76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Kaip šis prekiautojas pakilo vėl nuo pačio žemiausio dugno

Rugpjūtis 23, 2019 19:15

Markus Gabel profesionalus prekiautojas

Nesunku pastebėti sėkmingus prekiautojus ir galvoti: „Na, jiems visada sekėsi". Tiesą sakant, daugelio prekybos karjera prasideda nuo didelių nuostolių - tiek finansinių, tiek profesinių, tiek asmeninių - ir tai yra motyvacija viską pakeisti, ir tai verčia juos tapti sėkmingais.

Niekas šios tiesos neįkūnija geriau, nei Markus Gabel.

Markus finansų sektoriuje dirba nuo 2000 m. kaip mokytojas ir analitikas. Taip pat penkerius metus jis dirbo prekiautoju turto valdymo įmonėje „Born Stahlberg & Partner" ir vadovauja savo prekybos ir mokymo įstaigai, vadinamai „DowHow Trading". Jis taip pat yra vienas iš mūsų naujos seminarų internetu serijos Trading Spotlight" rengėjų.

Šiandien Markus yra labai sėkmingas prekiautojas, prekiaujantis „Dow Theory" principais, pagrįstais natūraliais Fibonači skaičiais. Tačiau ne visada taip buvo.

Šiame interviu aptarsime Markus prekybos kelią, įskaitant tai, kaip jis viską apvertė aukštyn kojom, kai atsitrenkė į dugną.

Ką veikėte prieš tapdamas prekiautoju?

Skirtingai nei daugelio prekiautojų, manęs nesupo „tipiškas" verslo ar finansų srities fonas. Vietoje to, kai man buvo 16 metų, aš mokiausi kepėjo amato mažoje kepykloje ir man tai patiko! Deja, ten aš neuždirbau pakankamai pinigų pragyvenimui, tad pradėjau ieškoti kažko kito.

Kai man buvo maždaug 20 metų, aš pradėjau naują kelią, siekdamas finansų patarėjo išsilavinimo. Pinigai man visada buvo įdomi tema ir maniau, kad galiu gerai kalbėti su žmonėmis apie pinigus ir padėti jiems geriau valdyti savo finansus. O tada peršokimas iš tokio darbo į rinkų prekybą buvo labai paprastas.

Kaip jūs pirmą kartą įsitraukėte į prekybą?

Tai buvo 2001 m., kai mus ištiko finansinė krizė. Daugelis mano klientų prarado pinigus įvairiuose fonduose, o aš tuo metu aš negalėjo suprasti, kodėl jie viską praranda ar kaip iš tikrųjų veikia rinka - ir nesvarbu, kad buvau apmokytas finansų patarėjas!

Vienintelis dalykas, kurį žinojau, buvo tas, kad pinigai tiesiog neišnyko - jie kažkur tekėjo, ir kažkas turėjo pasiimti tuos pinigus, kuriuos kiti prarado. Taigi, aš bandžiau išsiaiškinti, kas iš tikrųjų vyko rinkose ir kaip aš galėčiau tuo pasinaudoti.

Kaip jums sekėsi? Ar greitai sulaukėte sėkmės?

Tikrai ne. Tai buvo mano pirmasis žingsnis labai tamsiu keliu, kuris beveik baigėsi tragedija.

Pradėjęs prekiauti uždirbau šiek tiek pinigų ir jaučiausi puikiai - kaip pasaulio karalius. Tačiau padariau didelę klaidą, pradėdamas savo prekybos prekybos kelią tikrais pinigais (ne demonstracinėje sąskaitoje), todėl buvau labai emocingas prekiautojas. Kai po poros nuostolių praradau daugiau pinigų, nei buvau uždirbęs, vis dar nesupratau, kodėl. Kadangi tai buvo tikri pinigai, aš buvau emociškai prisirišęs prie nuostolių ir stengiausi juos kuo greičiau susigrąžinti. Taigi, padidinau riziką, pakeičiau grafikus ir galiausiai dienos metu aš prekiaudavau 1 minutės grafikuose. Aš laimėjau, o paskui pralaimėjau ir galiausiai praradau daugiau, nei laimėjau.

