Išliekant nežinomybei akcijų rinkos toliau krito

Rugpjūtis 12, 2019 14:41

Praėjusią savaitę pasaulio akcijų rinkos raudonavo ir tvyranti nežinomybė bei neapibrėžtumas tiek politinėje, tiek ekonominėje sferoje paskatino investuotojus išlikti atsargius. Daugiausiai rūpesčių rinkos dalyviams kelia prekybos karas tarp JAV ir Kinijos, kurio eiga paskutiniu metu tampa visai nenuspėjama. Po Donaldo Trumpo žinutė apie planus įvesti naujus 10% importo tarifus, Kinija paskelbė, kad nutraukia žemės ūkio produkcijos iš JAV importą, kas apsunkins politinę situacija JAV, nes žemdirbiai jau kuris laikas susiduria su sunkumais dėl nukritusių kainų ir dėl to ima kaltinti JAV politikus ir karą su Kinija.

Pagrindiniai JAV indeksai nuvertėjo, nors vis dar išlieka virš 200 dienų slankiojo vidurkio. Mažiausią kritimą užfiksavo S&P500 praradęs -0.5% vertės, Nasdaq Composite krito -0.6%, o Dow 30 nuvertėjo -0.8%. Dėl intensyvėjančio tarptautinės prekybos karo, blogėjančių verslo dalyvių lūkesčių, investuotojai pradeda aktyviau kalbėti apie JAV bendrovių pelnų stabilizaciją ir tikėtiną kritimą ateinančiais ketvirčiais. Po antro ketvirčio pelnų skelbimo periodo, iš S&P500 įmonių 77% bendrovėms paskelbus faktinius finansinius rezultatus, jų pelno akcijai pokytis per metus siekė -1.0%, pagal Factset duomenis. Jeigu likusios bendrovės paskelbs panašius rezultatus, tuomet tai bus antras iš eilės neigiamas ketvirtis nuo 2016 metų pradžios ir signalizuos apie JAV įmonių pelnų recesiją. Atsižvelgiant į šią situaciją, investuotojams svarbu išlikti taktiškiems ir būti pasirengusiems galimoms staigioms vertės korekcijoms.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite nuvertėjo -3.3% per savaitę ir prasiveržė žemiau paskutinių 3 mėnesių prekybos kanalo ribos bei įsitvirtino žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio. Paskutiniais mėnesiais vis daugiau kalbama apie Kinijos bankus ir jų stabilumą, o nerimą didina naujienos apie valstybės perimamus nemokius bankus. Praėjusią savaitę buvo paskelbta jau apie 3 banką, kurį perima viena iš valstybės organizacijų. Tai Heng Feng bankas, turintis apie 100 milijardų JAV dolerių turtą, ir tai verčia investuotojus nerimauti ar Kinijos valdžiai pavyks suvaldyti blogų paskolų padarinius šalies vidaus finansų sistemoje.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų susitraukė nuo 0.15% iki 0.08% lygio, o tarp 3 mėnesių ir 10 metų skirtumas tapo dar labiau neigiamas nuo -0.20% iki -0.27%. Bendrai 10 metų obligacijos rodė ženklią paklausą ir pajamingumas krito nuo 1.86% iki 1.73%, o vienu metu buvo pasiekęs net 1.60% lygį.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies nafta prarado -2.6% iki 54.2 JAV dolerių už barelį. Metalų rinkoje vario kaina per savaitę kilo 1.0%, aliuminio augo 1.4%, o geležies rūdos kainos nukrito net iki 95 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių pasirodymą, rezultatai pasiskirstė labai įvairiai. Geriausiai pasirodė sveikatos apsaugos ir komunalinių paslaugų bendrovės, kurių vertė augo atitinkamai 0.4% ir 0.3%. Tuo tarpu prasčiausius rezultatus užfiksavo finansų įmonės ir žaliavų kompanijos, kurių pokyčiai buvo -0.9% ir -2.2%.

Praėjusią savaitę finansinius ketvirčio rezultatus skelbė Walt Disney bendrovė. Tai viena įžymiausių ir didžiausių pasaulyje žiniasklaidos ir pramogų įmonių, kuri turi sukūrusi ne tik daugybę animacinių ir kino filmų, bet ir valdo įvairius televizijos kanalų tinklus, kaip sporto ESPN, dokumentinį National Geographic bei informacinį ABC. Taip pat bendrovė valdo pramogų parkus įvairiose pasaulio šalyse, kurie sėkmingai veikia ir generuoja ženklų pelną įmonės akcininkams. Svarbu pastebėti, kad Walt Disney neseniai įsigijo Twenty-First Century Fox's, kurios turimas vaizdo turinys bus labai naudingas vystantis naujoms bendrovės verslo kryptims, ypač siekiant užimti pozicijas transliuojant vaizdo turinį internetu ir konkurencinėje kovoje su Netflix.

Per antrą ketvirtį Walt Disney gavo 20.25 milijardus JAV dolerių pajamų ir nepasiekė rinkos 21.45 milijardų prognozės. Koreguotas pelnas akcijai siekė 1.35 JAV dolerius ir buvo mažesnis nei rinkos 1.72 lūkesčiai. Įmonės vadovas komentuodamas finansinius rezultatus sakė, kad sumažėjęs pelningumas yra daugiausiai paveiktas Walt Disney esamų veiklų ir Twenty-First Century Fox's įsigytų verslų konsolidacijos.

Po rezultatų paskelbimo, Walt Disney akcijų kaina nukrito apie -5%, o per paskutinius 12 mėnesių yra pakilusi apie 36%. Bendrovė moka dividendus, kurių pajamingumas siekia apie 1.3%.


Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų rugpūčio 12 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.