Kodėl prekiautojams naudingi maži spredai

Vasaris 22, 2017 14:06

Brangūs prekiautojai,

Spredų sumažinimas suteikia daug vilčių. Pažadas, kad prekiautojas gaus „nemokamų" pinigų pasirinkęs gerą skalpavimo strategiją gali apsukti jam galvą, o pirštus paskatinti atidaryti daug sandorių linksmai spaudinėjant pelės mygtuką.

Pateiksime pavyzdį.

Visų pirma, palyginkime EUR/USD (1 punkto spredas) ir didelio spredo valiutų porą, pavyzdžiui, AUD/NZD (6-10 punktų spredas)*.

Paklauskite savęs, ar galėtumėte sėkmingai prekiauti EUR/USD valiutų pora, jeigu jos spredas būtų 6-10 pipsų. Atsakymas akivaizdus. Daug prekybos sistemų visiškai žlugtų, nes jos dažniausiai pritaikytos prekiauti valiutų poromis, kurių spredas mažas. Turint omenyje skalpavimą, tai neišvengiama būtinybė.

Svarbu apsvarstyti ir kitus veiksnius:

  1. ATR indikatorius;
  2. sąskaitos tipas;
  3. nuostolio stabdymas prieš stop pasitraukti;
  4. koreliacija;
  5. spredo procentinė dalis.

ATR indikatorius

ATR – tai kintamumą matuojantis indikatorius. Jis taip pat remdamasis savo apskaičiavimais rodo aukštą ir žemą diapazoną. Kuo aukštesnė ATR reikšmė, tuo didesnis kintamumas.

Hipotetiškai, pirmiau pateiktame pavyzdyje, AUD/NZD valiutų poros kaina pasikeičia apie 60 punktų per dieną ir Jūs mokate 5-6 punktų spredą. O EUR/USD valiutų poroje kaina pasikeičia apie 90-120 punktų per dieną IR Jūs mokate tik 1 punkto spredą. Nesunku nuspręsti, kokiomis valiutų poromis prekiauti ir kokių geriau vengti.

Aš asmeniškai teikiu pirmenybę valiutų poroms su aukšta ATR reikšme (vebinaro įrašas angl.k.).

Sąskaitos tipas

Taip pat verta atsižvelgti į sąskaitos tipą, tiksliau, ar esate atsidarę ECN sąskaitą ir ar Jūsų atidėti limit įsakymai gali būti įvykdyti atvirkštinės kotiruotės pirkimo arba pardavimo kaina. Tokiu atveju, Jūsų spredas galėtų būti šiek tiek mažesnis, nes galėtumėte atidaryti ar uždaryti įsakymus, naudojant atidėtų limit įsakymų nustatytą kainą.

Bet vėlgi, priklausomai nuo Jūsų strategijos, jeigu naudositės tik atidėtais įsakymais, gali būti, jog nepasinaudosite kai kuriomis kitomis galimybėmis. Geras dalykas tas, kad atsidarius Admiral Markets sąskaitą, Jūsų spredai bus panašūs kaip ir ECN sąskaitos.

Nuostolio stabdymas prieš stop pasitraukti

Tai pat turėtumėte apsvarstyti, kas atsitiktų, jeigu prekiaujant valiutų poromis, turinčiomis didelį spredą, būtų užfiksuotas nuostolis. Jūs mokate didelį spredą, kai aktyvuojamas Jūsų nuostolio stabdymo nustatytas parametras. Gali atsitikti taip, kad bus aktyvuoti ir kiti iš eilės nuostolio stabdymo parametrai, esantys aukščiau ar žemiau. Kuo daugiau nuostolio stabdymų aktyvuojama, tuo didesnis bus kainos svyravimas.
Tai net gali pastūmėti kainą iki kito palaikymo arba pasipriešinimo lygio ir sukurti stop pasitraukti (grabber angl.k.) sukeltą netikrą pramušimą.

Koreliacija

Taip pat verta apgalvoti koreliacijas (angl.k.). Finansiniu požiūriu, koreliacija – kiekybinis matmuo įvertinti ryšiui tarp dviejų kintamųjų. Koreliacijos koeficiento diapazonas svyruoja nuo -1 iki +1.

Taip pat verta įvertinti koreliacijas (angl.k.). Finansiniu požiūriu, koreliacija – kiekybinis matmuo įvertinti ryšiui tarp dviejų kintamųjų. Koreliacijos koeficiento diapazonas svyruoja nuo -1 iki +1.


+1 koreliacija parodo, kad dvi valiutų poros kinta ta pačia kryptimi. -1 koreliacija parodo, kad dvi valiutų poros visą laiką kinta priešinga kryptimi. O koreliacija lygi nuliui, reiškia, kad ryšys tarp valiutų porų yra visiškai atsitiktinis.

