JK krizė: ką ministro pirmininko perrinkimas reiškia Didžiosios Britanijos svarui

Gegužė 30, 2019 20:50

JK ministrė pirmininkė Theresa May pagaliau paskelbė savo kadencijos pabaigą, pranešdamas apie atsistatydinimą birželio 7 dieną. Po trejų jos darbo metų– nepavykus susitarimui dėl „Brexit", praradus savo partijos pasitikėjimą ir pasiekus katastrofiškų rezultatų Europos Parlamento rinkimuose – varžybos dėl svarbiausio Jungtinės Karalystės politinio posto prasidėjo, o prekiautojams atsiranda labai įdomių prekybos galimybių.

Šiame straipsnyje aptarsime, kas galėtų būti kitas ministras pirmininkas ir ką tai reikštų Didžiosios Britanijos svarui, taip pat prekybos galimybes, kurios būna tik vieną kartą gyvenime. Tad pradėkime!

Kas bus kitas ministras pirmininkas?

Theresos May torių partija (dar vadinama Konservatorių ir junionistų partija) neseniai vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose surinko tik 9 procentus balsų ir taip sukėlė „egzistencinį pavojų" šalies vyriausybei, kuri šiuo metu atsakinga už „Brexit" sutartį ir vadovavimą šaliai. Kadangi naujoji „Brexit" partija – kuriai dar tik šešios savaitės ir kuriai vadovauja Nigel Farage – visus sukrėtė, laimėdama 32 procentus balsų, kito ministro pirmininko rinkimai, dabar ypač svarbūs toriams, o ir svarui taip pat.

Kandidatai, oficialiai paskelbę apie ketinimą kandidatuoti:

Michael Gove, aplinkos sekretorius

Matt Hancock, sveikatos apsaugos sekretorius

Jeremy Hunt, užsienio reikalų sekretorius

Boris Johnson, parlamento narys

Andrea Leadsom, buvęs Bendruomenių rūmų vadovas

Esther McVey, parlamento narys

Dominic Raab, parlamento narys

Rory Stewart, Tarptautinės plėtros sekretorius

Šiuo metu pagrindinis favoritas yra Boris Johnson, savo ketinimus paskelbęs praėjus tik kelioms valandoms po to, kai atsistatydino Theresa May, jis pareiškė: „Mes paliksime ES spalio 31 d., susitarsime ar nesusitarsime... Mūsų kito lyderio darbas – tinkamai išvesti JK iš ES."

Galutinį sprendimą dėl torių lyderio priims 100 000 partijos narių, iš kurių 75 procentai pritaria „Brexit", o tai rodo, kad yra labai daug šansų JK palikti ES be susitarimo. Ką tai reiškia Didžiosios Britanijos svarui?

Kodėl prekiautojai stumia žemyn Didžiosios Britanijos svarą?

Žvelgiant į ilgalaikio periodo Didžiosios Britanijos svaro kainos JAV dolerio atžvilgiu (GBP/USD) grafiką, akivaizdu, kad bendrai prekiautojai ir investuotojai palaiko meškų prekybą (arba nusiteikę neigiamai) svaro atžvilgiu.

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edition", GBP/USD, mėnesinis grafikas: 2001 m. gruodžio 1 d.–2019 m. gegužės 27 d., 2019 m. gegužės 27 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pateiktame GBP/USD kainų grafike aiškiai matome, kad ilgalaikėje perspektyvoje prekiautojai keitė savo svarus JAV dolerio naudai. Tiesą sakant, kainos taip ilgai išliko depresyvios, kad GBP/USD buvo prekiaujama žemiau 50 periodo slankiojo vidurkio (grafike pažymėtas raudona banguota linija). Slankieji vidurkiai padeda prekiautojams nustatyti bendrą rinkos tendenciją. Jeigu kainos juda žemiau slankiojo vidurkio – tai meškų prekyba.

