JAV rinkos išliko prekybos kanale

Gegužė 18, 2020 15:36

Praėjusi savaitė prasidėjo akcijų rinkų korekcija ir pirmomis prekybos sesijomis indeksai pasikoregavo iki balandžio mėnesio žemumų. Vėliau nuotaikos kiek pasitaisė ir indeksai kilo. S&P bei Dow indeksai išsilaiko prekybos kanale žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio, kas sufleruoja, kad sentimentas dar nėra tapęs teigiamas ir kol kas vyksta tik techninis atšokimas nuo kovo korekcijos dėl viruso. Tuo tarpu Nasdaq indeksas irgi atspindėjo praėjusios savaitės rinkos sentimentą, tačiau jo bendras lygis yra aukščiau ir Nasdaq yra teigiamoje zonoje vertinant rezultatus nuo 2020 metų pradžios.

JAV centrinis bankas toliau didino savo balansą ir per savaitę supirko 78 milijardus JAV dolerių įvairių skolos instrumentų bei bendras balanso dydis pasiekė 6.74 trilijonus JAV dolerių. Nuo korona viruso pradžios ir centrinio banko aktyvaus kiekybinio skatinimo programos įgyvendinimo, banko balansas padidėjo įspūdingais 1.42 trilijonais JAV dolerių nuo šių metų kovo 23 dienos.

Akcijų indeksai

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai raudonavo ir toliau išliko mėnesio trukmės prekybos kanale. Santykinai geriausiai pasirodė Nasdaq, kuris prarado -1.2%, o blogiausiai Dow 30, nukritęs -2.7%. Labiausiai sekamas S&P500 indeksas nuvertėjo -2.3% iki 2,864 punktų, tačiau vis dar išlieka žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio.

Kitos rinkos taip pat raudonavo: Europoje indeksai krito apie -5%, o besivystančiose rinkose kiek mažiau, apie -3%.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite nukrito -0.9%. Tarp ekonominių duomenų buvo pramonės produkcijos apimtys balandį, kurios augo 3.9% lyginant su praėjusiais metais. Mažmeninės prekybos apimtys krito net -7.5%, kas sufleruoja, kad gyventojai vis dar nesijaučia saugūs ir išlaiduoja atsargiai. Kapitalo investicijos taip pat traukėsi ir užfiksavo -10.3% kritimą. Bendrai, nepaisant atidarytos ekonomikos, sentimentas išlieka ganėtinai prastas, ypač vidaus rinkoje dėl lėtai atsigaunančio gyventojų vartojimo.

JAV obligacijos

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų pajamingumo pakilo nuo 0.41% iki 0.48%, o skirtumas tarp 3 mėnesių ir 10 metų neženkliai keitėsi 0.56% iki 0.53%. Obligacijų rinka pastarąjį mėnesį labai rami ir daugiausiai rodo konsolidacines nuotaikas.

Žaliavos ir sektoriai

Nuotaikos žaliavų sektoriuje buvo labai įvairios. WTI rūšies naftos kaina toliau kilo ir užfiksavo 20.1% kilimą iki 29.7 JAV dolerių už barelį. Metalų segmente vario kaina prarado -3.8%, aliuminio neženkliai kilo 0.6%. Geležies rūdos kaina pasiekė 90 JAV dolerių už toną.

Praėjusią savaitę geriausiai pasirodė sveikatos apsaugos įmonės, kurių vertė augo 0.9% ir tai buvo vienintelis sektorius užfiksavęs kilimą. Prasčiausiai pasirodė finansų, pramonės ir energijos bendrovės, kurios atitinkamai prarado -5.2%, -5.8% ir -6.9%.

Marriott International pasaulinis viešbučių operatorius

Praėjusią savaitę pirmadienį prieš biržos atidarymą finansinius ketvirčio rezultatus skelbė pasaulinis viešbučių operatorius Marriott International. Bendrovė įkurta 1927 metais J. Willard ir Alice Marriott, kurių darbą toliau tęsė kelios šeimos kartos. Šiuo metu Marriott turi vieną didžiausių viešbučių portfelių šiame versle, valdo 30 skirtingų prekės ženklų, daugiau nei 7,400 nekilnojamo turto objektų ir operuoja 134 šalyse. Tarp geriausiai žinomų pavadinimų yra Sheraton, Ritz-Carlton, Le Meridien, W Hotels, St. Regis. Įmonėje dirba apie 174 tūkstančiai darbuotojų.

Marriott per ketvirtį gavo 4.68 milijardus JAV dolerių pajamų ir viršijo rinkos 4.14 milijardų prognozę. Bendros pajamos, lyginant su tuo pačiu periodu 2019 metais, krito -7%, tačiau vertinant tik viešbučių valdymo pajamas, sumažėjimas siekė net -30%, kas geriau atspindi viruso įtaką apgyvendinimo sektoriui. Koreguotas pelnas akcijai buvo 0.26 ir nepasiekė rinkos 0.87 JAV dolerių prognozes. Per ketvirtį buvo atidaryta ir į bendrą portfelį pridėta 14.5 tūkstančių naujų kambarių. Bendrai bendrovė pradėjo metus gerai, kuomet RevPAR (Revenue per available room arba pajamos vienam kambariui) sausio mėnesį kilo apie 4.6% lyginant su praėjusiais metais, tuomet vasarį augimas sumažėjo iki 3.2%, o balandį jau buvo užfiksuotas -90% kritimas.

Po rezultatų paskelbimo, Marriot akcijų kaina krito apie -6% iki 82 JAV dolerių. Per paskutinius 12 mėnesių akcijų kaina yra nukritusi apie -38%. Bendrovė sustabdė dividendų mokėjimus ir akcijų išpirkimo programą.

Šaltinis: Rinkos barometras 2020 metų gegužės 18 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.