Kriptovaliutų rinkos kapitalizacija sumažėjo 700 mlrd. $. Kas toliau?

Gruodis 10, 2018 16:12

2017-aiais rinka patyrė vieną iš didžiausių bumų istorijoje: dėl Bitcoin kriptovaliutų rinka išaugo 2000 %.

Vos po metų, 2018-aiais, kriptovaliutos vėl pasižymėjo istorijoje. Šiais metais įvyko tai, kas vadinama „didžiuoju 2018 m. kriptovaliutų nuosmukiu“. Šis įvykis kone prilygsta 2000 m. interneto burbulo sprogimui.

Šaltinis: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, BTCUSD savaitės grafikas, duomenų intervalas: 2015 m. spalio 18 d.–2018 m. lapkričio 26 d., 8:29 (GMT)

Bitcoin ir likusi kriptovaliutų rinka pasiekė istorines žemumas. Todėl daugeliui natūraliai kyla klausimas „kas toliau?“. Pabandykime rasti atsakymą į šį klausimą.

Kas naujo kriptovaliutų pasaulyje?

Visuomenė vis dar bando atsigauti po kriptovaliutų rinką sudrebinusio nuosmukio, kai jos kapitalizacija smuko 700 milijardų JAV doleriais. Vis dėlto, nors kriptovaliutų kainos ir smuko, kai kurie investuotojai neapleido savo investicijų į kriptovaliutas, tikėdamiesi, jog rinka atsigaus.

Vis dėl to yra tokių, kurie spekuliuoja kainomis pasirinkę inovatyvius prekybos produktus, tokius kaip kriptovaliutų CFD, kurie suteikia prekiautojams galimybę gauti pelno tiek augančiose, tiek smunkančiose rinkose.

Prekiautojams, investuotojams, akademikams – visiems įdomu, kas laukia kriptovaliutų rinkos. Bandydami rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia paanalizuosime Bitcoin situaciją.

Kodėl Bitcoin patyrė nuosmukį?

Lyginant su kitomis kriptovaliutomis, tokiomis kaip Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple ir kitomis, Bitcoin vis dar išlieka skaitmeninių valiutų lydere.

Šaltinis: Bloomberg

Dėl Bitcoin nuosmukio neišvengiamai smuko ir likusi kriptovaliutų rinka. Vienas iš paaiškinimų, kodėl taip nutiko, yra tai, jog tam tikras Bitcoin nuosmukio priežastis galima taikyti visoms kriptovaliutoms. Štai keletas problemų, su kuriomis susidūrė kriptovaliutų rinka:

  1. Neteisėti pirminiai kriptovaliutų siūlymai (angl. ICOs);
  2. Pinigų plovimas;
  3. Mokesčių vengimas;
  4. Kibernetiniai nusikaltimai;
  5. Nutrauktos keitimo operacijos;
  6. Negriežtas arba visai jokio reguliavimo;
  7. Perdėtas spekuliavimas.

Pasaulio vyriausybės bando išspręsti šią situaciją su Anglijos banko valdytoju Mark Carney, kuris ėmėsi iniciatyvos, įspėdamas apie kriptovaliutų rinkoje vyraujančią „anarchiją“, nes jos atžvilgiu nėra visuotinio vyriausybių užtikrinto koordinavimo. Vyriausybės atstovams diskutuojant apie kriptovaliutų rinką per G20 viršūnių susitikimą 2018 m. lapkritį, gali paaiškėti ir daugiau neigiamų aspektų.

Viena iš pagrindinių 2017 m. triukšmo dėl kriptovaliutų priežasčių buvo institucinio kapitalo pritraukimas ir skaitmeninių valiutų įvedimas, siekiant apmokėti už prekes. Deja, kadangi dėl aukščiau išvardytų priežasčių kriptovaliutų rinkos kintamumas per pastaruosius keletą metų išaugo, instituciniai investuotojai šią rinką aplenkė, o kaip tik tai pagreitino jos žlugimą.

Vis dėlto, nors daugelis žmonių bando sumažinti savo investavimo į kriptovaliutas nuostolius, yra tokių, kurie į rinką mėgina pažvelgti iš ilgalaikės perspektyvos. Tiesą sakant, kai kurių žmonių požiūriu, kriptovaliutų rinka atsidūrė „ties esminių permainų riba“ dėl naujo startuolio „Bakkt“.

Kas investuos į kriptovaliutas 2019-aisiais?

Panašu, kad Niujorko vertybinių popierių biržos savininkė įmonė „Intercontinental Exchange“ planuoja daug investuoti į kriptovaliutas 2019-aisiais. Kai kurie mano, kad dėl daug dėmesio jau sulaukusio startuolio „Bakkt“, kurį palaiko „Microsoft“ ir „Starbucks“, Bitcoin netrukus taps populiaria valiuta.

