimai, kad ši įmonė nuslėpė 38 milijardus JAV dolerių, buvo didžiulis sukrėtimas, kuris jau atvėrė kai kurių labai unikalių prekybos galimybių.

Šiame straipsnyje aptarsime tariamo 38 milijardų JAV dolerių sukčiavimo aplinkybes, kaip į tai reagavo investuotojai ir galimas prekybos galimybes, susijusias su šiuo istoriniu „General Electric" įmonės momentu. Tad pradėkime!

Tariamas „General Electric" 38 milijardų JAV dolerių vertės sukčiavimas

Rugpjūčio 15 d., ketvirtadienį, Harry Markopolos, finansų tyrėjas, pirmą kartą perspėjęs apie 65 milijardų JAV dolerių vertės Bernie Madoff Ponzi schemą, paskelbė 175 puslapių ataskaitą, kurioje apkaltino „General Electric" didžiulių 38,1 milijardo JAV dolerių vertės nuostolių slėpimu. Ataskaitoje taip pat išsamiai aprašoma, kad apgaulė sudaro daugiau kaip 40 % GE rinkos kapitalizacijos - todėl ji kur kas didesnė ir rimtesnė nei „Enron" ar „WorldCom" apskaitos apgaulės.

Po šio naujienų pranešimo akcijos smuko daugiau kaip 15 % ir dienos prekyba užsidarė nukritusi 11 %, tai yra blogiausias GE vienos dienos rezultatas per 11 metų. Ataskaitoje nurodoma, kad 29 milijardai dolerių buvo paslėpti kaip ilgalaikiai nuostoliai, o H. Markopolos CNBC viešai pareiškė, kad įmonė eina link bankroto.

„General Electric" atsakė, pavadindama tokį pranešimą „nenaudingomis, klaidomis ir suktomis spekuliacijomis". Generalinis direktorius Lawrence Culpas taip pat apkaltino H. Markopolos „melagingų faktų teiginiais", paaiškindamas, kad, prieš paskelbdamas ataskaitą, jis nesutikrino savo faktų GE. L. Culpas taip pat pabrėžė, kad H. Markopolos paskelbė ataskaitą neįvardintam rizikos draudimo fondui ir kad jis viešai pareiškė, kad jam bus kompensuota už bet kokį akcijų kainų pokytį, - tai rodo, kad jis yra finansiškai motyvuotas generuoti akcijų pardavimą.

Nors kai kurie analitikai ataskaitą atmetė, kiti dar ilgai abejojo dėl GE apskaitos procedūrų. Tiesą sakant, GE dabar atskleidė, kad jų apskaitos procedūras tiria Vertybinių popierių ir biržų komisija bei Teisingumo departamentas.

Kaip prekiauti „General Electric" akcijomis (GE)

Neseniai pateikti kaltinimai GE dėl tariamo sukčiavimo užklumo įmonę sudėtingu jai laikotarpiu, nes jos akcijų kaina jau daugiau kaip dešimtmetį buvo spaudžiama žemyn dėl šių priežasčių:

  • Mažėjanti rinkos vertė
  • Blogi įsigijimai
  • Suirutė bendrovėje
  • 2008 m. finansinė krizė

Šių įvykių metu GE akcijų kaina nuo visų laikų aukščiausio lygio - 58,15 USD 2000 m. rugpjūčio mėn. - nukrito 90 % iki 5,87 USD 2009 m. kovo mėn. O tą dieną, kai buvo paskelbta įtariamo sukčiavimo ataskaita, užsidarė vos ties 8 USD. Nors pastarąjį dešimtmetį jos akcijų kaina šiek tiek pagerėjo, ilgalaikiame GE akcijų kainos grafike matome įmonę, kuriai daromas spaudimas:

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", GE, 2007 m. balandžio 1 d.-2019 m. rugpjūčio 19 d. mėnesinis grafikas. 2019 m. rugpjūčio 19 d., 11:47, BST duomenys. Atkreipkite dėmesį: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Prekiaudami su „Admiral Markets", galite spėlioti GE akcijų kainos kryptį naudodamiesi CFD (Contract for Difference). Vienas iš šio produkto pranašumų yra tai, kad galite sudaryti tiek pirkimo, tiek ir pardavimo sandorius.