Anksčiau buvau priklausomas nuo prekybos. Stengiausi susigrąžinti savo pinigus kiekvieną minutę - netrukus nebegalėjau skirti laiko savo žmonai, šeimai ar draugams. Aš net pradėjau keltis vidury nakties, norėdamas patikrinti savo pozicijas. Jaučiausi tarsi emociniuose kalneliuose - buvau laimingas, kai laimėdavau, bet buvau labai piktas, kai pralaimėdavau. Tai buvo baisus laikas, ir aš jaučiau, kad nieko negaliu pakeisti, nes man reikėjo susigrąžinti prarastus pinigus.

Deja, tai turėjo didelę įtaką mano asmeniniam gyvenimui ir santykiams, ir vieną dieną buvusi žmona man pasakė, kad daugiau nebegali su manimi gyventi. Ji man pasakė, kad mano prekyba mane pakeitė į blogąją pusę, ir ji nebegali su manimi gyventi. Tada ji paliko namus ir daugiau niekada negrįžo.

Aš niekada jai nesakiau, kas atsitiko dėl pinigų, nes man buvo taip gėda.

Kaip viskas pakeitėte?

Iš pradžių aš to nepadariau. Iš pradžių buvau laiminga, nes dabar buvau vienas ir galvojau, kad galiu daryti, ką noriu. Galėjau prekiauti tiek, kiek norėjau, taip dažnai, kaip norėjau ir kada norėjau. Bet praėjo pora dienų, o aš grįždavau namo, į tuščius namus, ir jaučiausi labai vienišas.

Maždaug po dviejų savaičių buvo tamsi, šalta ir lietinga žiemos diena. Sėdėjau savo namuose ir praradau paskutinius pinigus sąskaitoje, prekiaudamas „Dow Jones" indeksu. Viskas dingo - mano pinigai, šeima ir mano savimonė taip pat. Supratau, kad man nepavyko - nesugebėjau sėkmingai prekiauti. Nebemačiau jokios gyvenimo prasmės.

Uždariau savo nešiojamąjį kompiuterį, sėdau mašiną ir nuvažiavau prie upės, šalia mano namų. Išlipau iš automobilio ir ėjau tos upės pakraščiu. Aš stovėjau ten ir galvojau sau: Jeigu dabar įšokčiau, palikčiau viską sau už nugaros.

Tą akimirką buvau pasirengęs užbaigti savo gyvenimą.

Paskutinę sekundę prieš nušokdamas pagalvojau: kaip gali būti, kad raudonos ir žalios žvakės galėjo mane nuvesti į blogiausią gyvenimo momentą?

Tada pasitraukiau nuo upės krašto, atsisėdau sniege, buvau visiškai palūžęs. Aš pažadėjau, kad jeigu rasiu sprendimą - jeigu surasiu būdą, kaip susitvarkyti su šiuo iššūkiu - tai bus mano misija - padėti ir kitiems.

Aš nusprendžiau kuriam laikui nustoti aktyviai prekiauti ir vietoje to pradėjau mokytis. Tris mėnesius skaičiau knygas, žiūrėjau internetinius seminarus ir bandžiau rasti mokytoją. Laimei, radau vieną geriausių mokytojų ir per trejus metus išmokau sėkmingai prekiauti.

Jeigu kas nors man būtų pasakęs, kokia sunki bus ši kelionė, esu tikras, kad niekada nebūčiau pradėjęs prekiauti. Bet žvelgdamas atgal, esu labai laimingas, kad turėjau galimybę žengti šiuo keliu. Ir tokiu būdu radau savo tikslą - padėti prekiautojams išvengti tų pačių klaidų ir greičiau pasiekti sėkmę.

Koks šiandien jus įkvepia prekiauti?

Kartą mano mentorius pasakė: mes einame į prekybą dėl pinigų, bet mes pasiliekame ten dėl suvokimo.