Ši bendrovė yra išskirtinė tuo, kad siekia investicijas paversti institucinėmis investicijomis į kriptovaliutas. Rinkai vilties suteikia „Intercontinental Exchange“, „Microsoft“ ir „Starbucks“ patikimumo lygis, dėl kurio kriptovaliutos turėtų atrodyti patrauklesnės kitoms institucijoms.

Apžvelkime „Bakkt“ plačiau, taip pat su šia bendrove susijusias paskutines kriptovaliutų naujienas ir taip kaip dėl jos 2019-aisias galėtų pasikeisti kriptovaliutų padėtis.

Kas yra „Bakkt“?

„Bakkt“ tikslas – padėti vartotojams ir įstaigoms sklandžiai pirkti, parduoti, saugoti ir išleisti skaitmeninį turtą. Ši platforma sukurta tokiu būdu, kad ją būtų galima integruoti į prekybos, sandėliavimo ir komercinę veiklą. Tačiau svarbiausia yra bendrovės „Intercontinental Exchange“ palaikymas, kuris turėtų padėti užtikrinti tinkamą kriptovaliutų rinkos infrastruktūrą ir reguliavimą.

Svarbiausias bendrovės pasiūlymas yra sukurti JAV ateities sandorių biržą, kurioje Bitcoin sandorių tarpuskaita būtų atliekama per vieną dieną. Šį tarpuskaitos centrą rems „Bakkt“ garantuotas fondas, o tai – tikrai išskirtinė ypatybė, atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu ši rinka yra išties laisvai reguliuojama.

Vis dėlto „Bakkt“ norėtų aptarnauti visą kriptovaliutų tiekimo grandinę – nuo paprastų investuotojų iki prekybos gigantų, tokių kaip „Starbucks“. Tiesą sakant, „Starbucks“ bus pirma bendrovė, kuri kartu su „Bakkt“ bandys konvertuoti skaitmeninį turtą į JAV dolerius, už kuriuos bus galima įsigyti kavos. Užuot atsiskaitant kreditine kortele, pakaks naudoti Bitcoin programėlę.

O kaip tuo galite pasinaudoti Jūs?

Kaip prekiauti kriptovaliutomis 2019-aisiais

Kriptovaliutų rinka yra labai nepastovi. 2019-ieji atneš ne tik naujų sumanymų, bet ir galimybių. Didysis klausimas yra „kaip rytojui reikėtų ruoštis šiandien?“. Geriausias būdas pasiruošti prekybai nepastovioje rinkoje – pasirinkti tinkamus produktus, kurie pasižymėtų lankstumu kintančiomis rinkos sąlygomis.

Vienas iš tokių produktų yra kriptovaliutų CFD. Štai keletas jų privalumų:

  1. Iki 1:2 svertas;
  2. 24/7 prekyba kriptovaliutų poromis, kurios apima EUR;
  3. Galimybė sudaryti pirkimo ir pardavimo sandorius.

Šios lanksčios prekybos sąlygos atsiranda dėl to, kad prekiautojas tiesiog spekuliuoja pagrindinio turto (kriptovaliutos) kainų pokyčiais, paties turto neįsigydamas.

Planuojama, kad „Bakkt pradės savo veiklą 2019 m. sausį. Ar dėl to kriptovaliutų padėtis gali apsiversti 360 laipsnių? Jei taip – kaip tam ruošiatės Jūs?

Įspėjimas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

1. Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais. Ji jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.

2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas atskirai, o Admiral Markets nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsirandančią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas Analize, ar ne.

3. Kiekvieną Analizę parengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.

4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.

5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, suprantamai, tiksliai ir išsamiai, dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, susiję su ankstesniais rezultatais, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

6. Analizės turinys neturėtų būti suprantamas kaip aiškiai išreikštas ar numanomas Admiral Markets pažadas, garantija ar implikacija, kad klientas gaus pelno, taikydamas Analizėje nurodytas strategijas, arba kad su jomis susiję nuostoliai gali arba turi būti nedideli.

7. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję rezultatai, nurodyti Publikacijoje, neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštais ar numanomais Admiral Markets pažadais, garantijomis ar implikacijomis, susijusiomis su būsimais rezultatais. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.

8. Į Analizę įtrauktos prognozės gali apimti papildomai taikomus mokesčius, rinkliavas ir kitus mokesčius, atsižvelgiant į Publikacijos temą. Admiral Markets teikiamų paslaugų kainoraštis viešai pateikiamas Admiral Markets svetainėje.

9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.