Jungtinių Valstijų akcijų rinkos konsolidavosi

Liepa 02, 2018 11:46

Praėjusią savaitę JAV akcijų indeksai nuoseklios tendencijos nedemonstravo ir jų vertės išliko tik neženkliai pakitusios. Ryškių ekonominių naujienų nebuvo skelbiama, Donaldas Trumpas taip pat susilaikė nuo aštrių pranešimų, tad investuotojai buvo linkę nedidinti rizikos ir likti atsargūs.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę krito -1.3% iki 2,710 punktų lygio. Visas nuvertėjimas buvo užfiksuotas pirmadienio prekybos sesijos metu, kurį paskatino investuotojų nuogąstavimai dėl įsisiūbuojančio tarptautinės prekybos karo tarp pagrindinių pasaulio ekonomikų. Taip pat prisidėjo ir bendras Kinijos ir Europos įspėjimas JAV dėl šio karo ekonominių pasekmių. Nors savaitės bėgyje ženklių pasikeitimų nebuvo, tačiau investuotojai nurimo ir laukė tolimesnės istorijos kloties.

Nuotaikos Kinijoje išliko pesimistiškos. Nors Shanghai Composite indeksas per savaitę nuvertėjo vos -1.4%, tačiau šalies valiuta juanis prarado -1.8% ir krenta jau 11 prekybos sesijų iš eilės. Juanio silpnumas signalizuoja apie prastėjančią ekonominę situaciją šalyje, kas kelia nerimą užsienio investuotojams. Jeigu Kinija imtų sparčiai lėtėti, tikėtina, kad viso pasaulio ekonomika tai pajaustų ir ypač jos pagrindinės prekybos partnerės: JAV, Japonija, Pietų Korėja, kurios kiekviena sudaro po 10% į Kiniją importuojamų produktų, taip pat Vokietija apie 7%, Australija apie 5% bei Brazilija apie 3%.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų toliau mažėjo ir pasiekė 0.31%, kas yra naujas žemiausias taškas per šį verslo ciklą. Įdomu, kad kelis pastaruosius mėnesius trumpo periodų obligacijų kainos nebekrenta, kas rodo investuotojų abejones dėl tolimesnio palūkanų kėlimo JAV, o ilgo periodo kainos auga, kas signalizuoja apie investuotojų didėjantį poreikį saugiems aktyvams, nepaisant kalbų apie sugrįžtančią infliaciją.

Žaliavų rinkoje nuotaikos išliko labai geros. WTI rūšies naftos kaina kilo visos savaitės metu ir pokytis siekė 7.4% iki 74.3 JAV dolerių už barelį. Ši pozityvi tendencija išsilaiko po OPEC susirinkimo, kuomet buvo nuspręsta didinti išgaunamos naftos kiekį 1 milijonu barelių per dieną. Nepaisant to, naftos kainos tendencija signalizuoja, kad rinkos dalyviai netiki, jog šio padidėjimo užteks subalansuoti pasaulio naftos paklausą ir pasiūlą. Įdomu, kad penktadienį buvo paskelbta, jog Donaldas Trumpas skambino Saudo Arabijos karaliui ir prašė jo padidinti naftos gavybą papildomais 2 milijonais barelių per dieną, kurių šalis dar neišnaudoja ir laiko kaip rezervą, jeigu kiltų sutrikimų kitose šalyse. Skelbiama, kad Saudo Arabijos karalius sutiko didinti gavybą, kad būtų subalansuoti netekimai dėl Irano sankcijų ir Venesuelos problemų. Metalų segmente nuotaikos buvo prastos: vario kaina krito -2.2%, aliuminio mažėjo -2.2%, o geležies rūdos išliko stabilios apie 64.5 JAV dolerius už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, neigiamoms nuotaikoms atsispyrė tik komunalinių paslaugų kompanijos, kurių stabilūs veiklos rezultatai pritraukia investuotojus sudėtingais periodais, bei žaliavų bendrovės, kurios brango dėl itin pozityvių nuotaikų naftos segmente. Šie abu sektoriai pabrango 0.6% per praėjusią savaitę. Tuo tarpu paslaugų, technologijų ir finansų segmentai užfiksavo didžiausius nuostolius, kurie atitinkamai buvo -3.1%, -2.5% bei -1.9%.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė viena didžiausių JAV pramonės įmonių General Electric. Tai investuotojams itin gerai žinoma bendrovė, turinti ilgą bei sėkmingą veiklos istoriją. Nepaisant to, keli pastarieji metai bendrovei pateikė daug iššūkių ir akcijų kaina yra nukritusi apie -60% per pastaruosius kelis metus.

Naujai paskirtas kompanijos vadovas John Flannery imasi priemonių, kad bendrovė atgautų prieš tai turėtas stiprias pozicijas rinkoje ir antradienį paskelbė, kad bus atskirtas sveikatos apsaugos ir naftos įrangos bei paslaugų padaliniai ir General Electric sutelks dėmesį į aviacijos, atsinaujinančios energetikos bei energijos gamybos segmentus.

Toks sprendimas paskatino itin teigiamą reakciją akcijų rinkoje ir bendrovės vertė kilo daugiau nei 12% per kelias ateinančias prekybos sesijas. Nepaisant to, šie atskyrimai galutinai bus įgyvendinti tik per kelis metus. Artimiausi finansiniai rezultatai bus skelbiami liepos 20 dieną.


Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

ESV +14.3%
NKE +8.5%

RIG +5.8%

FCX +5.0%

GE +4.3%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

HTZ -23.6%
CYH -22.4%
ANF -12.4%
AKS -11.1%
CVS -10.9%

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.