Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Investuotojai akcijų rinkose lieka neapsisprendę

Birželis 04, 2018 12:39

Praėjusi savaitė akcijų rinkos ir vėl pasižymėjo ramiomis nuotaikomis. Didesnis kintamumas buvo matomas antradienį, kuomet investuotojai sužinojo, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas nepratęs importo tarifų išimčių Kanadai, Meksikai bei Europai ir įsigalios papildomi mokesčiai į šalį įvežamam plienui bei aliuminiui. Netrukus visos šalys paskelbė, kad įgyvendins atitinkamus mokesčius iš JAV importuojamoms prekėms, todėl rinkos dalyviai pabūgo augančios įtampos tarptautinėje arenoje ir vis aiškesnę formą įgaunančios agresyvios JAV prekybos politikos.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę kilo 0.5% iki 2,735 punktų lygio. Po gerų duomenų iš pramonės sentimento indeksų ir darbo rinkos penktadienį S&P500 atsigavo ir kilo iki aukščiausio taško per pastarąjį mėnesį bei buvo labai arti 2 mėnesių aukštumų. Iš techninės analizės perspektyvos, indeksas formuoja vis aukštesnes žemumas bei nuosaikiai kylančias viršūnes, tad trumpalaikiame periode galimas tolimesnis indekso brangimas. Nepaisant to, politinis nestabilumas pagrindinėse rinkose lieka didžiausia rizika.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų nukrito iki 0.41% lygio nuo 0.45% praėjusią savaitę. Investuotojai buvo aktyvūs pardavėjai trumpalaikių obligacijų segmente, kuomet ekonominiai duomenys buvo geri ir pateisino rinkos lūkesčius, kas didina viltis pamatyti toliau nuosekliai keliamas palūkanų normas. Tikimasi, kad JAV centrinis bankas jau birželio mėnesio susirinkimo metu 0.25% pakels palūkanų normą ir dar labiau padidins atotrūkį nuo kitų išsivysčiusių ekonomikų.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies naftos kaina kritimas tęsėsi ir per savaitę nuvertėjo -3.8% iki 65.7 JAV dolerių už barelį. Rinkoje buvo toliau kalbama, kad Rusija ir Saudo Arabija imsis didinti naftos gavybos kiekius, kas paskatino investuotojus fiksuoti pelnus ir laukti detalesnės informacijos iš OPEC susirinkimo birželio mėnesį. JAV naftos atsargų skaičius per savaitę mažėjo -3.6 milijonais barelių ir ženkliai viršijo -0.4 milijonus rinkos lūkesčius, o naftos gręžinių skaičius augo 2 vienetų iki 861. Metalų segmente nuotaikos buvo geresnės: vario kaina kilo 0.8%, aliuminio augo 1.6%, o geležies rūdos neženkliai mažėjo iki 64.5 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, technologijų įmonės parodė geriausius rezultatus ir kilo 2.0%. Taip pat augimą užfiksavo sveikatos apsaugos ir paslaugų bendrovės, kurių vertė didėjo 0.6%. Tuo tarpu blogiausiai pasirodė pramonės įmonės ir finansinių paslaugų kompanijos, kurių vertė traukėsi 1.1%.

Praėjusią savaitę tarp geriausiai pasirodžiusių bendrovių pateko General Motors (trumpinys GM), kurios kaina pakilo daugiau nei 12%. General Motors yra didžiausia JAV automobilių gamintoja ir dalinasi rinką su kitais svarbiais žaidėjais šalyje Ford bei Fiat-Chrysler.

Pagrindinė naujiena privertusi investuotojus aktyviai pirkti General Motors akcijas buvo SoftBank fondo paskelbta 2.25 milijardų JAV dolerių investicija į General Motors dukterinę kompaniją Cruise, kuri aktyviai vysto savivaldžio automobilio prototipą. Remiantis General Motors planais, bendrovė jau 2019 metais tikisi pradėti komercinę savivaldžių automobilių gamybą bei juos pardavinėti taksi ir pavėžėjimo įmonėms.

Įdomu, kad Softbank, vienas didžiausių pasaulio rizikos kapitalo fondų valdantis 100 milijardų JAV dolerių, turi investicijas Uber bei Didi, kas yra atitikmuo Kinijos rinkoje. Sujungus technologiją, automobilių gamybos pajėgumus bei turimą klientų infrastruktūrą, jau artimiausiais metais tikimasi proveržio savivaldžių automobilių segmente, kas atneštų naudą General Motors akcininkams.

Taip pat naudinga žinoti, kad savivaldžių automobilių rinkoje vyksta intensyvi konkurencija. Gerus rezultatus demonstruoja Google dukterinė kompanija Waymo, kuri neseniai paskelbė apie 62 tūkstančių automobilių įsigijimą, kurie bus skirti nuosavam savivaldžių automobilių parkui.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

GM+12.5%
SNAP+9.7%

TWTR+9.3%
KMI+6.4%

KSS+6.0%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

ANF-16.0%
GPS-12.1%
HTZ-10.4%
CYH-9.4%
HAL-6.1%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.