Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

JAV indeksai svyravo ties visų laikų aukštumomis

Rugsėjis 16, 2019 12:01

Praėjusią savaitę sentimentas akcijų rinkose ir toliau išliko pozityvus bei indeksai tęsė augimą, o JAV rinkos stiebėsi link visų laikų aukštumų. Sprendimai iš Europos centrinio banko dėl naujos skatinimo programos didino rizikos apetitą, o naujienos iš Kinijos ir JAV prekybos karo leido išsilaikyti pozityviems lūkesčiams dėl tolimesnės derybų kloties. Kinija iš papildomų importo tarifų sąrašo išėmė sojų pupeles ir kiaulieną, kurie yra svarbios JAV eksporto prekės, tuo tarpu JAV keliomis savaitėmis nukėlė 5% tarifų padidinimą. Abi šalys šiuos veiksmus įvardino kaip geros valios ženklą ir siekį tęsti derybas, o rinkos dalyviai naudojosi proga didinti riziką, nors šie sprendimai buvo daugiau simboliniai ir neturės didelės reikšmės ekonomikai.

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai toliau augo, o teigiamą sentimentą daugiausiai palaikė investuotojų lūkesčiai, o ne faktiniai duomenys. Daugelis rinkos analitikų yra susirūpinę, kad ateinančių ketvirčių JAV įmonių pelnai neaugs, o nemažai jų gali užfiksuoti ir pelnų mažėjimą, kas prieštarauja dabar vyraujančiai akcijų brangimo tendencijai. Daugiausiai praėjusią savaitę pakilo Dow 30, kurio vertė didėjo 1.6%, o Nasdaq Composite augo 0.9%. Pagrindinis ir labiausiai sekamas S&P500 indeksas brango 1.0% iki 3,007 punktų ir svyruoja ties visų laikų aukštumomis.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite pakilo 1.1% praėjusios savaitės metu. Naujų paskolų apimtys atitiko rinkos dalyvių lūkesčius, tačiau nustebimo šalies eksporto duomenys. Rugpjūčio mėnesį eksportas mažėjo -1.0% per metus ir ženkliai nuvylė investuotojus, kurie tikėjosi apie 2.0% kilimo. Eksportuojamų prekių apimtys į JAV sumažėjo net -16% lyginant su praėjusiais metais, kas iliustruoja tarptautinės prekybos konflikto įtaką. Taip pat šalies centrinis bankas sakė, kad ir toliau mažins komercinių bankų rezervų reikalavimo lygį, siekdamas padidinti skolinimą ir likvidumą finansų sektoriuje.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų padidėjo nuo -0.01% iki 0.09%, o skirtumas tarp 3 mėnesių ir 10 metų taip pat judėjo teigiama linkme ir siekė -0.07%. Bendrai obligacijų rinkoje buvo jaučiamas ženklus nuotaikos pagerėjimas ir daugelio skirtingos trukmės instrumentų pajamingumas ženkliai augo.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies nafta pigo -3.0% iki 54.8 JAV dolerių už barelį, kuomet JAV naftos atsargos buvo didesnės nei tikėjosi investuotojai. Metalų rinkoje vario kaina per savaitę pakilo 2.7%, aliuminio augo 1.5%, o geležies rūdos kaina stipriai pašoko net 10 JAV dolerių iki 95 dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių pasirodymą, išsiskyrė 3 sektoriai, kurie užfiksavo didelį vertė kilimą. Daugiausiai augo žaliavų, pramonės ir finansų sektoriaus įmonės, kurios pakilo atitinkamai 3.3%, 2.7% bei 2.5%. Tuo tarpu kiti segmentai buvo gerokai nuosaikesni, tarp kurių komunalinių paslaugų įmonės kilo 0.3%, o sveikatos apsaugos prarado -0.1%.

Praėjusią savaitė investuotojai stebėjo vieno didžiausių JAV mažmeninės prekybos dalyvio Kroger finansinius rezultatus.Bendrovės istorija prasidėda dar 1883 metais ir nuo to laiko įmonė užaugo iki beveik 2,800 prekybos vietas turinčio rinkos žaidėjo. Taip pat įmonė turi daugiau nei 2,000 vaistinių ir prie savo prekybos tinklų yra įrengusi 1,400 degalinių, kad pirkėjams būtų patogiau įsigyti visų reikalingų prekių vienoje vietoje.

Kroger per ketvirtį gavo 28.2 milijardus JAV dolerių pajamų, tačiau nepasiekė 28.4 milijardų rinkos lūkesčių. Lyginant tas pačias parduotuves, organinis pajamų augimas per metus siekė 2.2%. Koreguotas pelnas akcijai buvo 0.44 JAV doleriai ir neženkliai viršijo 0.41 dolerių rinkos prognozes. Įmonės vadovai tikisi stabilios veiklos ir mano, kad įmonės pelnas liks nepakitęs trečiame 2019 metų ketvirtyje.

Po rezultatų paskelbimo, Kroger akcijų kaina pasižymėjo kintamumu, kuomet tos pačios prekybos sesijos metu buvo nukritusi tiek -6%, tiek pakilusi 4%, tačiau savaitės prekybą užbaigė pakilusi apie 3%. Per paskutinius 12 mėnesių Kroger akcijos yra nukritusi apie -9%. Bendrovė moka dividendus, kurių pajamingumas šiuo metu siekia apie 2.4% per metus.

Rinkos barometras Mūsų „rinkos radaras“ padės sekti kainų pokyčius ir sužinoti dienos prekybos įžvalgas.

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų rugsėjo 16 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.