Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV akcijos – pasaulinio nuosmukio sūkuryje

Vasaris 12, 2018 09:34

Šaltinis: Shutterstock

Gerbiami prekiautojai,

Paėjusios savaitės situacija su JAV akcijomis per pastaruosius šešerius metus dar niekada nebuvo tokia prasta dėl nerimą keliančių didesnių palūkanų normų. Indeksas Dow Jones Industrial Average (DJI30) nukrito 1.175 punkto, o tokio didelio kritimo punktais per vieną dieną dar nėra buvę.

JAV Juodasis pirmadienis – 1987 m. spalio 19 d. – buvo blogiausia diena 1 per visą indeksų istoriją, kai Dow Jones indeksas staiga krito 22,6 procento. Vis dėlto 2008 m. kritimas procentais buvo gerokai didesnis – maždaug 7 proc.

Kritimas pasauliniu mastu

Kalbant apie sąsąją su kitomis rinkomis, nenuostabu, kad šis reiškinys buvo pastebėtas visame pasaulyje, pavyzdžiui, indeksas ASX200 (200 didžiausių Australijos kompanijų) krito 25 procentais kitą dieną po atidarymo. Penktadienį Rezervų banko valdyba dalyvo posėdyje, ir kaip ir buvo tikėtasi, palūkanų normos nebuvo keičiamos ir išliko ties rekordiškai maža 1.5 procento riba.

Šaltinis: DJI30 CFD H4 grafikas, Admiral Markets MT5, 2017 m. lapkritis – 2018 m. vasaris

Be to, akcijų nuosmukis pasireiškė visuose S&P sektoriuose. Komunalinių paslaugų ir ciklinių ūkio šalių sektoriuose buvo patirta mažiausiai nuostolių – 1.7 ir 3.3 procento atitinkamai. Didžiųjų bankų Citigroup, Goldman Sachs ir Bank of America akcijos nukrito po 2,5 proc.

Tačiau įmonės Wells Fargo akcijos smuko labiausiai – 9,2 proc., todėl jos akcijos tapo silpniausios iš visų 500 įmonių akcijų indekse S&P, o tai sąlygojo Federalinio rezervo sprendimą priversti Wells Fargo pakeisti keturis savo valdybos narius 2.

Šaltinis: SP500 H4 grafikas, Admiral Markets MT5, 2017 m. gruodis – 2018 m. vasaris

JAV vyriausybinių vertybinių popierių kaina šiais metais pakilo dar 33 baziniais punktais (bps), ir tai reiškia, kad du 25 bps pakilimai yra užrakinti. Vis dėlto, kaip matėme praeityje, palūkanų normos gali greitai padidėti pasireiškus infliacijos požymiams.

Šiuo metu JAV infliacija 3 pasiekė planinį lygį – 2.1 proc. per metus.

Vidutinis kainos ir pelno (angl. PE) santykis 4 pagal Dow Jones indeksą yra maždaug 24, taigi istoriškai jis yra pervertintas ir turėtų būti koreguojamas, atsižvelgiant į palūkanų normų aplinką. Jei pažvelgsime į Šilerio (angl. Shiller) PE santykį 4 S&P 500 (platesnė JAV akcijų rinka, 500 svarbiausių JAV kompanijų) atžvilgiu, jis siekia 24.74, vadinasi, gerokai viršija vidurkį, bet nebūtinai yra „burbulo teritorijoje".

Kainos ir pelno santykis arba PE santykis yra pagrindinis rodiklis, kurį taikant galima įvertinti vertybinius popierius. Tai iš esmės parodo, kiek pelno metų prireiks, kad investicija į įsigytą akciją atsipirktų. Kuo aukštesnis PE, tuo brangiau akcija atsipirks ir tuo ilgiau tai užtruks. Paprastai rinkos vertinimai svyruoja tarp 14–16. Kuo PE aukštesnis, tuo akcijos kintamumas didesnis. Kuo PE aukštesnis, tuo akcija labiau pervertinta. Recesijos laikotarpiu PE gali nukristi žemiau 10.

prekiaukite

DJI30 Techninė analizė

Šiuo metu kaina pamažu konsoliduojasi, iš naujo testuodama 24209 lygį, 14 savaitės L5 tašką. Tačiau jei kaina neatšoks ties W L5, tikėtina, kad išvysime atsitraukimą link POC 25121–25351 diapazono, ties kuriuo galbūt atšoktų dar kartą. Jei kaina nukris žemiau 23100, gali būti pasiektas 22177.58 lygis, o tai žymėtų aukščiausią tašką per visą istoriją.

Šaltinis: DJI30 H1 grafikas, Admiral Markets MT5, 2018 m. sausis – vasaris

Sužinokite finansų sektoriaus naujienas ir mūsų profesionalių prekiautojų įžvalgas bei pamatykite jų rengiamas geriausias analizes, užsiregistruodami į mūsų internetu vykstančius seminarus „Dienos prekybos idėjos realiu laiku"!

Webinarai

Nuorodos:

  • ABC
  • CNBC
  • USinflationcalculator.com
  • Wall Street Journal
  • Multpl

  • Įspėjimas apie riziką

    CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.