83 % Kalėdinio Ralio tikimybė. Kaip prekiausite Jūs?

Gruodis 11, 2018 12:38

Remiantis naujais duomenimis, Kalėdinio pakilimo tikimybė siekia 83 %. Niekada negirdėjote apie šį reiškinį? Nesijaudinkite. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra Kalėdinis pakilimas, kokios jo priežastys ir kaip galite pradėti prekiauti jau šiandien.

Kas yra Kalėdinis Ralis?

Kaip rodo pavadinimas, Kalėdinis pakilimas yra terminas, vartojamas apibūdinti vertybinių popierių rinkos tendenciją, kai artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams pastebimi teigiami rezultatai. Nors tai nenutinka kasmet, statistika kalba pati už save:

  • JAV indeksai, pvz., SP500 CFD, per pastarąsias penkias prekybos dienas ir per pirmąsias dvi sausio mėnesio dienas nuo 1950 m. vidutiniškai išaugdavo 1,3 %, o nuo 1969 m. teigiama grąža buvo gaunama 75 % viso laiko.
  • FTSE100 CFD, kuris atspindi Jungtinės Karalystės vertybinių popierių rinką, 83,3 % laiko gruodį išaugdavo. Vidutinis mėnesio pelnas nuo 1987 m. buvo 2,4 %.

Nesvarbu, ar prekiautojai ir investuotojai tiki šia sezono tendencija, ar ne, jie neturėtų nekreipti dėmesio į rinkos augimo tikimybę metams besibaigiant.

Kokios yra Kalėdinio Ralio priežastys?

Nors aiškių tyrimų apie šios sezono tendencijos priežastis nėra, egzistuoja keletas teorijų, kodėl gruodį rinkos yra linkusios atsigauti:

  • Daugiau žmonių atostogauja. Taigi ir pardavėjai. Todėl algoritmai gali sukurti pirkimo pozicijas investuotojų portfeliams.
  • Investuotojai perka daugiau sezoninių akcijų (mažmeninės prekybos, oro linijų bendrovių ir kt.), tikėdamiesi, jog per kitą ketvirtį dėl kalėdinio laikotarpio jų pelnas padidės.
  • Pigesnių akcijų paieška, stengiantis jas įtraukti į ateinančių metų portfelį.
  • Fondo valdytojai pertvarko savo portfelius. Dažnai valdytojai atsisako akcijų, kurios neduoda daug naudos, ir pakartotinai investuoja į tas, kurios yra naudingos.
  • Investavimas į Kalėdų premijas.

Žinoma, tai gali būti tik optimistiškos prognozės. Dauguma žmonių, kurie žino apie Kalėdinį pakilimą, pastebėję rinkos augimo tendenciją, greičiausiai pamanys, kad prognozės pildosi ir pradės pirkti. Visa tai galima paaiškinti ir kaip rinkos masių psichologiją.

Kaip žinome, akcijų rinkos indeksai pasižymi augimo tendencija metų pabaigoje. Žinoma, tai nėra garantuota, todėl priimant prekybos sprendimus svarbu naudoti ir kitus įrankius, pavyzdžiui, tokius techninės analizės įrankius kaip kainų kitimo (angl. price action) modelis bei palaikymo ir pasipriešinimo lygiai.

Kaip galima prekiauti Kalėdinio Ralio laikotarpiu?

Prekiautojai gali pasinaudoti šiomis sezono tendencijomis įvairiais būdais. Kaip pavyzdį paimkime indeksą FTSE100.

Šaltinis: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, FTSE100 dienos grafikas, duomenų intervalas: 2017 m. kovo 20 d.–2018 m. spalio 18 d., grafiko data: 2018 m. gruodžio 4 d., 11:46 (GMT)

Kaip matote grafike aukščiau, FTSE 100 judėjo į šoną, o didžiąją 2017 ir 2018 metų dalį buvo pastebimi didžiuliai svyravimai aukštyn ir žemyn. Vis dėlto, remiantis tam tikra statistika, tampa aišku, kad tokią situaciją galima išnaudoti savo naudai, nes, pavyzdžiui, gruodžio mėnesį 83,3 % laiko rinkoje būdavo pastebimas pakilimas. Tai nėra neabejotinas dalykas, tačiau prekiautojui tai gali suteikti pranašumo.

Pažvelkime į 2017 m. gruodį atidžiau.

Šaltinis: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, FTSE100 dienos grafikas, duomenų intervalas: 2017 m. rugpjūčio 3 d.–2018 m. gegužės 9 d., grafiko data: 2018 m. gruodžio 4 d., 11:49 (GMT)

Kaip matote, 2017 m. gruodžio mėnesį rinka išties išaugo. 2017 m. gruodžio 15 d. prekiautojai galėjo taikyti paprastus kainų kitimo modelius, pavyzdžiui, uždengiančio grafiko modelį (angl. engulfing chart pattern). Šis modelis susiformuoja tada, kai vienas prekybos stulpelis visiškai uždengia praeitos dienos prekybos intervalą, kirsdamas aukščiausią ir žemiausią lygius.

Šaltinis: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, FTSE100 dienos grafikas, duomenų intervalas: 2017 m. spalio 11 d.–2018 m. vasario 27 d., grafiko data: 2018 m. gruodžio 4 d., 11:54 (GMT)

Sandorį buvo galima atidaryti ties augimo uždengiančios žvakės (angl. bullish engulfing bar) aukščiausiu tašku – 7503, Stop-Loss nustačius ties žemiausiu žvakės tašku – 7431. Sandoriui pasiekus atidarymo ir Stop-Loss lygius, būtų patirtas 72 punktų nuostolį, kuris 10 lotų atvejų prilygtų 720 svarų sterlingų. Jei sandoris būtų uždarytas mėnesio pabaigoje ties 7698 riba, būtų gautas 1950 svarų sterlingų pelnas.

Gruodis jau įsibėgėjo. O kaip Jūs šį mėnesį prekiausite vertybinių popierių rinkose?

Įspėjimas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

1. Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais. Ji jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.

2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas atskirai, o Admiral Markets nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsirandančią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas Analize, ar ne.

3. Kiekvieną Analizę parengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.

4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.

5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, suprantamai, tiksliai ir išsamiai, dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, susiję su ankstesniais rezultatais, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

6. Analizės turinys neturėtų būti suprantamas kaip aiškiai išreikštas ar numanomas Admiral Markets pažadas, garantija ar implikacija, kad klientas gaus pelno, taikydamas Analizėje nurodytas strategijas, arba kad su jomis susiję nuostoliai gali arba turi būti nedideli.

7. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję rezultatai, nurodyti Publikacijoje, neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštais ar numanomais Admiral Markets pažadais, garantijomis ar implikacijomis, susijusiomis su būsimais rezultatais. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.

8. Į Analizę įtrauktos prognozės gali apimti papildomai taikomus mokesčius, rinkliavas ir kitus mokesčius, atsižvelgiant į Publikacijos temą. Admiral Markets teikiamų paslaugų kainoraštis viešai pateikiamas Admiral Markets svetainėje.

9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.