Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Ko galime tikėtis iš Australijos rezervų banko spalio mėnesio ataskaitos dėl palūkanų normų?

Spalis 01, 2018 17:24

Australijos rezervų bankas

2018 m. spalio 2 d., 17:30 (BST) / 18:30 (CET), Australijos rezervų bankas (angl. Reserve Bank of Australia, RBA) išleis oficialią ataskaitą dėl palūkanų normų.

Pagrindinis klausimas, kuris neduoda ramybės prekiautojams, yra tai, ar centrinis bankas palūkanų normas sumažins, išlaikys nepakitusias ar padidins.

Kad ir kokių politinių veiksmų centrinis bankas imsis, tai labai paveiks vyraujančią nuotaiką ir tendenciją, susijusią su Australijos doleriu.

Sprendimai dėl palūkanų normų daro didžiulę įtaką tarptautinei valiutos paklausai – ši tema jau buvo paliesta praėjusios savaitės straipsnyje apie JAV federalinio rezervų banko posėdį.

Vis dėlto dėmesys bus sutelktas ne tik į Australijos dolerį. Sprendimai dėl palūkanų normų taip pat gali turėti įtakos Australijos indekso ASX 200 kainai.

Prieš aptardami, kaip prekiautojai galėtų gauti naudos prekiaudami tuo metu, kai bus išleista Australijos rezervų banko ataskaita dėl palūkanų normų, pirmiausia pažvelkime į Australijos dolerio ir indekso ASX 200 santykį.

Prekyba Australijos doleriu ir indeksu ASX 200

Visų pirma, Australija yra žaliavas eksportuojanti šalis, kuri dažnai veikia kaip įgaliotinė, Kinijai plečiant savo ekonomiką.

Pavyzdžiui, Australija yra didžiausia pasaulyje geležies rūdos eksportuotoja, užimanti 58 % visos 66,6 mlrd. dolerių rinkos. 84 % eksportuojama tiesiai į Kiniją.

Tai reiškia, kad besiplečiant Kinijos ekonomikai, jai reikia daugiau žaliavų. Dėl to už žaliavas Kinija turi mokėti Australijos doleriais, o tai reiškia, kad Australijos įmonės gauna daugiau pinigų, o valiuta stiprėja.

Būtent dėl to Australijos akcijų rinka (ASX 200) ir jos valiuta (AUD) auga, palaikydama teigiamą koreliaciją (nors ir ne visą laiką).

Šią koreliaciją taip pat patvirtina bendrovės „Rivkin Securities“ investavimo pasaulio mastu direktorius Oliveris Gordonas, kuris, tiesą sakant, teigia, kad AUDJPY lenkia ASX 200.

Štai koreliacijos lentelė:

AUDJPY

Šaltinis: Business Insider Australia – Australijos dolerio / Japonijos jenos valiutų poros ir ASX200 lyginamoji analizė – Duomenų intervalas: 2008–2015 m.

Dabar žinome, kas yra varomoji Australijos dolerio jėga ir su kokiomis kitomis rinkomis ši valiuta yra susijusi. O dabar apžvelkite, ko galime tikėtis iš būsimosios ataskaitos.

Prekyba, Australijos rezervų bankui išleidus ataskaitą apie palūkanų normas

Tikimasi, kad Australijos rezervų bankas nuspręs išlaikyti palūkanų normas nepakitusias rekordinį 26 mėnesių laikotarpį.

Paskutinis kartas, kai bankas ėmėsi kokių nors veiksmų, buvo 2016 m. rugpjūtis. Tada bankas palūkanų normas sumažino.

Paskutinį kartą palūkanų normos buvo pakeltos 2010 metų lapkritį.

Australijos rezervų banko valdytojas Philip Lowe neseniai išplatintame pareiškime paaiškino, kad jis išlieka „optimistiškai nusiteikęs“, pabrėždamas, kad Australijos ekonomika per pirmąjį metų pusmetį augo viršydama tendencijas.

Vis dėlto Kinijos ekonomikai lėtėjant, o prekybos muitams didėjant, dauguma analitikų tikisi, kad bankas per ateinantį posėdį nuspręs išlaikyti palūkanų normas nepakitusias.

