„Lyft” IPO 21% šuolis. Dar daugiau? Ar tai dar ne viskas?

Balandis 03, 2019 19:38

Ar žinote, kad šiemet laukiamas milijardų dolerių vertės Silicio slėnio bendrovių, besirikiuojančių eilėje pateikti pirminį viešą akcijų platinimo siūlymą (IPO), proveržis? Tai galėtų būti puiki galimybė jau pačioje pradžioje investuoti į sparčiai augančias bendroves, tokias kaip „Facebook" arba „Netflix"! Atidžiau pažvelkime į „Lyft" IPO, ar reikėtų ją įtraukti į jūsų sąrašą.

Antroji pagal dydį JAV pavėžėjimo paslaugas teikianti bendrovė-milžinė ir „Uber" konkurentė – „Lyft" – savo ilgai lauktą pirmąjį viešą akcijų platinimo siūlymą pateikė kovo 29 d., rinkai pasiūlydama 32,5 mln. akcijų po 72 JAV dolerius už akciją.

Tai buvo labai sėkmingas žingsnis ir pirmąją savo dieną „Nasdaq" vertybinių popierių biržoje „Lift" atidarė 87,24 JAV dolerio už akciją kaina – 21 % daugiau nei IPO kaina. Dienos pabaigoje akcijų kaina buvo 8,7 % didesnė, nei pirminis siūlymas, tai yra 78,29 JAV dolerio. Tad bedrovės rinkos vertė sudaro maždaug 22,4 mlrd. JAV dolerių.

Tokį didelį augimą iš dalies lėmė tai, kad akcijų paketas buvo per didelis. Tačiau kol investuotojai nori investuoti į „Lyft", pažvelkime į šią bendrovę atidžiau ir pažiūrėkime, kokia ateitis laukia šios milijardų dolerių vertės bendrovės.

Kas yra „Lyft"?

„Lyft" – pavėžėjimo paslaugas teikianti bendrovė, įkurta 2012 m. Nors ji galbūt nėra taip gerai žinoma kaip jos konkurentė „Uber", bet ji yra antroji pagal dydį tokias paslaugas teikianti JAV bendrovė. Keli svarbiausi faktai apie šią bendrovę:

  1. „Lyft" užima apie 29 % JAV rinkos
  2. Šiuo metu „Lyft" savo paslaugas teikia tik JAV ir Kanadoje
  3. „Lyft" atlieka apie 1 milijoną kelionių per dieną
  4. 2018 m. „Lyft" atliko 103 % daugiau kelionių nei ankstesniais metais
  5. Nuo 2017 m. iki 2018 m. „Lyft" bendrųjų užsakymų apimtis išaugo 76 %, jų vertė siekė 8,1 mlrd. JAV dolerių.

Investuotojai tikrai džiaugiasi šia statistika. Tiesą sakant, kai kurie buvo tokie patenkinti, kad akcijų kaina padidėjo 21 %. „Admiral Markets" suteikia jums šansą pasinaudoti šia, kartą gyvenime pasitaikančia, galimybe ir prekiauti „Lyft" akcijomis.

Ar verta investuoti į „Lyft" IPO?

Nors „Lyft" augimo skaičiai atrodo įspūdingai, vis tik ši technologijų bendrovė dar yra labai jauna. Rizika, investuojant į tokias jaunas įmones, yra ta, kad daugelis jų užtrunka daug metų, kol uždirba pelno, o jų akcijų kainos gali labai daug svyruoti. Pavyzdžiui, „Tesla" akcijų kaina nuo bendrovės IPO 2010 metais smarkiai išaugo – beveik 2000 % – tačiau bendrovė vis dar neuždirbo jokio pelno.

Yra žinoma, kad technologijų bendrovės kiekvieną centą agresyviai investuoja į savo augimą. Todėl net ir po to, kai 2017 m. „Lyft" prarado 688 milijonus JAV dolerių, o 2018 m. sudegino dar 911 milijonų JAV dolerių, instituciniai investuotojai (investuotojai, investuojantys į bendrovę, prieš pateikiant pradinį viešą siūlymą) paskutiniajame savo investavimo etape prieš IPO bendrovę įvertino 15,1 mlrd. JAV dolerių.

Technologijų bendrovės dažnai vertinamos dėl jų ateities augimo galimybių, todėl tokios bendrovės akcijų kaina gali kilti, nors bendrovė nerodo jokio pelno. Žinoma, ne visų bendrovių akcijų kainą auga po IPO, todėl svarbu atlikti uolią analizę ir suvokti investavimo riziką.

Ar „Lyft" IPO padės bendrovei augti?

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl bendrovė siūlo savo akcijas visuomenei – tai kapitalo pritraukimas, kad bendrovė galėtų augti. Per kovo 29 dienos IPO „Lyft" vertė išaugo 2,34 mlrd. JAV dolerių. Investuotojai lauks grąžos iš savo investuoto kapitalo. Jeigu ateityje pajamos atrodys perspektyvios, prisijungs daugiau investuotojų, kad padėtų pakelti akcijų kainą. Jeigu ateities pajamos neatrodys geros, kai kurie investuotojai šį laivą paliks ir ieškos kitos geriausios galimybės.

Taigi, ką „Lyft" saugo ateičiai?

Pirma, bendrovė daug dėmesio skiria autonominėms kelionėms. 2018 m. Las Vegase „Lyft" pradėjo teikti autonominio vairavimo paslaugas su „Aptiv" technologijų automobiliais. Iki šiol jie atliko daugiau kaip 30 000 kelionių. Antra, „Lyft" naudoja visas miesto transporto ir mobilumo formas – 2018 m. jie nupirko didžiausią JAV bendro dviračių dalijimosi paslaugas teikusią bendrovę. Tačiau, investuotojai norės pamatyti, kaip „Lyft" gali konkuruoti su „Uber".

Išvados

„Lyft" pradinis viešas siūlymas yra pirmasis 2019 metais – tai gali būti technologijų IPO istorinių metų pradžia. Dauguma investuotojų pasinaudojo „Lyft" IPO, kad patikrintų savo teorijas ir strategijas, susijusias su „Uber" 120 mlrd. JAV dolerių IPO balandžio mėnesį. O kaip jūs ruošiatės akcijų prekybai?

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.

Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.