Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

JAV akcijų rinkos kilo į visų laikų aukštumas

Liepa 15, 2019 14:31

Praėjusią savaitę akcijų rinkose ir toliau vyravo optimizmas, o pagrindiniai JAV indeksai pasiekė naujas visų laikų aukštumas. Prie aukšto rizikos apetito daug prisidėjo JAV centrinio banko vadovo Jerome Powell spaudos konferencijoje išsakyta pozicija dėl švelnesnės monetarinės politikos ateinančiais mėnesiais ir žemesnių palūkanų. Šiuo metu lūkesčiai dėl 0.25% palūkanų sumažinimo liepos mėnesio susirinkimo metu siekia beveik 100% ir rinkos dalyviai tikėtina jau yra įskaičiavę jį į akcijų kainas.

Pagrindiniai JAV indeksai pasižymėjo itin geromis nuotaikomis. Praėjusią savaitę geriausiai pasirodė Dow 30, kuris paaugo 1.5%, o santykinai prasčiausiai S&P500, kilęs 0.8%. Įdomu, kad S&P500 indeksas pirmą kartą istorijoje pasiekė simbolinį 3,000 punktų lygį.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite nuvertėjo -2.7%. Tarp ekonominių naujienų buvo eksporto pokytis, kuris užfiksavo -1.3% sumažėjimą per metus, ir tai buvo jau 7 mėnesis iš eilės, kuomet tarptautinė prekyba nerodo augimo ženklų. Taip pat buvo skelbiami šalies pinigų ir paskolų rinkos duomenys, kurie rodė nuosaikų augimą, tačiau nesufleravo apie didesnio masto valdžios bandymus stimuliuoti ekonomikos augimą. Bendrai duomenys iš Kinijos išlieka ganėtinai stabilūs, nors rodo nuosaikų augimo tempo lėtėjimą.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų sugrįžo iki 0.24% lygio, o tarp 3 mėnesių ir 10 metų išliko neigiamas ties -0.03%. Bendrai vienas pagrindinių skolos instrumentų, 10 metų obligacijos, rodė padidėjusį rizikos apetitą rinkoje ir jų pajamingumas kilo iki 2.11% lygio.

Žaliavų rinkoje taip pat jautėsi optimizmas ir daugelio kainos augo. WTI rūšies nafta kilo net 5.0% iki 60.4 JAV dolerių už barelį. Prie šio kilimo ženkliai prisidėjo ir lūkesčiai dėl švelnesnės monetarinės politikos, kuri turėtų sumažinti palūkanas rinkoje ir paskatinti vartojimą, tame tarpe ir naftos bei jos produktų. Metalų rinkoje vario kaina per savaitę augo 1.2%, aliuminio kilo 2.3%, o geležies rūdos kainos toliau svyravo apie 110 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, nuotaikos ženkliai išsiskyrė. Geriausiai pasirodė technologijų, žaliavų ir paslaugų bendrovės, kurių vertė atitinkamai augo 1.3%, 1.2% ir 1.2% per savaitę. Tuo tarpu prasčiausius rezultatus užfiksavo sveikatos apsaugos bendrovės, kritusios -1.6%, ir vartojimo prekių įmonės, praradusios -0.3%.

Praėjusią savaitę finansinius ketvirčio rezultatus skelbė viena didžiausių JAV maisto ir gėrimų gamintoja PepsiCo. Bendrovė turi daug gerai žinomų prekės ženklų, tarp kurių yra gaivusis gėrimas Pepsi, 7up, traškučiai Lays, Doritos, Cheetos, ir net 22 ženklai kasmet generuoja daugiau nei 1 milijardą JAV dolerių pardavimų. PepsiCo buvo sukurta 1965 metais sujungus 2 didelius verslus: Pepsi-Cola Company, kuri žymi savo gaiviuoju gėrimu, ir Frito-Lay, kuri gerai žinoma dėl traškučių ir kitų užkandžių. Vėliau PepsiCo plėtė verslą įsigydama mažesnes maisto gamybos įmones, turinčias gerai žinomus prekės ženklus, ir nuosekliai plėtė savo prekių krepšelį. Įmonėje dirba apie 267 tūkstančiai darbuotojų.

PepsiCo per ketvirtį gavo 16.5 milijardus JAV dolerių pajamų ir viršijo 16.4 milijardus rinkos lūkesčius. Pajamų augimas per metus siekė 2.2% lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, o eliminavus neigiamą valiutų įtaką, organinis augimas buvo 4.5%. Koreguotas pelnas akcijai buvo 1.54 JAV doleriai ir viršijo 1.50 rinkos prognozes. Taip pat įmonės vadovai pateikė atnaujintą 2019 metų finansinę prognozę, kuri ženkliai nesikeitė nuo ankstesnės. Tikimasi, kad pajamos organiškai augs apie 4% per metus, o koreguotas pelnas mažės -1%. Taip pat bus grąžinta apie 8 milijardai JAV dolerių akcininkams, iš kurių 5 milijardai bus išmokėti dividendais ir 3 milijardai skirti akcijų išpirkimui.

Po rezultatų paskelbimo, PepsiCo akcijų kaina kilo apie 2% iki 134 JAV dolerių. Per paskutinius 12 mėnesių akcijų kaina yra pakilusi apie 20%. Bendrovė moka dividendus, kurių pajamingumas šiuo metu siekia apie 2.9%.

Rinkos barometras: Mūsų „rinkos radaras“ padės sekti kainų pokyčius ir sužinoti dienos prekybos įžvalgas

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų liepos 15 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.