Kai kurie analitikai, įskaitant Gareth Aid iš Sandraugos banko, mano, kad palūkanų normos nebus keičiamos iki 2020 m.

Kaip mes naudojame šią informaciją prekybos tikslais?

Akivaizdu, kad daugumos analitikų prognozės dėl Australijos dolerio yra panašios. Norint susidaryti bendrą vaizdą, geriausia analizuoti kainų kitimą praeities laikotarpiais, kai buvo paskelbta apie palūkanų normas.

Pažvelkime į centrinio banko praėjusio mėnesio sprendimą išlaikyti palūkanų normas nepakitusias, kuris buvo paskelbtas rugsėjo 4 d.

AUDUSD

Šaltinis: Admiral Markets MetaTrader 4AUDUSD 4 valandų grafikas – Duomenų intervalas: nuo 2018 m. rugpjūčio 15 d. iki 2018 m. rugsėjo 24 d – analizė atlikta 2018 m. rugsėjo 24 d., 12:00 (BST)

Išryškintas mėlynas langelis (aukščiau) parodo rinkos veiklą AUDUSD valiutų poros atžvilgiu 4 valandų grafike.

Šiuo atveju rinka bandė išsiveržti aukštyn, iki buvo išleista ataskaita apie palūkanų normas. Tačiau po ataskaitos išleidimo rinka smuktelėjo žemyn, suformuodama kainų krypties pasikeitimo modelį, kuris angliškai vadinamas „Bearish Engulfing Candle“.

Galima pastebėti, kaip nuotaika rinkoje pasikeitė dėl susidariusios žvakės: pirkėjai galėjo perimti kontrolę dėl aukštesniosios žvakės. Tuomet pirkėjai buvo priversti užleisti vietą pardavėjams, kurie perėmė kontrolę dėl mažesniosios žvakės.

Šis modelis dažniausiai lemia žemesnes kainas.

Kaip prekiautojui geriausia prekiauti tokiu atveju?

Tokio modelio atveju galima prekiauti įvairiai. Paanalizuokime šį pavyzdį:

AUDUSD grafikas

Šaltinis: Admiral Markets MetaTrader 4AUDUSD 4 valandų grafikas – Duomenų intervalas: nuo 2018 m. rugpjūčio 15 d. iki 2018 m. rugsėjo 24 d – analizė atlikta 2018 m. rugsėjo 24 d., 12:15 (BST)

Jei prekiautojas patektų į rinką ties 0,7187, „Stop-Loss“ nustatęs ties 0,7236, jis galėtų gauti naudos iš sandorių dėl AUD / USD, kai jų kainos būtų mažesnės už atidarymo kainą. Nuostolis būtų patiriamas atsižvelgiant į nustatytą „Stop-Loss“.

Vieno standartinio loto (100 000 valiutos vienetų) atveju būtų patiriamas apytiksliai 490 USD nuostolis. Jei prekiautojas nuspręstų uždaryti sandorį grąžos ir rizikos santykiu 1:1, sandorį būtų reikėję uždaryti rugsėjo 7 d. ties 0,7183 punktais.

Gautas pelnas siektų apytiksliai 490 USD.

Jei ketinate prekiauti, siūlome atidaryti Demo sąskaitą ir išbandyti strategijas bei aprašytąjį pavyzdį patiems be jokios rizikos.

O kai labiau savimi pasitikėsite, galėsite pereiti prie Realios prekybinės sąskaitos ir patikrinti strategijas realiomis rinkos sąlygomis.

Tik prieš tai darydami būtinai pasirūpinkite tinkamu rizikos valdymu ir įsitikinkite, jog visiškai suprantate susijusią riziką ir gebate ją tinkamai valdyti.

Atidarykite Demo

Ši medžiaga nėra ir neturėtų būti laikoma investavimo pasiūlymu ar rekomendacija, pasiūlymu ar raginimu sudaryti sandorius dėl kokių nors finansinių instrumentų. Atkreipkite dėmesį, kad tokios prekybos analizės gali ne visiškai tiksliai atspindėti dabartinius ar būsimus rezultatus, nes aplinkybės gali keistis. Prieš priimdami investavimo sprendimus, būtinai pasikonsultuokite su nepriklausomu finansų patarėju, kuris padėtų suprasti su prekyba susijusią riziką.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.