Kriptovaliutų rinkos kapitalizacija sumažėjo iki 152 mlrd. $. Ar tai – kriptovaliutų eros pabaiga?

Lapkritis 20, 2018 13:26

Kriptovaliutų valiutų kainos sparčiai krenta. Kriptovaliutų rinka patyrė dar vieną nuosmukį – jau antrąjį per pastarąsias dvi savaites.

Praeitą savaitę kriptovaliutų rinkos kapitalizacija vos per 24 valandas sumažėjo 26 milijardais dolerių.

Vos per 12 valandų Bitcoin (BTC) kaina nukrito 11 %, kirsdama 6000 $ pagrindinę palaikymo liniją ir pasiekdama žemiausią lygį per šiuos metus – 5300 $. Kriptovaliutų rinkos kapitalizacija pirmą kartą nuo 2017 m. spalio nukrito žemiau 100 mlrd. dolerių ribos.

Tai reiškia, kad ji nuo 2017 m. gruodžio mėnesio, kai buvo pasiektas visų laikų aukščiausias 20 000 $ lygis, smuko beveik 75 %.

Tą pačią dieną Ethereum kaina krito 10,5 % ir pasiekė žemiausią per 16 mėnesių lygį – vos 163 $. Vadinasi, nuo sausio mėnesio, kai buvo pasiektas aukščiausias 1412 $ lygis, ji nukrito 80 %.

Per paskutines 24 valandas situacija pablogėjo, nes Bitcoin kaina nuo 5300 $ sumažėjo iki 4500 $. Taigi ji nukrito daugiau kaip 17 %, o šios kriptovaliutos rinkos kapitalizacija dabar siekia vos 80 mlrd. $.

Tuo tarpu Ethereum kaina per 24 valandas nukrito 17 %, kol pasiekė 133 $ kainos ribą, o per vieną savaitę – net 33 %.

Jei pažvelgtume į rinką kaip visumą, galima daryti išvadą, jog tokia situacija neaplenkė nė vienos kriptovaliutos.

Štai kaip nukrito konkrečių kriptovaliutų porų kainos:

  • BTC/EUR – 17,05 %
  • BTC/USD – 16,22 %
  • LTC/USD – 12,21 %
  • LTC/EUR – 13,60 %
  • ETH/USD – 15,53 %
  • XRP/USD – 14,26 %

Bendra kriptovaliutų rinkos kapitalizacija pasiekė 152 mlrd. $ – žemiausią lygį nuo 2017 m. spalio.

Šaltinis: Admiral Markets MT5, data: 2018 m. lapkričio 20 d., 10:25 (EET)

Kodėl kriptovaliutų rinka patyrė nuosmukį?

CNBC televizijos laidoje „Fast Money“ bendrovės „BKCM“ steigėjas ir generalinis direktorius Brian Kelly teigė, kad šį nuosmukį paskatino Bitcoin Cash atšakos pakeitimas (angl. hard fork upgrade). Kad ir kaip bebūtų, šių metų rinkos kintamumą nulėmė įvairūs veiksniai:

  • Kritika spaudoje: keletas panašių šių metų nuosmukio (nuo pakilimų 2017 m. pabaigoje / 2018 m. pradžioje) atvejų, kai birželio mėnesį vos per dvi valandas buvo patirtas 15 mlrd. dolerių nuosmukis, spalio – 13 mlrd. dolerių nuosmukis, o šią savaitę – 26 mlrd. dolerių nuosmukis, buvo plačiai aprašyti žiniasklaidoje;
  • Saugumo problemos, susijusios su saugiu kriptovaliutų laikymu;
  • Su reglamentavimu susiję vyriausybių rūpesčiai: kadangi Bitkoinas yra decentralizuota valiuta ir dėl to kyla kibernetinio saugumo grėsmė, pasaulio vyriausybės atsisakė įvesti šią valiutą;
  • JAV vertybinių popierių ir biržų komisijos delsimas rūgpjūčio mėnesį priimti sprendimą dėl Bitcoin ETF – dėl to investuotojų susirūpinimas tolesnės rinkos plėtros galimybėmis dar labiau sustiprėjo;
  • Viename pranešime taip pat teigiama, kad nuosmukį paskatino tai, jog JAV mokesčių mokėtojai išpardavė kriptovaliutas, bandydami padengti kapitalo prieaugio mokestį, taikomą jų turtui.

Taigi, net jei atšakos pakeitimas ir paskatino nuosmukį, tai tebuvo tik vienas veiksnys daugybės veiksnių grandinėje, paskatinęs investuotojų pesimizmą.

Ar tai – kriptovaliutų pabaiga?

Daugumos prekiautojų galvose turbūt sukasi klausimas „Ar tai – kriptovaliutų pabaiga?“.

Jeigu neigiamos 2018 metų nuotaikos rinkoje išliks iki 2019 m., bus nieko keisto, jei kriptovaliutų rinka pasieks dugną per pirmąjį naujųjų metų ketvirtį. Kaip bebūtų, kai kurie komentatoriai jau prognozuoja, kad padėtis gali radikaliai pasikeisti, nes dėl JAV kadencijos vidurio rinkimų ir JAV skolos rinka galėtų atsigauti iki metų pabaigos.

Bet kokiu atveju – dabar yra išties įdomus metas prekybai!

Kaip prekiautojai galėtų pasinaudoti esama situacija?

Gera žinia ta, kad rinkos kintamumas sukuria įvairių prekybos galimybių. Prekiaudami kriptovaliutų porų ir kriptovaliutų bei Fiat valiutų porų CFD sandoriais prekiautojai gali gauti pelno, pasinaudodami pokyčiais rinkoje bet kuria kryptimi.

Prekiautojas, atidaręs vos vieno BTC/USD loto pardavimo sandorį su 1:5 svertu, galėtų gauti 889 $ pelną, jei tokį sandorį atidarytų iki rinkos kainai pasiekiant 6189 $ ribą ir uždarytų jai pasiekus 5300 $ ribą.

Šaltinis: Admiral Markets MT5, data: 2018 m. lapkričio 20 d., 10:25 (EET)

Nederėtų pamiršti, kad, nors dėl kintamumo ir atsiranda daugiau galimybių, taip pat padidėja ir rizika. Dėl šios priežasties, prieš sudarant kokį nors sandorį, svarbu pasirūpinti tinkama rizikos valdymo strategija.

Įspėjimas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė“), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

1. Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais. Ji jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.

2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas atskirai, o Admiral Markets nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsirandančią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas Analize, ar ne.

3. Kiekvieną Analizę parengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius“), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.

4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.

5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, suprantamai, tiksliai ir išsamiai, dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, susiję su ankstesniais rezultatais, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

6. Analizės turinys neturėtų būti suprantamas kaip aiškiai išreikštas ar numanomas Admiral Markets pažadas, garantija ar implikacija, kad klientas gaus pelno, taikydamas Analizėje nurodytas strategijas, arba kad su jomis susiję nuostoliai gali arba turi būti nedideli.

7. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję rezultatai, nurodyti Publikacijoje, neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštais ar numanomais Admiral Markets pažadais, garantijomis ar implikacijomis, susijusiomis su būsimais rezultatais. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.

8. Į Analizę įtrauktos prognozės gali apimti papildomai taikomus mokesčius, rinkliavas ir kitus mokesčius, atsižvelgiant į Publikacijos temą. Admiral Markets teikiamų paslaugų kainoraštis viešai pateikiamas Admiral Markets svetainėje.

9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.