Keletą kartų kainos padidėjo, bet apskritai meškų tendencijos išliko prieš ir po to, kai JK balsavo dėl išstojimo iš ES. Ir dabar, kai torių partija patiria sunkumus, kovodama su konkurentais, žadančiais „Brexit" susitarimą, tikėtina, kad bet kurio naujo torių ministro pirmininko prioritetas bus išstojimas iš ES be susitarimo.

Pasak investicinio banko „Nomura", tai nėra gerai Didžiosios Britanijos svarui, teigiama, kad bet koks valiutos augimas „tikriausiai baigsis kaip dovana tiems, kurie svarsto naujus pardavimus". Taigi, kokios yra prekybos galimybės? Pažiūrėkime!

Kaip prekiauti, esant smarkiam GBP/USD kainų kintamumui

Nors GBP/USD jau prekiaujama žemiau šios poros 31 metų minimumo, techniniame kainų grafike matyti, kad vis dar yra kur kristi:

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edition", GBP/USD, dieninis grafikas: 2018 m. rugpjūčio 3 d.–2019 m. gegužės 27 d. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pateiktame dieniniame grafike aiškiai matome, kokia silpna neseniai buvo GBP/USD pora. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje poros prekyba išsilaikė kanale tarp dviejų horizontalių pasipriešinimo ir palaikymo linijų, esančių maždaug ties 1,3300 ir 1,2500.

Prekiautojai, prekiaujantys trumpuose perioduose, gali svarstyti galimybę tęsti GBP/USD prekybą iki 1,2500 kainų lygio. Jeigu tokiame lygyje nebus noro pirkti, tuomet lygis gali būti pramuštas, o pora kris iki kito pagrindinio palaikymo lygio – 1,1930.

Tačiau, kadangi judėjimas žemyn yra gana stiprus, dieniniame grafike nėra daug tokių signalų, pagrįstų kainų judėjimu, kuriuos prekiautojai paprastai naudoja įėjimui įrinką ir STOP LOSS lygiams nustatyti. Todėl kai kurie prekiautojai gali pasinaudoti trumpesniais periodais, kad nustatytų prekybos galimybes, pavyzdžiui, 4 valandų grafiku, kaip matome toliau.

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edition", GBP/USD, H4 grafikas: 2019 m. balandžio 8 d.–2019 m. gegužės 27 d., 2019 m. gegužės 27 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Geltoni stačiakampiai 4 valandų grafike rodo populiarų kainų veiksmu pagrįstą signalą, vadinamą „praryjančia žvake" (Engulfing candle). Pažymėti pavyzdžiai yra „meškų praryjančios žvakės". Tai yra pirkėjai stumia rinką aukštyn, aukščiau ankstesnės žvakės. Tačiau tai yra spąstai, nes pardavėjai laukia, kol rinką galės nustumti žemyn, žemiau ankstesnės žvakės žemiausio taško. Tai reiškia reikšmingą nuotaiką pokytį.

Daugeliu atvejų – bet ne visada - rinka toliau silpnėja. Naudodamiesi STO LOSS įsakymais, prekiautojai gali sumažinti savo riziką, jeigu prasidės judėjimas, priešingas jų prekybos krypčiai. Tokiais atvejai gali labai praversti prekiautojo skaičiuotuvas.

Išvada

JK laukia reikšmingų politinių įvykių. Anksčiau tokie įvykiai dažniausiai sukeldavo didelius GBP/USD kainų judėjimus. Ar tai galėtų pasikartoti ir vėl? Ir jeigu taip, kaip jūs tada prekiausite?

Jeigu jaučiatės įkvėpti imtis prekybos arba šis straipsnis suteikė papildomos informacijos ir papildė jūsų žinias, jums bus naudinga žinoti, kad „Admiral Markets" suteikia galimybę prekiauti daugiau kaip 80 valiutų Forex ir CFD rinkose, o naujausia rinkos informacija ir techninė analizė teikiama NEMOKAMAI! Spauskite šią reklamą, kad šiandien atidarytumėte savo prekybos sąskaitą!


Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.