Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Naftos kainų augimas po dronų atakos Saudo Arabijos naftos perdirbimo gamykloje

Rugsėjis 16, 2019 15:59

Naftos kainų augimas po dronų atakos Saudo Arabijos naftos perdirbimo gamykloje

Rugsėjo 14 d., šeštadienį, sprogstamųjų dronų būrys užpuolė didžiausią pasaulyje naftos perdirbimo gamyklą Saudo Arabijoje, sumažindamas pasaulinę naftos gavybą 5 milijonais barelių per dieną.

Tai sudaro beveik pusę dabartinės Saudo Arabijos produkcijos apimties ir 5 procentus pasaulinės produkcijos, o tai paskatino rekordinį naftos kainų augimą. „Brent" žalios naftos kaina nuo 60,42 rugsėjo 13 vakare išaugo iki 72,19 rugsėjo 16 dieną atsidarant rinkoms - 19,4 procentų šuolis. Per tą patį laikotarpį WTI žalia nafta šoktelėjo 15,5 procento - nuo 54,79 iki 63,28.

Tai taip pat paveikė ir kitas rinkas: USD/CAD trūkis sudarė beveik 70 punktų, o aukso - 16 USD, atsidarant rinkoms.

Bloomberg" teigimu, tai yra didžiausias naftos gavybos sutrikimas istorijoje, o Saudo Arabija toliau kovoja, kad atkurtų ankstesnę gavybą.

Kas įvyko?

„Houthi" sukilėliai Jemene prisiėmė atsakomybę už šį išpuolį, kurio metu 10 sprogstamųjų dronų užpuolė „Khurais" naftos telkinį ir „Abqaiq" naftos perdirbimo įmonę. Pasak sukilėlių valdomos naujienų agentūros „Saba", sukilėliai, vykdydami išpuolį, „žvalgybos tikslais bendradarbiavo su Saudo Arabijos žmonėmis".

Nors Saudo Arabijos naftos telkiniai buvo sukilėlių buvo atakuojami pastaraisiais metais, analitikai teigia, kad šis išpuolis buvo didžiausias ir sėkmingiausias iki šiol.

Nenuostabu, kad išpuolis sukėlė įtampą Persijos įlankoje, o JAV žvalgyba tvirtina, kad už šios atakos stovi Irano vyriausybė, kaip įrodymą pateikdama palydovinius vaizdus.

Daugeliui nacionalinio saugumo komandų šis išpuolis yra kito modernaus karo etapo signalas, kai nebrangūs dronų įtaisai gali pramušti gynybą ten, kai tradicinės oro pajėgos to padaryti negali.

Kas bus toliau su nafta?

Šis išpuolis sumažino pasaulio naftos produkciją daugiau kaip 5 procentais ir 5,7 mln. barelių per dieną sumažino Saudo Arabijos naftos gavybą.

Tad rinkos reakcija yra aiški - šį rytą rinkos atsidarė su 15–20 procentų šuoliais tiek WTI, tiek „Brent" naftos grafikuose:

Šaltinis: WTI CFD kainų lentelė, 2019 m. rugsėjo 9 d.-2019 m. rugsėjo 16 d. Duomenys: 2019 m. rugsėjo 16 d., 11.25 val., EETŠaltinis: BRENT CFD kainų lentelė, 2019 m. rugsėjo 9 d.-2019 m. rugsėjo 16 d. Duomenys: 2019 m. rugsėjo 16 d., 11.25 val., EET

Tad, jeigu prekiautojas būtų atidaręs vieno loto „Brent" pirkimo sandorį su 1:10 svertu ties 60,42 kaina ir uždaręs ties 72,19 - aukščiausia riba, jis būtų uždirbęs 1063 EUR pelną. Jeigu būtų sudaręs pardavimo sandorį ir uždaręs jį, kai tik kaina sumažėtų iki 66,42, jis galėjo uždirbti 521 EUR pelną.

Tad, dabar svarbiausias klausimas yra, kas toliau bus naftos rinkose?

„S&P Global Platts" ekspertas teigia, kad po šio išpuolio bus sunaudotos pasaulio naftos išteklių atsargos, tai reiškia, kad pasaulinis naftos vartojimas negalės būti išlaikytas, jeigu Saudo Arabija greitai neatkurs savo gavybos.

Tuo tarpu Robertas McNally iš JAV įsikūrusios „Rapidan Energy Group" teigia: „Abqaiq" yra turbūt pats kritiškiausias naftos tiekimo įrenginys pasaulyje. Dėl to naftos kainos šoktels. Jeigu gavybos sutrikimas užsitęs, Tarptautinės energetikos agentūros narių strateginių naftos atsargų kritimas atrodo tikėtinas ir pagrįstas. Ir labai tikėtina, kad labai padidės regioninio eskalavimo rizika, dėl kurios naftos kainos kils dar aukščiau."

Jeigu atsargas bus galima greitai atkurti, naftos kainos gali grįžti į įprastas ribas. Jeigu ne, paklausa ir toliau viršys pasiūlą, padidės konfliktų tikimybė regione, o tai gali reikšti, kad kainos dar labiau išaugs.

Bet kuriuo atveju turėtume būti pasirengę tolesniam WTI ir „Brent" naftos kainų svyravimui. Toks kintamumas sukuria galimybes prekiautojams - ypač CFD prekiautojams, kurie gali gauti naudos tiek kylančiose, tiek krintančiose rinkose, sudarydami ilgas arba trumpas pozicijas. Tačiau atminkite, kad, esant stipriam kainų kintamumui, didėja ir rizika rizika, todėl svarbu tinkamai valdyti bet kurį sandorį.

Prekyba „MetaTrader 5" su „Admiral Markets"

Jeigu esate pasirengę pradėti prekiauti nafta arba daugiau kaip 8000 finansų rinkų, šiandien galite pradėti tai daryti, naudodami „MetaTrader 5". „Admiral Markets" siūlo galimybę prekiauti „MetaTrader 5" tiesiog kompiuterio naršyklėje arba nemokamai atsisiųsti visą platformą! Gausite prieigą prie realiojo laiko rinkos duomenų, techninės analizės, profesionalių prekybos ekspertų įžvalgos ir tūkstančių prekybos priemonių, kuriomis galėsite prekiauti ir investuoti. Pradėkite savo prekybos kelią tinkamai, spauskite šią reklaminę juostą ir galėsite pradėti prekiauti!

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.