Taigi, pirmiau pateiktoje lentelėje matome, kad EUR/GBP ir GBP/USD koreliuoja neigiamai (-98). Tai reiškia, kad šios valiutų poros juda visiškai priešinga kryptimi. Jeigu palygintumėte dabartinę EUR/GBP valiutų poros ATR reikšmę (70), ir GBP/USD valiutų poros ATR reikšmę (128), iš karto pamatytume, kuria iš jų prekiauti geriausiai. Be to, EUR/GBP spredas yra 2.5 punkto, o GBP/USD spredas –1.4 punkto.*

Pamatysite, kad mūsų mėgstamiausias brokeris labai retai pakeičia spredą ir leidžia Jums prekiauti mokant labai mažus mokesčius. Šiuo metu galima prekiauti su mažesniais spredais šiais populiariausiais instrumentais:

  1. EUR/USD – tipinis spredas 1.0 punktas – potencialiai galite sutaupyti 2 JAV dolerius nuo vieno loto, 200 JAV dolerių nuo 100 lotų;
  2. GBP/USD – tipinis spredas 1.4 punkto – galite sutaupyti 3 JAV dolerius nuo vieno loto, 300 JAV dolerių nuo 100 lotų;
  3. USD/JPY – tipinis spredas 1.1 punkto – galite sutaupyti 3 JAV dolerius nuo vieno loto, 300 JAV dolerių nuo 100 lotų;
  4. USD/CAD – tipinis spredas 1.0 punkto – galite sutaupyti 3 JAV dolerius nuo vieno loto, 300 JAV dolerių nuo 100 lotų;
  5. GOLD – tipinis spredas 18 punktų – galite sutaupyti 4 JAV dolerius nuo vieno loto, 400 JAV dolerių nuo 100 lotų.

Maržos nauda

Prekiautojo sąskaita turėtų galėti susitvarkyti su didesniais kainų nuosmukiais prieš atsirandant problemoms dėl maržos pakankamumo. Tokiu atveju mažiau varžytų galimų sandorių skaičius. Tai gali būti ypač naudinga, kai kaina rinkoje kinta greičiau ir atsiranda daugiau galimybių prekiauti.

Spredo procentinė dalis

Spredo svyravimas taip pat gali priklausyti nuo rinkos veiksnių, o būtent, likvidumo. Likvidi rinka reiškia, kad joje prekiauja daug prekiautojų kiekvieną dieną ir prekiautojai yra aktyvūs. Forex rinka labai likvidi, nes joje kiekvieną dieną valiutas prekiauja šimtai bankų ir milijonai individualių prekiautojų.

Kai spredo dydis padalinamas iš valiutų poros vidutinio dienos diapazono, gaunama procentinė dalis, kuri mums tiksliau nusako, kiek mums kainuoja spredas. Kuo mažesnis skaičius, tuo geriau.

Spredas – tai tarytum galimybės kaina, turint omenyje, kad jis gali sumažinti gauto pelno kiekį. Kuo didesnė galimybės kaina, tuo labiau tikėtina, kad sandoris taps nuostolingu ir dėl to patirsite realų finansinį nuostolį.

Pateiksime pavyzdžių, naudodami dabartinius vidutinius spredus * ir ATR reikšmes (kuo mažesnė reikšmė, tuo geriau). Turėkite omenyje, kad pirmiau minėti spredai bus 20% mažesni.

* 2017 metų sausio 26 dienos MT4 vidutiniai spredai.

  1. EUR/USD valiutų pora
    ATR (14): 87 punktai
    Tipinis spredo dydis: 1.0 punktas
    Spredas, kaip procentinė ATR dalis: 1.0/87 = 1.14 %
  2. GBP/USD
    ATR: 163
    Tipinis spredo dydis: 1.4 punkto
    Spredas, kaip procentinė ATR dalis: 0.85 %
  3. USD/JPY
    ATR: 151
    Tipinis spredo dydis: 1.1 punkto
    Spredas, kaip procentinė ATR dalis: 0.72 %
  4. USD/CAD
    ATR: 122
    Tipinis spredo dydis: 1.0 punktas
    Spredas, kaip procentinė ATR dalis: 0.8 %
  5. GOLD
    ATR: 1454
    Tipinis spredo dydis: 18 punktų
    Spredas, kaip procentinė ATR dalis: 1.23 %

Jeigu palygintume šiuos skaičius su, pavyzdžiui:

GBP/NZD

  • ATR: 209
  • Tipinis spredo dydis: 6.5
  • Spredas, kaip procentinė ATR dalis: 3.11 %

Iš karto pastebime, kaip žemi spredai keičia galimybės kainą. Be to, tai mano Admiral Markets brokerio sąskaitos privalumai, kurioje labai maži spredai.

(Prašome atkreipti dėmesį, kad ankstesnės veiklos rezultatai nebūtinai rodo būsimus rezultatus)

Visiems, kas svarsto apie skalpavimą arba dienos prekybą, siūlau nepamiršti naujos standartinės Admiral Markets sąskaitos privalumų, nes su tokiais mažais spredai galite pasiekti geriausius rezultatus.

Iki ir saugaus prekiavimo,

Nenad Kerkez

Vyriausiasis analitikas

Admiral Markets

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.