JAV rinkos ieškojo tolimesnės krypties

Sausis 07, 2019 10:37

Pastarąją savaitę pasaulio akcijų indeksai užbaigė žaliuodami, pagrinde dėl optimizmo iš JAV, kur šalies centrinio banko vadovas konferencijos metu sakė, kad yra pasirengęs imtis greitų veiksmų keičiant monetarinę politiką, jeigu ekonominė situacija imtų sparčiai blogėti. Tokia Jerome Powell pozicija nuramino investuotojus, kad palūkanos JAV nebus keliamos per greitai ir tai paskatino optimizmo pliūpsnį daugelyje akcijų rinkų.

Praėjusią savaitę pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P500 pakilo 1.9% 2,520 punktų. Galutinį rezultatą nulėmė būtent penktadienio prekybos sesija, kuomet indekso vertė pakilo net 3.4%. Per savaitę Dow Jones indeksas didėjo 1.6%, o technologijų Nasdaq 2.3%. Svarbu pastebėti, kad paskutinių prekybos sesijų kilimas nėra paremtas gerais šalies ekonominiai rezultatais, tačiau pagerėjusiais investuotojų lūkesčiais, kad ateities rizikos bus suvaldytos centrinio banko veiksmais. Tokioje situacijos yra itin svarbu įvertinti turimų investicijų riziką, nes rinkos lūkesčiai gali greitai ir neprognozuojamai dar kartą pasikeisti bei paskatinti didelį ir nepalankų rinkos vertės pokytį.

Sentimentas Kinijos išliko neigiamas dėl toliau prastėjančių ekonominių duomenų. Pagrindinis indeksas Shanghai Composite pakilo 0.8% per paskutinę savaitę, kurį nulėmė 2.0% prieaugis penktadienio prekybos sesijos metu. Savaitės metu indeksas buvo nuvertėjęs iki 2,450 punktų ribos, kas yra žemiausias taškas nuo pat 2014 metų lapkričio. Šalies pramonės vadybininkų pirkimo indeksas buvo svarbiausias skelbtas rodiklis, kuris buvo 49.4 punktai ir nukrito žemiau neutralios 50 punktų ribos bei signalizuoja apie intensyvėjantį ekonomikos augimo lėtėjimą. Tarp gerų naujienų buvo Kinijos centrinio banko sprendimas sumažinti bankų kapitalizacijos reikalavimus, kas leis finansų institucijoms padidinti rinkos likvidumą ir bent trumpam atgaivinti ar palaikyti teigiamą sentimentą.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų sugrįžo prie ciklo žemumų 0.15% lygio. Išskyrus penktadienio euforiją rinkoje, investuotojai visos savaitės metu pirko obligacijas ir mažino jų pajamingumą. Silpnas JAV pramonės vadybininkų pirkimų indekso rezultatas buvo numušęs 2 metų instrumentų pajamingumą iki 2.4% lygio, o 10 metų iki 2.55%. Toks didelis rinkos dalyvių poreikis saugiems aktyvams yra vienas iš ženklų, kad daugelis investuotojų turi rimtų abejonių apie tolimesnes ekonomines perspektyvas tiek JAV, tiek likusiame pasaulyje.

Nuotaikos žaliavų rinkoje buvo teigiamos, nors buvo nuosaikesnės nei akcijų segmente. WTI rūšies naftos kaina kilo 6.6% iki 48.2 JAV dolerių už barelį ir koregavosi nuo žemiausio taško 2017 birželį. Metalų segmente nuotaikos buvo įvairios: vario kaina krito -1.6%, aliuminio kilo 1.9%, o geležies rūdos taip pat sparčiai augo iki 71.7 JAV dolerių už toną. Įdomu, kad geležies rūdos kainos yra itin atsparios Kinijos ekonomikos silpnėjimui ir duomenims tik blogėjant, rūdos kaina pastarosiomis savaitėmis nuosaikiai auga. Ši divergencija ateityje turėtų koreguotis, todėl kasybos įmonės gali turėti didesnę riziką nei kiti segmentai, kurie jau yra išgyvenę korekcines nuotaikas.

Apibendrinant sektorių rezultatus, visi be išimčių kilo praėjusios savaitės metu. Geriausiai pasirodė žaliavų bendrovės, kurios brango net 4.6%, bei paslaugų įmonės, kurių vertė didėjo 3.3%. Mažiausią kilimą užfiksavo vartojimo prekių įmonės, kurių kaina kilo tik 0.7%, ir tam įtakos daugiausiai turėjo Apple akcijos korekcija.

Praėjusią savaitę finansinius rezultatus skelbė labai nedaug įmonių, todėl daug rinkos dalyvių dėmesio sulaukė Apple bendrovės pranešimas apie ateinančio ketvirčio planus.

Apple yra viena didžiausių ir populiariausių kompiuterių ir telefonų gamintojų pasaulyje, kuri 2018 metų trečiame ketvirtyje buvo tapusi pati vertingiausia įmone pasaulyje. Tuomet bendrovės vertė viršijo 1 trilijoną JAV dolerių ir buvo net pasiekusi 1.1 trilijono lygį.

Nepaisant to, rinkoje pradėjo laipsniškai daugėti ženklų, kad Apple verslas pasiekė aukščiausią tašką ir pagrindinio produkto, išmaniųjų telefonų Iphone, pardavimai stagnuoja, o sėkmingai didinti kainų nebepavyksta. Įdomu, kad įmonės vadovai visai neseniai nusprendė nebeviešinti telefonų pardavimų duomenų, ką rinkos dalyviai priėmė kaip ženklą, kad įmonėje nuotaikos nėra tokios geros, kaip buvo tikimasi 2018 metų bėgyje.

Praėjusią savaitę įmonės vadovai paviešino savo prognozę 2019 metų pirmam ketvirčiui, kuri labai nuvylė investuotojus. Apple vadovybė tikisi gauti 84 milijardus JAV dolerių pajamų per pirmą ketvirtį, kas yra -8% mažiau nei rinkos lūkesčiai siekę 91 milijardą. Pagrindinė priežastis mažesni pardavimai Kinijos telefonų rinkoje. Pelnas tikimasi sieks 4.8 milijardus JAV dolerių.

Po šios naujienos akcijų kaina smuko net -8% ir įmonės vertė sumažėjo apie 55 milijardais JAV dolerių. Bendrai Apple akcijos kaina 2018 metų bėgyje, skaičiuojant aukščiausią tašką spalio pradžioje, buvo pakilusi net 35%, tačiau paskutiniais mėnesiais labai sparčiai nuvertėjo ir 2018 metus užbaigė nukritusi -8%. Sentimentas tarp Apple akcininkų išlieka gan prastas.


Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų sausio 7 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus bei informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkai skirtas pranešimas. Šis turinys skelbiamas tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinamas kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o Admiral Markets Group AS investicinės įmonės (Admiral Markets) nebus laikomos atsakingos už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šiuo turiniu, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų turinio šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, buvo dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo.
  6. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu Admiral Markets pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų veiklos rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  7. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti, turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.