Nuotaikos akcijų rinkose išsiskyrė

Liepa 09, 2018 12:30

Praėjusi savaitė rinkose pasižymėjo skirtingomis tendencijomis tarp didžiųjų šalių. JAV ir Europos akcijos brango, kuomet Kinijos pigo. Penktadienį JAV įsigaliojo importo tarifai prekėms iš Kinijos, kurių metinė vertė siekia 34 milijardus JAV dolerių, tačiau tai neišgąsdino investuotojų ir penktadienio prekybos sesija buvo viena geriausių per paskutinį mėnesį.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę kilo 1.5% iki 2,750 punktų lygio. Geri ekonominiai duomenys šalyje paskatino investuotojus didinti rizikingas pozicijas. Tuo tarpu nuotaikos Kinijoje buvo priešingos ir Shanghai Composite indeksas per savaitę nuvertėjo -3.5%. Taip pat dideliu kintamumu pasižymėjo ir Kinijos juanis, kuris savaitės pradžioje buvo nuvertėjęs prieš JAV dolerį -1.6%, tačiau įsikišus Kinijos centriniam bankui, kursas stabilizavosi bei valiutų pora pabaigė savaitės prekyba neženkliai pakitusi.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų toliau mažėjo ir pasiekė 0.29%. Skolos rinkoje laikėsi ankstesnės tendencijos, kuomet trumpalaikių obligacijų kainos išliko stabilios, o ilgalaikių vertė augo. Įdomu, kad praėjusią savaitę buvo paskelbtos JAV centrinio banko susirinkimo spaudos pranešimas, kuriame sakoma, kad nariai šalies ekonomiką mato stiprią ir ruošiasi toliau išlaikyti spartų palūkanų didinimo tempą. Nepaisant to, trumpalaikės obligacijos, kurios yra jautriausios palūkanų pokyčiams, liko beveik nepakitusios ir tai sufleruoja apie investuotojų abejones dėl palūkanų didinimo.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies naftos kaina neženkliai -0.3% koregavosi iki 73.9 JAV dolerių už barelį. Rinkoje buvo kalbama, kad Saudo Arabija priėmė sprendimą didinti naftos gavybą iki 2 papildomų milijonų barelių per dieną, kad subalansuoti paklausą ir pasiūlą pasaulinėje rinkoje. Ši situacija prasidėjo, kuomet Donaldas Trumpas skambino Saudo Arabijos karaliui ir prašė didinti naftos gavybą, kad būtų suvaldytas kainų kilimas. Metalų segmente nuotaikos išliko prastos: vario kaina krito -5.1%, aliuminio mažėjo -2.1%, o geležies rūdos krito -2.3% iki 63.0 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, visų vertės augo. Geriausiai pasirodė sveikatos apsaugos, kurio vertė kilo net 3.5%. Taip pat labai gerus rezultatus užfiksavo technologijų ir komunalinių paslaugų segmentai, kurių vertė didėjo 2.7%. Tarp prasčiausiai pasirodžiusių buvo žaliavų sektorius, kurio vertė liko nepakitusi.

Praėjusią savaitę itin daug dėmesio sulaukė Tesla. Pastaraisiais mėnesiais ši kompanija yra viena pagrindinių diskusijos temų tarp investuotojų, analitikų ir kitų rinkos dalyvių, ypač kuomet prie bendrovės pagrindinės gamyklos Kalifornijoje buvo pastatyta didelė, dviejų futbolo aikščių dydžio palapinė, kurioje rankomis yra surenkami Model 3 automobiliai. Rinkoje yra itin daug ir įvairių nuomonių apie šį sprendimą.

Yra keli svarbūs aspektai apie šią situaciją. Ilgai kurta automobilių surinkimo linija, apie kurią Elon Musk nekartą gyrėsi ir sakė, kad tai bus inovatyviausia pasaulyje, neatitiko lūkesčių, todėl buvo demontuota šių metų pavasarį. Tokia situacija pareikalavimo šios įžymios palapinės lauke statybų, kad automobiliai būtų toliau surenkami. Kyla daug abejonių ar toks gamybos procesas leis užtikrinti kokybę, kurios tikisi klientai.

Kita svarbi dedamoji yra Elon Musk pažadas antro ketvirčio pabaigoje gaminti po 5000 automobilių per savaitę. Įdomu, kad šį tikslą jis sugebėjo pasiekti paskutinę birželio savaitę. Tačiau rinkos analitikai labai abejoja kad tai buvo tvarus produkcijos didėjimas ir mano, kad toks gamybos tempas kol kas gali būti išlaikytas labai trumpai. Tą patvirtina ir bendrovės darbuotojų komentarai apie įtemptą situaciją gamybos linijoje bei ilgas darbo valandas paskutinę birželio savaitę.

Nepaisant to, ši istorija tęsėsi toliau, kuomet paaiškėjo, kad naujai pagamintiems automobiliams paskutinę birželio savaitę nebuvo atlikti stabdžių testai. Nors bendrovė sakė, kad jie bus atliekami vėliau kitoje trasoje, tačiau rinkos dalyviai daugiau dėmesio kreipė į birželio 27 dieną Tesla palikusį vyriausią inžinierių ir galimus ryšius su šiuo įvykiu. Rinkoje daug spekuliuojama ar bendrovės viduje yra viskas gerai, nes Tesla vis dažniau palieka vyriausi vadovai.

Nepaisant pasiekto gamybos tikslo, Tesla akcijų kainos buvo tarp užfiksavusių blogiausią rezultatą, kuomet jų vertė per savaitę nukrito beveik -12%.


Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

AYI +11.3%
GILD +6.9%

AKS +6.7%

NKE +6.7%

HTZ +5.8%


Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

DDR -17.6%
CYH -16.4%

TSLA -11.7%

GPS -6.7%

UAA -4.9%



Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.