Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Optimizmas sugrįžo į akcijų rinką

Vasaris 19, 2018 09:19

Pastarąją savaitę akcijų rinkose nuotaikos keitėsi teigiama linkme ir investuotojai aktyviai pirko rizikingus instrumentus. Pagrindinis JAV indeksas S&P500 pakilo +4.4% ir pasiekė 2,730 punktų lygį. Indeksui tai buvo geriausias savaitės pasirodymas nuo pat 2011 metų gruodžio.

Obligacijų rinkoje toliau tęsėsi pajamingumo kreivės plokštėjimas. Investuotojai aktyviai stebi 2 ir 10 metų pajamingumo skirtumą, kuris šiuo metu siekia 0.7%. Kuomet jis tampa neigiamas, rinkos dalyviai tai vertina kaip vieną stipriausių rizikos mažinimo signalų. Istoriškai, neigiamas skirtumas visada nuspėdavo artėjančią ekonominę krizę.

Kadangi JAV centrinis bankas aktyviai kelia palūkanų normas, mažiausios trukmės obligacijų pajamingumas nuosekliai kyla kartu. Per pastarąjį pusmetį 2 metų trukmės JAV obligacijų pajamingumas pakilo nuo 1.3% iki 2.2%. Ekonomikos augimui ir infliacijos rodikliams nuosekliai augant, tikėtina, kad obligacijų pajamingumas toliau didės ir bendra kreivė taps vis labiau plokščia ir galiausiai neigiama.

Praėjusią savaitę nebuvo skelbiama daug ekonominių duomenų. Investuotojai labiausiai stebėjo JAV infliacijos rodiklius, kurie rodė spartesnį kainų didėjimą. Sausio mėnesio duomenimis metinė infliacija pakilo iki 1.8% lygio. Po šių duomenų paskelbimo, rinkos dalyvių lūkesčiai pamatyti centrinio banko palūkanų didinimą kovo mėnesį pasiekė 100%.

Žaliavų rinkoje taip pat netrūko optimizmo. WTI rūšies naftos kaina kilo +3.9% iki 61.6 JAV dolerių už barelį. Investuotojai diskutuoja kokią įtaką turės naftos kainos didėjimas pasaulio rinkai, nes vien per paskutinius 3 mėnesius JAV produkcija išaugo 850 tūkstančių barelių per dieną ir greit pasieks Saudo Arabijos apimtis. Metalų segmente investuotojai taip pat brėžė šviesias perspektyvas: vario kaina kilo +6.4%, aliuminio +3.5%, o geležies rūdos +2.6%.

Apibendrinant sektoriaus rezultatus, visi verslo segmentai brango. Sparčiausiai kainos didėjo technologijų ir pramonės įmonių, kurių pokyčiai atitinkamai buvo +4.8% ir +4.7%. Mažiausiai brango komunalinių paslaugų įmonės, kurių kilimas siekė tik +2.6%.

Praėjusią savaitę finansinius rezultatus skelbė Coca-Cola kompanija. Šis prekinis ženklas nuolatos patenka tarp pačių vertingiausių ir geriausiai atpažįstamų visame pasaulyje. Įdomu, jog kompanija parduoda net 1.8 milijardus gėrimų kiekvieną dieną.

Coca-Cola kompanija per paskutinį 2017 metų ketvirtį gavo 7.51 milijardus JAV dolerių pajamų ir viršijo rinkos 7.37 milijardų prognozę. Organinis pajamų augimas siekė 6%, tačiau faktinis rezultatas buvo neigiamas ir pardavimai traukėsi 20% dėl kompanijos pastangų pertvarkyti frančizės verslą ir kainodarą. Koreguotas pelnas akcijai buvo 0.39 JAV doleriai ir nuoseklus rinkos lūkesčiams. Tarp vienkartinių veiksnių didžiausias buvo 3.6 milijardų JAV dolerių mokestinio turto nurašymas, kurį lėmė nauja mokesčių sistema šalyje.

Gerus rezultatus kompanijai pavyko pasiekti didinant kainas ir parduodant daugiau pelningesnių produktų. Bendras parduotų gėrimų kiekis liko nepakitęs: pagrindinio produkto Coca-Cola pardavimai traukėsi, tačiau augo sportinių gėrimų ir vandens rezultatai. Saldinti gėrimai susiduria su sunkumai dėl šiems produktams augančių mokesčių, kurie ženkliai padidina jų kainas, ir besikeičiančių vartotojų poreikių, kurie vis dažniau renkasi sveikesnius produktus.

Taip pat kompanija 5% padidino dividendus ir dabar akcijos pajamingumas siekia 3.5%. Įmonė aktyviai supirkinėja savo akcijas rinkoje ir pastaraisiais metais tam išleido 3.7 milijardus JAV dolerių.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės skelbs ketvirčio rezultatus:

Pavadinimas

Trumpinys

Laikas

Pelno prognozė

Home Depot Inc.

HD

Vasario 20 d. prieš rinkos atidarymą

1.62

Walmart Inc.

WMT

Vasario 20 d. 1.30AM EST

1.37

HP Inc.

HPQ

Vasario 22 d. po rinkos uždarymo

0.42

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

CSCO +12.1%
NFLX +11.6%
AAPL +10.2%
SNAP +8.6%
AMZN +8.1%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

MCD -1.9%
CVX -1.2%
VZ +0.5%
FB +0.7%
GE +0.7%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.