Pasaulio akcijų indeksai žaliavo

Sausis 14, 2019 11:09

Pastarąją savaitę pagrindiniai pasaulio akcijų indeksai kilo ir atspindėjo išaugusį investuotojų optimizmą dėl JAV centrinio banko sušvelnėjusio tono. Banko vadovas Jerome Powell keliose spaudos konferencijose minėjo, kad nariai atidžiai stebi pasaulio ir šalies ekonominę situaciją ir palūkanas didins tik kuomet JAV ekonomika rodys gerus rezultatus. Tokia pozicija suteikė investuotojams optimizmo, kad banko monetarinės politikos griežtinimas nebus toks spartus, kaip buvo laukta anksčiau.

Rinkose vyraujant optimizmui ir geriems lūkesčiams, visi pagrindiniai pasaulio akcijų indeksai užfiksavo teigiamus savaitės pokyčius. JAV rinkos rezultatai buvo itin geri – vertinant bendrą paskutinių 12 prekybos sesijų pasirodymą, prieaugį nuo dugno 2018 gruodžio 24 dieną, pagrindinis akcijų indeksas S&P500 yra pakilęs 10.5% ir tai yra sparčiausias tokio laiko periodo pokytis per paskutinius 10 metų. Tuo tarpu per praėjusią savaitę S&P500 indeksas augo 2.5% iki 2,590 punktų. Kiti svarbūs šalies indeksai taip pat parodė vertės didėjimus: Dow Jones kilo 2.4%, o technologijų Nasdaq 3.5%. Svarbu pastebėti, kad ekonominiai duomenys neužfiksavo tokio ženklaus pagerėjimo kaip akcijų rinkos, o monetarinė politika išlieka griežčiausia per paskutinį dešimtmetį, todėl šis akcijų spurtas yra sietinas su investuotojų lūkesčių gerėjimu, kuris gali būti trapus. Atsiradus rinkų ir ekonominių duomenų divergencijai, naudinga sulaukti jos atomazgos, prieš imantis didesnių investicijų.

Geros nuotaikos taip pat pasiekė ir Kiniją, kurios pagrindinis akcijų indeksas Shanghai Composite per paskutinę savaitę kilo 1.6%. Nepaisant to, pokytis buvo mažesnis nei kitų rinkų, kas sufleruoja, kad Kinijoje vis dar išlieka prastas sentimentas ir rinkos dalyviai nėra pasirengę aktyviai žengti į akcijų rinkas. Tarp svarbiausių šalies duomenų buvo infliacija, kuri siekė 1.9% ir buvo mažesnė nei 2.1% laukta investuotojų, bei pramonės sektoriaus prekių kainos, kurios kilo tik 0.9% per metus. Būtent pramonės sektoriaus kainos sukėlė daugiausiai diskusijų rinkoje, kad Kinija artimiausiais mėnesiais gali imti vėl skleisti defliacines nuotaikas į kitas pasaulio ekonomikas, kaip kad nutiko 2015 metais.

JAV skolos rinkoje pokyčių nebuvo daug. Skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų neženkliai mažėjo iki 0.14% lygio ir toliau svyravo ciklo žemumose. Įdomu, kad praėjusios savaitę pabaigoje obligacijų pajamingumas neženkliai mažėjo, kas sufleruoja, kad skolos rinkos investuotojai atsargiai vertina optimizmą dėl ateities tendencijų ir nepalaiko ralio akcijų rinkoje.

Nuotaikos žaliavų rinkoje buvo įvairios – naftos kaina ženkliai kilo, bet metalų liko menkai pakitusi. WTI rūšies naftos kaina kilo net 7.8% iki 51.8 JAV dolerių už barelį ir tęsė spartų atsigavimą nuo 18 mėnesių žemumos. Prie kilimo tendencijos itin prisidėjo bendras rinkos optimizmas, taip pat ir spekuliacijos, kad OPEC galim susitarti ir imtis naftos išgavimo ribojimo, siekiant pakelti naftos kainas. Metalų rinkoje nuotaikos buvo prastesnės: vario kaina kilo 0.3%, aliuminio liko nepakitusi, o geležies rūdos neženkliai augo iki 72 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, vėl visi rodė geras tendencijas ir kilimą. Labiausiai išsiskyrė pramonės įmonių segmentas, kurio vertė augo 4.3% per savaitę, kuomet rinkoje buvo kalbama, kad derybos tarp JAV ir Kinijos vyksta sklandžiai ir galima tikėtis gerų rezultatų. Prasčiausiai pasirodė finansų įstaigos, kurio kilo 2.3%, bei komunalinių paslaugų įmonės, kurios augo 1.4%. Tam nemažą įtaką turėjo PG&E įmonės -28% kainos nuosmukis, kuomet rinkoje pasirodė gandai, kad įmonė, gali kreiptis dėl apsaugos nuo kreditorių, nes išgyvena likvidumo krizę po milžiniškų gaisrų Kalifornijoje, kuri yra pagrindinė įmonės rinka.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė viena didžiausių gyvenamojo nekilnojamo turto statybos ir plėtros bendrovių Lennar Corporation. Investuotojai atidžiai seka įmonės rezultatus, siekdami suprasti situaciją šalies nekilnojamo turto segmente. Bendri įmonės rezultatai buvo labai geri: augo pajamos, pelnas, užsakymų skaičiais, o įmonės vadovas spaudos konferencijos metu sakė, kad nemano, jog nekilnojamo turto rinka šalyje ima stagnuoti.

Lennar per ketvirtį gavo 6.48 milijardus JAV dolerių pajamų, kurios viršijo 6.46 rinkos lūkesčius. Koreguotas pelnas akcijai siekė 2.42 JAV dolerius bei viršijo 1.93 rinkos prognozes. Ketvirčio pabaigoje įmonė turėjo užsakymų už 6.6 milijardus JAV dolerių.

Geri rezultatai ir vadovo optimizmas paskatino įmonės kainos kilimą ir per paskutines kelias savaites įmonės akcijos yra pakilusi 20%. Nepaisant to, rinkoje vyraujantys niūrūs lūkesčiai dėl bendrų nekilnojamo turto tendencijų privertė Lennar per 2018 metus pasikoreguoti net -48%.

Šią savaitę prasideda paskutinio 2018 metų ketvirčio skelbimo periodas, todėl investuotojai turėtų būti atidūs kaip tai gali paveikti jų turimas investicijas. Tarp didžiausių įmonių skelbsiančių rezultatus bus Citigroup, JPMorgan, Wells Fargo, Bank of America, Delta Airlines, Netflix bei kitos.

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų sausio 14 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus bei informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkai skirtas pranešimas. Šis turinys skelbiamas tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinamas kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o Admiral Markets Group AS investicinės įmonės (Admiral Markets) nebus laikomos atsakingos už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šiuo turiniu, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų turinio šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, buvo dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo.
  6. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu Admiral Markets pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų veiklos rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  7. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti, turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.