Investuotojai toliau didino akcijų kainas

Spalis 16, 2017 15:09

Praėjusi savaitė akcijų rinkose buvo rami ir pozityvi. Visi pagrindiniai JAV akcijų indeksai stiebėsi aukštyn: S&P 500 ir Dow 30 kilo 0.1%, o Nasdaq Composite 0.2%. Kiti svarbūs pasaulio indeksai taip pat išlaikė teigiamas nuotaikas: Vokietijos DAX ūgtelėjo 0.1%, Japonijos Nikkei 225 augo net 1.0%, Kinijos Shanghai Composite 0.1%.

Pagrindinei finansinių rinkų tendencijai išliekant aukštyn, kintamumo indeksas VIX išsilaikė istorinėse žemumose ties 9.6 punktų riba. Investuotojams išlaikant didelį rizikos apetitą ir drąsiai perkant istoriškai brangias akcijas, VIX indeksas tikėtina išsilaikys žemame lygyje ir ateityje. Nepaisant to, baimės indekso kilimas būna staigus ir labai ženklus, dažniausiai nenuspėjamas iš anksto, todėl prekiaujant kintamumo instrumentais svarbu labai gerai įvertinti galimą nuostolių riziką.

Praėjusios savaitės ekonominiai duomenys nesuteikė investuotojams papildomos drąsos dar labiau didinti pozicijas, tačiau buvo pakankamai teigiami, kad nuotaikos išliktų ramios. Infliacijos rodikliai JAV buvo stabilūs ties 1.7% lygiu ir paskatino neženklų JAV dolerio nuvertėjimą dėl sumažėjusios tikimybės pamatyti trečiąjį palūkanų normos kėlimą dar šiais metais. Mažmeniniai pardavimai augo 1.6% palyginus su praeitu mėnesiu, tačiau jiems didžiausią įtaką turėjo naujų automobilių pardavimai, kuriems įtaką padarė gyventojų priverstinis atsinaujinimas po uraganų Teksase ir Floridoje. Taip pat daug dėmesio rinkoje sulaukė pasklidę gandai dėl Europos centrinio banko noro perpus mažinti kiekybinio skatinimo programą nuo 2018 metų sausio. Investuotojai plačiai diskutuoja, kokį efektą turės ženkliai mažinamos centrinių bankų likvidumo programos, kurių bendras efektas taps neutralus tikėtina jau 2018 metų antroje pusėje.

Žaliavų rinkose tendencijos grįžo prie vyravusių pastaruosius kelis mėnesius: nafta brango, o metalų segmentas neženkliai pigo. WTI rūšies nafta brango 1.6% iki 51.4 JAV dolerio už barelį, tačiau dar nepasiekė paskutiniais mėnesiais suformuotos viršūnės ties 52.5 lygiu. Tarp metalų pokyčiai buvo įvairūs, tačiau neženklūs: aliuminis pigo -0.5%, varis šiek tiek brango 0.2%, o geležies rūda krito -2.6%. Šią savaitę skelbiami Kinijos ekonomikos augimo ir investicijų duomenys gali sukelti ženklesnius pokyčius metalų rinkoje.

Apibendrinant sektorių rezultatus, dauguma segmentų brango. Geriausiai pasirodė vartojimų prekių įmonės kilusios 1.4% bei komunalinių paslaugų kompanijos ūgtelėjusios 1.3%. Taip pat kilo technologijų, žaliavų ir finansų segmentai. Blogiausią pasirodymą užfiksavo sveikatos apsaugos sektoriaus įmonės atpigusios -0.9%.

Pastarosiomis savaitėmis daug dėmesio sulaukia Tesla. Ši įmonė kuria ir gamina elektra varomus automobilius bei neseniai prisijungė SolarCity įmonę, kuri gamina ir įrengia saulės elementus. Tokia vertikali integracija ateityje leis užtikrinti pilną elektros tiekimo grandinę nuosavam namui – saulės pagaminta elektra pakraus automobilį, bus naudojama namuose ir kraus papildomą bateriją, kuris užtikrins nenutrūkstamą tiekimą debesuotomis dienomis.

Paskutinį mėnesį buvo paskelbta, kad Tesla palieka verslo plėtros vadovas, akumuliatorių technologijos padalinio vadovas bei paskutiniais duomenimis buvo atleista dar 400 – 700 darbuotojų įvairiose srityse – inžinierių, vadybininkų, gamyklos darbuotojų. Nors Tesla šiuos veiksmus vadina metinės peržiūros rezultatais, kuomet įmonę palieka blogiausiai pasirodę darbuotojai, tačiau investuotojai lieka sunerimę dėl tokių ženklių pasikeitimų.

Taip pat, rinkos dalyviai diskutuoja apie naujausio modelio Tesla Model 3 gamybos pradžią. Nors Elonas Muskas žadėjo 2 ketvirtį pagaminti 1,500 vienetų šio automobilio, tačiau faktinis rezultatas buvo tik 260. The Wall Street Journal paskelbė tyrimą, kad Tesla vis dar surenka naująjį modelį rankomis, todėl gamyba tokia lėta. Naujoji surinkimo linija, į kurią investuota milijardai JAV dolerių, dar nebaigta ir neleidžia įgyvendinti pažadų investuotojams.

Finansinė įmonės situacija išlieka ganėtinai utopiška. Veikla ypač nuostolinga ir nuolatos reikalaujanti papildomo investuotojų kapitalo tiek naujų akcijų pavidalu, tiek skolinantis obligacijų rinkoje. Remiantis 2017 metų antro ketvirčio duomenimis, Tesla per 3 mėnesius sudegino 1.1 milijardo JAV dolerių. Nepaisant to, įmonės vertė konkuruoja su Ford ir General Motors.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės skelbs ketvirčio rezultatus:

Pavadinimas

Trumpinys

Laikas

Pelno prognozė

Netflix Inc

NFLX

Spalio 16 d., po rinkos uždarymo

0.32

Johnson & Johnson

JNJ

Spalio 17 d., prieš rinkos atidarymą

1.80

International Business Machines Corp

IBM

Spalio 17 d., po rinkos uždarymo

3.28

Alcoa Corp

AA

Spalio 18 d., po rinkos uždarymo

0.77

American Express Co

AXP

Spalio 18 d., po rinkos uždarymo

1.48

Travelers Companies Inc

TRV

Spalio 19 d., prieš rinkos atidarymą

0.47

Verizon Communications Inc

VZ

Spalio 19 d., 3.30EST

0.98

Procter & Gamble Co

PG

Spalio 20 d., prieš rinkos atidarymą

1.07

General Electric Co

GE

Spalio 20 d., prieš rinkos atidarymą

0.49

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

SNAP +11.6%
WMT +9.7%
HPQ +5.5%
TWTR +4.4%
MCD +3.6%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

T -7.5%
GE -5.8%
DIS -2.7%
VZ -2.0%
MRK -1.8%

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.