Prekyba yra daug daugiau nei ilgos ir trumpos pozicijos ar raudonų ir žalių žvakių stebėjimas. Pažvelgus į šio reikalo užkulisius - iš tiesų, leidiesi į kelionę savyje. Jeigu atrasite savo tikrąjį KODĖL, prekyba bus sėkminga. Prekyba gali pakeisti visą tavo gyvenimą. Mano įkvėpimas prekiauti yra parodyti besidomintiems žmonėms, kad jiems taip pat gali pasisekti.

Kaip jūs susidorojate su tuo, kad gera investicija virsta bloga?

Tai yra vienas sunkiausių visų laikų iššūkių. Prekyboje turite susitaikyti su neišvengiamais dalykais.

Galite laikytis savo taisyklių, būti drausmingi ir vis tiek galite prarasti pinigus. Kodėl? Nes rinka nusprendžia kitaip. Priėmę tai ir pasitikėdami savo taisyklėmis bei pakeitę savo požiūrį nuo pinigų į tikrąjį KODĖL, galite susidoroti su tuo iššūkiu.

Kaip jūs apskritai randate laiko prekiauti?

Pradėjęs prekiauti, galvojau, kad man reikia būti dienos prekiautoju ir dirbti 5 ar 1 minučių grafikuose. Tai buvo be galo graudu ir visiškai nesėkmingas.

Po poros metų aš perėjau prie swing prekybos valandiniuose grafikuose ir tada mano prekyba tapo sėkminga. Uždirbti pinigus per ilgesnį laiką yra daug lengviau, nei tai padaryti dienos prekybos metu. Tačiau reikia laiko, kad išsiaiškintumėte, kuriame laikotarpyje jūs jaučiatės patogiai. Šiandien prekyba yra mano gyvenimo dalis - ne daugiau ir ne mažiau. Aš turiu savo taisykles ir savo darbo stilių.

Mano prekybai man reikia maždaug dviejų ar trijų valandų per savaitę. Tai patogu, daug laiko mėgautis sėkme, be to lieka laiko susitelkti ir į kitus dalykus.

Kokias ankstyvas klaidas padarėte?

Didžiausia mano klaida buvo ta, kad maniau, jog galiu labai greitai užsidirbti pinigų ir tai padaryti be jokio mokymosi ar patirties. Tai atrodė taip lengva. Jeigu matote žalią žvakę, eikite į ilgą poziciją, o jeigu matote raudoną žvakę - eikite į trumpą poziciją. Arba sekite kelis patarėjų internete ar televizijoje. Aš taip pat tikėjau, kad yra Šventasis Gralis, padedantis užsidirbti pinigų, ir aš dariau viską, kad išsiaiškinčiau, ką turėčiau padaryti, kad užsidirbčiau pinigų kiekvieną kartą ir iš kiekvieno sandorio.

Kartą aš sudariau Forex sandorį pagal RSI indikatorių. Teorija sako, kad jūs turite pirkti perparduotoje srityje ir parduoti perpirktoje srityje. Aš nusipirkau, kai RSI indikatorius buvo perparduotoje srityje, bet aš neturėjau galimybės parduoti, nes kaina taip ir neatėjo į perpirktą sritį. Per vėlai supratau, kad tendencija yra trumpa, tačiau nesugebėjau uždaryti sandorio, nes buvau labai įsitikinęs, kad teorija turi veikti. Bet taip nebuvo ir mano brokeris uždarė mano sandorį su daugiau kaip 25 % nuostoliu.

Kokios yra didžiausios jūsų išmoktos pamokos?

Kai atėjau į prekybą, maniau, kad bus tikrai lengva. Mano prielaida buvo labai naivi, nes stebint prekiautojus internete ar internetiniuose seminaruose, tai atrodo taip lengva ir niekas man nepasakė apie jokias problemas ar iššūkius. Bet taip galvoti - buvo didžiulė klaida. Mano prielaida buvo visiškai neteisinga. Prekyba niekada nebuvo lengva, nėra lengva ir niekada nebus lengva. Tačiau visiškai įmanoma sukurti sėkmingas strategijas.

Didžiausia mano išmokta pamoka - buvo suprasti, kad prekyba yra tarsi normalus darbas. Niekas nesitiki, kad tapsite teisininku, gydytoju ar skrydžių kapitonu stebėdami seminarą internetu, skaitydami knygą ar lankydami kursus. Visi žino, kad norint išmokti tokio ar net paprasto darbo reikia įdėti daug pastangų, laiko ir pinigų.

