Pasaulio akcijų rinkos raudonavo

Rugpjūtis 05, 2019 14:34

Praėjusią savaitę akcijų rinkose buvo jaučiamos pesimistiškos nuotaikos ir daugelio indeksų vertės mažėjo. Tokias tendencijas paskatino nuvylusi JAV centrinio banko pozicija dėl ateities planų mažinti palūkanų normas ir Donaldo Trumpo planai toliau didinti muitus prekėms iš Kinijos, kas rodo, kad derybos nejuda taip sklandžiai, kaip norėtų matyti investuotojai.

JAV centrinio banko vadovas Jerome Powell sumažino šalies palūkanų normą 0.25%, tačiau tai nepaskatino akcijų rinkos brangimo ir netgi privertė nuvertėti, nes dalyvių lūkesčiai buvo labai aukšti. Investuotojai tikėjosi išgirsti apie daugiau planuojamų palūkanų mažinimų šiais metais, tačiau J. Powell užėmė poziciją, kad šis sumažinimas yra daugiau palūkanų pakoregavimas verslo ciklo metu, o ne monetarinės politikos laisvinimo pradžia.

Taip pat buvo paskelbta apie JAV centrinio banko balanso normalizavimo proceso pabaigą nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos. Tai reiškia, kad bankas palaikys stabilų balanso dydį ir nemažins JAV dolerių kiekio rinkoje ir sukurs didesnę paklausą šalies valstybės obligacijoms. Bendrai balanso normalizavimo procesas prasidėjo 2017 metų spalio pirmą dieną ir per 22 mėnesius sumažėjo 15.2% arba 8.6% per metus.

Pagrindiniai JAV indeksai raudonavo ir atsitraukė nuo visų laikų aukštumų. Mažiausiai nuvertėjo Dow 30 užfiksavęs -2.6% kritimą, tuo tarpu Nasdaq Composite krito -3.9%, o S&P500 prarado -3.1%. Įdomu pastebėti, kad JAV ekonomikos plėtros ciklas tęsiasi jau 122 mėnesius ir yra ilgiausias per paskutinius kelis šimtus metų. Visai neseniai jis aplenkė verslo ciklą tarp 1991 ir 2000 metų, kurio trukmė buvo 120 mėnesių. Vertinant šioje perspektyvoje, J. Powell komentarai apie palūkanų korekcijas verslo ciklo viduryje atrodo labai optimistiški, ypač kuomet istorinis verslo ciklo ilgis yra vos 60 mėnesių.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite prarado -2.6% bei užbaigė savaitės prekybą ties apatine paskutinių 3 mėnesių prekybos kanalo riba. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksai išliko stabilūs, bet žemiau 50 punktų ribos, kas rodo, kad šalies verslo atstovai jaučia spaudimą, ypač dėl tarptautinės prekybos problemų.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų susitraukė nuo 0.21% iki 0.15% lygio, o tarp 3 mėnesių ir 10 metų skirtumas tapo dar labiau neigiamas nuo -0.01% iki -0.20%. Bendrai 10 metų obligacijos rodė ženklią paklausą ir pajamingumas krito nuo 2.06% lygio iki 1.86% arba žemiausio taško nuo pat 2016 metų lapkričio.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo niūrios. WTI rūšies nafta prarado -1.7% iki 55.2 JAV dolerių už barelį. Metalų rinkoje vario kaina per savaitę nukrito -4.5%, aliuminio prarado -0.7%, o geležies rūdos kainos nukrito iki 105 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių pasirodymą, nes daugelis neišvengė nuvertėjimo. Geriausiai pasirodė komunalinių paslaugų bendrovės, kurios vienintelės užfiksavo augimą ir jų kaina kilo 0.5%. Tuo tarpu blogiausiai pasirodė technologijų ir žaliavų įmonės, kurios prarado net -4.4% ir -4.6% per savaitę.

Praėjusią savaitę finansinius ketvirčio rezultatus skelbė viena didžiausių JAV pramonės bendrovių General Electric. Ši įmonė turi keletą didelių verslo segmentų ir gamina technologijas ir įrangą aviacijos, energetikos, atsinaujinančios energijos ir sveikatos apsaugos pramonėms. Ilgą laiką buvusi viena pažangiausių, pelningiausių ir labiausiai vertinamų JAV įmonių, General Electric paskutiniais metais susiduria su sunkumais, ypač dėl energetikos padalinio veiklos, kuris generuoja nuostolius. Dėl šių priežasčių, įmonės vadovai neseniai praktiškai panaikino dividendus ir sutelkė dėmesį į skolos mažinimo procesą. Taip pat įdomu, kad bendrovė nuo 2007 metų yra praradusi 75% vertės, nors S&P 500 indeksas per tą patį periodą pakilo 93%, kas sufleruoja apie įmonės problemų mastą.

Per antrą ketvirtį General Electric gavo 28.8 milijardus JAV dolerių pajamų ir neženkliai viršijo rinkos 28.7 milijardus prognozes. Koreguotas pelnas akcijai siekė 0.17 JAV dolerių ir buvo didesnis nei rinkos 0.12 lūkesčiai. Bendrovės vadovas Larry Culp sakė, kad tai pirmieji teigiamų pokyčių ir stabilumo ženklai įmonėje. Nepaisant to, pagrindinis pelno šaltinis, aviacijos sektorius, užfiksavo -10% užsakymų mažėjimą, pagrinde dėl Boeing 737 Max modelio istorijos ir jo gamybos apimčių mažinimo.

Po rezultatų paskelbimo, General Electric akcijų kaina nukrito apie -4%, o per paskutinius 12 mėnesių yra praradusi apie -20%.

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų rugpūčio 5 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.