Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Investuotojai laukė tolimesnių tendencijų

Balandis 27, 2020 13:09

Praėjusią savaitę biržos nepasižymėjo nuosekliomis tendencijomis. Pirmomis dienomis buvo pastebimas investuotojų noras sumažinti pozicijas ir riziką, kuomet nafta nukrito į istorines žemumas, kas gerai sufleruoja apie faktinę realios ekonomikos situaciją. Antroje savaitės pusėje sentimentas kiek pasitaisė ir rinkos sugrįžo prie lygių, ties kuriais pradėjo prekybą. Ekonominiai duomenys ir toliau sufleruoja apie stojančią ekonomiką, o informacija apie virusą vis dar nerodo lėtėjimo ir naujų atvejų skaičius JAV išlieka apie 30 tūkstančių per dieną.

JAV centrinio banko balansas toliau didėjo. Per savaitę buvo užfiksuotas kilimas nuo 6.2 iki 6.45 trilijonų JAV dolerių lygio. Bankas išliko aktyvus rinkos žaidėjas ir palaikė finansinių instrumentų kainas rinkoje.

Akcijų indeksai

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai neženkliai nuvertėjo. Santykinai geriausiai pasirodė Nasdaq, kuris prarado tik -0.2%, o blogiausiai ir vėl Dow 30, kurio krito -1.9%. Labiausiai sekamas S&P500 indeksas nuvertėjo -1.3% iki 2,837 punktų.

Europoje akcijų indeksai taip pat krito, nors nežymiai, vos apie kelis procentus. Besivystančios rinkos užfiksavo įvairiais nuotaikas ir nuoseklios tendencijos nedemonstravo.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite nuvertėjo -1.1%. Tarp ekonominių naujienų, šalies centrinis bankas sumažino palūkanų normą nuo 4.05% iki 3.85%. Valdžios atstovai siekia įlieti daugiau likvidumo į ekonomiką ir atgaivinti jos aktyvumą po viruso pandemijos, ypač kuomet 2020 metų pirmajame ketvirtyje buvo užfiksuotas BVP -6.8% kritimas, lyginant su tuo pačiu periodu prieš metus.

JAV obligacijos

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų pajamingumo neženkliai mažėjo nuo 0.44% iki 0.37%, o skirtumas tarp 3 mėnesių ir 10 metų liko ties 0.50%. Bendrai obligacijų rinka tebelieka konsolidaciniame rėžime ir pajamingumai ganėtinai stabilūs.

Žaliavos ir sektoriai

Nuotaikos žaliavų rinkoje buvo neutralios. WTI rūšies naftos kaina toliau krito ir sumažėjo -5.9% bei pasiekė 17.2 JAV dolerius už barelį. Įdomi situacija susiklostė ateities kontraktų rinkoje, kuomet baigiant galioti gegužės mėnesio sandoriui, investuotojai skubėjo uždarinėti poziciją, kad nereikėtų fiziškai nupirkti naftos. Kadangi naftos paklausa nukritusi itin stipriai, o sandėliavimo galimybių liko labai ribotai ir itin brangiai, investuotojai buvo linkę primokėti net 37.63 JAV dolerius už barelį, kad tik uždaryti šį kontraktą. Kitaip tariant gegužės mėnesio ateities sandoris kainavo -37 JAV dolerius. Metalų segmente vario kaina augo 0.8%, aliuminio kilo 0.7%. Geležies rūdos kaina liko ties 80 JAV dolerių už toną.

Praėjusią savaitę nuotaikos tarp sektorių išsiskyrė. Geriausiai pasirodė žaliavų ir sveikatos apsaugos bendrovės, kurių kainos atitinkamai augo 0.8% ir 0.5%. Didžiausius kritimus užfiksavo finansų ir komunalinių paslaugų įmonės, kurios prarado atitinkamai -3.3% ir -3.5%.

JAV technologijų žvaigždė Netflix

Praėjusią savaitę antradienį po biržos uždarymo, investuotojų dėmesio sulaukė JAV technologijų žvaigždė Netflix. Ši įmonė buvo viena pirmųjų, kuri ėmėsi kurti platformą, skirtą žiūrėti įvairias televizijos laidas, filmus, dokumentiką ir kitą vaizdo turinį per internetą, esant vartotojų poreikiui. Netflix sėkmė paskatino įmonę imtis ne tik technologinės platformos kūrimo, bet ir vaizdo turinio, todėl dabar bendrovė išleidžia milijardus JAV dolerių per metus, kad pasiūlytų savo vartotojams dar nematytų filmų ir serialų, kurių keletas yra tapę itin sėkmingais ir populiariais.

Netflix per ketvirtį gavo 5.77 milijardus JAV dolerių pajamų ir neženkliai viršijo 5.75 milijardų rinkos lūkesčių. Pajamų augimas per metus siekė 27.6% lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus. Vartotojų skaičius buvo 182.9 ir paaugo nuo 167.1 milijonų praėjusį ketvirtį. Koreguotas pelnas akcijai buvo 1.57 JAV doleriai ir atsiliko nuo 1.64 rinkos prognozės. Bendrovę teigiamai veikė paskelbtas karantinas pasaulyje, kuomet vis daugiau gyventojų ieškodami užsiėmimo registravosi prie Netflix platformos. Kadangi karantinas įsibėgėjo kovo mėnesį, todėl paskelbti rezultatai nepilnai atspindi finansinius pokyčius.

Po rezultatų paskelbimo, Netflix akcijų kaina krito apie -3% iki 421 JAV dolerių ir išliko aplink visų laikų aukštumas. Per paskutinius 12 mėnesių akcijų kaina yra pakilusi apie 13%. Bendrovė nemoka dividendų ir visą pelną skiria plėtrai ir vaizdo turinio kūrimui.

Svarbiausi dienos pokyčiai  Pamatykite, kurie instrumentai labiausiai kito. Ši informacija suteiks daug patrauklių prekybos galimybių.

Šaltinis: Rinkos barometras 2020 metų balandžio 27 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Jau šiandien prekiaukite žinomiausių pasaulyje Blue Chips akcijų CFD

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.