Viena sričių, į kurias prekiautojai dabar sutelks dėmesį, yra visų laikų žemiausia 5,87 USD kaina, pasiekta 2009 m. kovo mėn., pažymėta mėlyna horizontalia linija šiame kainų grafike:

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", GE, 2007 m. balandžio 1 d.-2019 m. rugpjūčio 19 d. mėnesinis grafikas. 2019 m. rugpjūčio 19 d., 11:47, BST duomenys. Atkreipkite dėmesį: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Kadangi šis kainų lygis yra istorinis, pirkėjai, prieš nusprendžiant, ar investuoti į šią įmonę, ar ne, gali laukti, kol kaina vėl pasieks šį lygį. Tai reiškia, kad pardavėjai gali išlaikyti rinkos kontrolę iki to kainų lygio. Paprastai prekiautojai pasinaudoja trumpesniais laikotarpiais, kad patvirtintų savo tendencijų prognozes ir ieškotų galimų įėjimo į rinką galimybių.

Pavyzdžiui, pažvelkime į 4 valandų GE akcijų kainų grafiką:

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", GE, 2018 m. lapkričio 20 d.-2019 m. rugpjūčio 19 d. H4 grafikas. 2019 m. rugpjūčio 19 d., 12:04, BST duomenys. Atkreipkite dėmesį: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

4 valandų kainų grafike raudona palaikymo linija buvo pramušta prieš paskelbiant pranešimą apie sukčiavimą. Atrodė, kad kai kurie pardavėjai jau nusistatė sau kryptį žemyn. Jeigu pardavėjai nebepajėgs stumti rinkos žemyn ir leis į sceną žengti pirkėjmas, o kaina pramuš į viršų pasipriešinimo liniją, tai reikštų, kad artimiausiu metu rinką kontroliuos pirkėjai.

Tačiau, kadangi kaina yra gerokai žemiau raudonos linijos, pardavėjai kontroliuoja rinką ir gali kontroliuoti iki pat mėlynos horizontalios linijos. Palaikymo ir pasipriešinimo linijos padeda prekiautojams nustatyti, kas kontroliuoja rinką, tačiau taip pat gali padėti nustatyti įėjimo ir išėjimo taškus. Prekiautojai dažnai naudoja kainų judėjimo modelius ir techninius indikatorius, visa tai padeda jiems nustatyti įėjimo ir išėjimo iš rinkos laiką.

Išvada

Nors „General Electric" akcijų kaina kurį laiką mažėjo, panašu, kad įmonė pradeda kritinę savo kelionės fazę. Tariamas 38 milijardų JAV dolerių vertės sukčiavimas kurį laiką gali akcijosm pakenkti. Jeigu informacija pasitvirtins, pasekmės gali būti dar labiau neigiamos. Tačiau, jeigu bus nustatyta, kad faktai buvo melagingi, gali prasidėti akcijų sugrįžimo ralis. Bet kokiu atveju, GE tai labai įdomus laikas. Kaip jūs tuo pasinaudosite savo prekyboje?

Vienas iš būdų - pasinaudoti „MetaTrader 5", nes čia jūs galite prekiauti keliomis turto klasėmis ir pritaikyti pažangiausias sudarymo galimybes, nemokamus rinkos duomenis ir analizę realiu laiku, geriausius prekybos valdiklius ir dar daugiau! Norėdami atsisiųsti „MetaTrader 5" dabar, spauskite šią reklaminę juostą ir gaukite platformą NEMOKAMAI!

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.



Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.