JAV mokesčių įstatymo progresas masino investuotojus

Gruodis 18, 2017 15:18

Praėjusią savaitę akcijų rinkose vyravo optimizmas - S&P500 indeksas prekybą užbaigė pakilęs iki naujos visų laikų viršūnės ties 2,679 punktais. Investuotojai didino riziką prieš JAV centrinio banko susitikimą laukiant palūkanų normos didėjimo ir penktadienį sužinojus apie naujo mokesčių įstatymo progresą. Makroekonominiai duomenys išliko stiprūs.

Penktadienio popietę JAV buvo pranešta, kad Atstovų rūmai ir Senatas suderino naujo mokesčių įstatymo projektą ir tikimasi, kad jau šios savaitės viduryje įvyks balsavimai. Rinkos dalyvių lūkesčiai pamatyti dar šiais metais prezidento pasirašytą įstatymą išlieka.

Makroekonominiai duomenys JAV išliko geri. Metinės infliacijos rodiklis be maisto ir energijos kainų lapkričio mėnesį sumažėjo vienu procentiniu punktu iki 1.7%, tačiau rinka nesureagavo į tai neigiamai. Tuo tarpu mažmeninės prekybos duomenys buvo gerokai virš rinkos lūkesčių ir kilo 5.8% per metus. Tai buvo sparčiausias augimo tempas nuo pat 2012 metų kovo. Pagrindinis tokio augimo katalizatorius buvo internetinė prekyba, kuri per metus pašoko net 10.4%. Taip pat teigiamą tendenciją rodė JAV pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas, kuris preliminariais duomenimis išaugo iki 55.0 punktų. Nors indeksas sufleruoja apie gerą situaciją JAV gamybos sektoriuje, tačiau verta išskirti vieną iš indekso dedamųjų – žaliavų kainos produkcijos gamybai pokytį. Jo reikšmė buvo didžiausia nuo pat 2012 metų gruodžio, kas rodo apie augančią prekių savikainą, kurią laikui bėgant įmonės tikėtina perkels vartotojams.

Tuo tarpu kitoje svarbioje pasaulio ekonomikoje makroekonominiai duomenys nepasiekė rinkos lūkesčių. Kinijoje pramonės produkcija augo 6.1%, mažmeniniai pardavimai 10.2% ir abu buvo mažesni nei investuotojų prognozės. Tik ilgalaikės investicijos atitiko lūkesčius ir augo 7.2%. Po duomenų paskelbimo, akcijų indeksai buvo linkę kristi, investuotojams atsargiai vertinant ateities perspektyvas dėl valdžios pastangų mažinti aukštą skolos lygį ir to įtaką ekonomikos augimui.

Žaliavų rinkoje prekiautojai turėjo gan ramią savaitę. Naftos kaina savaitės pradžioje neženkliai kilo, vėliau krito ir prekybą užbaigė nepakitusia kaina. Atsargos JAV sumažėjo 5.1 milijonu barelių ir jų lygis toliau krito link istorinio vidurkio. Naftos platformų skaičius taip pat sumažėjo 4 vienetais iki 747, nepaisant santykinai aukštos naftos kainos. Metalų segmente geriausią pasirodymą užfiksavimo varis, kurio kaina kilo +4.5%, taip pat aliuminis +2.3%, o geležies rūdos liko nepakitusi.

Apibendrinant sektorių rezultatus, investuotojai buvo linkę sistematiškai didinti riziką visuose segmentuose. Geriausiai pasirodė technologijų įmonės, kurios brango +1.5%, taip pat vartojimo prekių ir sveikatos apsaugos kompanijos, kurios kilo +0.9%. Neigiamą rezultatų užfiksavo tik komunalinių paslaugų įmonės, kurios pigo -0.7%.

Praėjusią savaitę labai gerai pasirodė Tesla akcijos, kurių vertė pakilo daugiau nei 9%, o nuo lapkričio mėnesio net 17%. Oficialių naujienų dėl šio optimizmo nebuvo paskelbta, tačiau investuotojai spekuliuoja dėl didėjančių Model 3 gamybos apimčių bei optimistiškai vertina naujausią Tesla produktą – sunkvežimį.

Lapkričio 17 dieną vykusio pristatymo metu, Elon Musk pristatė Tesla sunkvežimį, kuris skirtas koviniams vežti vidutinio ilgumo atstumais. Šiuo metu galimos dvi jo versijos: su 500 kilometrų baterija kainuojanti 125 tūkstančius eurų bei 800 kilometrų kainuojanti 150 tūkstančius eurų. Nors kainos didesnės nei apie 90 tūkstančių eurų kainuojančių dyzelinių vilkikų, tačiau atsižvelgus į aptarnavimo išlaidas, kuro sąnaudas ir autopiloto galimybę, Tesla kaina ganėtinai konkurencija. Pirmus užsakymus jau pateikė tokie gigantai kaip PepsiCo ir Walmart.

Nepaisant naujų produktų, šiuo metu įmonės finansai išlieka sudėtingoje situacijoje. Kiekvieną ketvirtį įmonė sudegina kiek daugiau nei 1 milijardą JAV dolerių ir turimų pinigų atsargų turėtų užtekti iki 2018 metų trečio ketvirčio. Joms pasibaigus, įmonė turės leisti naujas akcijas ir dar labiau sumažinti esamų akcininkų nuosavybės dalį arba skolintis obligacijų rinkoje. Būtent finansiniai veiklos rezultatai kelia didžiausią riziką, nes jie niekaip nepateisina esamos įmonės vertės.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės rezultatų neskelbs.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

TSLA +9.0%
DIS +6.8%
TWTR +5.4%
SNAP +4.5%
T +4.1%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

BABA -2.3%
IBM -1.5%
HPQ -0.7%
HD -0.5%
CVX -0.2%

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.