Tačiau prekiaudami mes manome, kad tai visai kas kita, prekiauti galime išmokti labai greitai ir greitai praturtėti. Tačiau tai neveikia. Sužinojau, kad turiu įgyti tinkamą išsilavinimą, kad galėčiau kurti strategijas ir sėkmingai prekiauti.

Norint užsidirbti pinigų rinkose, reikia laiko, kantrybės ir asmeninio tobulėjimo. Jeigu ketinate to laikytis, galite užsidirbti pinigų ilgalaikėje perspektyvoje.

Statistika rodo, kad 84 % CFD prekiautojų praranda pinigus - ar turite minčių, kodėl taip gali būti?

Taip, žinoma. Jie daro tas pačias klaidas kaip aš. Jie pasitiki reklama, kad su nedidelėmis pinigų sumomis galime labai greitai praturtėti. Jie mano, kad tai gali padaryti be mokytojo, mokymų, taisyklių ar drausmės.

Visiškai įmanoma prekiauti maža sąskaita. Bet sėkmingas prekiautojas pirmiausia yra rizikos valdytojas. Daugelis pradedančiųjų padidina prekybos riziką, kad užsidirbtų pinigų labai greitai. Kartais tai suveikia, tačiau didelė rizika veikia abiem kryptimis. Jeigu daug rizikuosite, prarasite per daug pinigų, o jūsų maža sąskaita bus sunaikinta.

Be to, pradedantiesiems kyla klaidingų lūkesčių. Jie mano, kad kiekvienas sandoris turi būti pelningas. Arba, jeigu sandoris buvo pelningas, ir vėl padarėte tą patį, manote, kad ir vėl bus pelnas. Tačiau ši prielaida klaidinga, nes prekyba yra tikimybių dalykas.

Kiek kapitalo turite savo sąskaitoje, nėra esminis dalykas. Pradedantieji turi suprasti, kad praturtėti, turint mažą sąskaitą, neįmanoma, tačiau galima išmokti prekiauti turint mažiau kapitalo ir labai stabiliai didinti sąskaitą.

Ką patartumėte naujiems prekiautojams?

Prekyba yra tarsi naujas darbas, kurį turite išmokti. Skirkite laiko tam ir turėsite didelę galimybę sėkmingai prekiauti. Remdamasis savo patirtimi su savo klientais, sakau, kad strategijos sukūrimas ir sėkmė užtruks maždaug vienerius metus. Per tuos metus galite išmokti valdyti savo programinę įrangą, sužinoti, kaip veikia rinka ir kaip galite valdyti savo prekybą. Be to, galite išmokti tapti stabiliu prekiautoju.

Kokių dalykų žmonės išmoks iš jūsų seminarų internetu?

Mano seminaruose internetu žmonės sužinos, kaip gali prekiauti, laikydamiesi taisyklių ir drausmės. Jie išmoks tokių pagrindų, kaip nustatyti tendenciją ar sudaryti verslo planą arba kas iš tikrųjų yra svarbu prekiautojui. Aš jiems parodysiu, kaip valdyti savo sandorius ir pinigus, kaip jie gali siekti savo tikslų ir kaip surasti jų KODĖL.

Seminarai internetu

Atsakomybės ribojimas: Čia išreikštos nuomonės atspindi interviu, bet nebūtinai „Admiral Markets" investicinių firmų požiūrį.

Prekyba Admiral Markets siūlomomis finansinėmis priemonėmis (CFD, ETF, akcijomis) yra labai rizikinga ir dėl savo sudėtingo pobūdžio nėra tinkama visiems investuotojams. Prieš sudarydami kliento sutartį arba sandorį, būtinai perskaitykite mūsų paslaugų nuostatas ir sąlygas. Jeigugu reikia, pasikonsultuokite su specialistu, kad įsitikintumėte, jog suprantate su prekyba susijusią riziką.

CFD yra sudėtingos priemonės, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77 proc. neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.