Prancūzijos rinkimai 2017: įžvalgos po pirmojo rinkimų turo

Balandis 25, 2017 16:11

Brangūs prekiautojai,

Pirmas Prancūzijos rinkimų turas, kurį laimėjo Emanuelis Macronas, nežymiu skirtumu atsiplėšęs nuo dešiniosios Marine Le Pen, jau baigėsi. Mūsų spėjimai tapo realybe ir buvo galima matyti, kaip EUR/USD valiutų pora pasekė mūsų išankstine analize ir išpildė lūkesčius.

Investuotojai visame pasaulyje atidžiai sekė rinkimus, bijodami, kad populizmo banga ir toliau tęsis Donaldui Trumpui laimėjus Jungtinių valstijų prezidento rinkimus ir Jungtinėms Karalystėms prabalsavus išstoti iš Europos Sąjungos. Daugybė jaudinosi, kad laimės anti europietiškų pažiūrų kandidatas, galintis ateityje kelti pavojų Europos Sąjungai.

Anot įvairių agentūrų, buvo tikėtina, kad pirmame etape 39-erių metų Macronas laimės prieš Le Pen, tad prekiautojai rinkose to ir laukė.

Vienu metu Euro kaina staigiai pakilo iki 1.09 JAV dolerio, savo aukščiausio taško nuo lapkričio, kai dar penktadienį kaina Niujorko rinkoje pasiekė 1.0730. Azijos prekybos sesijos atidarymo metu EUR/USD kursas buvo 1.0895.

Euras sustiprėjo lyginant su Jena pakildamas nuo 116.87 iki 119.40.

Remiantis 97 procentais suskaičiuotų balsų (kai buvo rašomas straipsnis) pirmą rinkimų turą laimėjo Macronas, surinkęs 23,9 procentus balsų, o Le Pen liko antroje vietoje su 21.4 procentais balsų. Antras rinkimų turas prasidės gegužės 7 dieną.

Kodėl svarbus antras Prancūzijos rinkimų turas?

Jeigu gyvenate Europos Sąjungoje:

Europos Sąjunga jau ir taip turi pakankamai darbo tvarkantis su Britanijos išstojimu. Prancūzija – viena iš kandidačių, kurios gali pasekti Britanijos pėdomis. Jeigu taip atsitiks, tada atsiras kitas pagrindinis klausimas, kurį reikės atsakyti: „ar Europos Sąjunga gali išlikti be dviejų stipriausių jėgų tarp labiausiai išsivysčiusių ir turtingiausių šalių?" Aš asmeniškai manau, kad atsakymas į šį klausimą yra „ne".

Jeigu gyvenate Jungtinėse Valstijose:

Vis labiau tikėtina, kad šie Prancūzijos prezidento rinkimai, be to, kad yra labiausiai nenuspėjami, gali atnešti netikėtus pokyčius ir Jungtinėse Valstijose. Prancūzijos žmonėms jau pakanka tiek kairiųjų, tiek dešiniųjų pažiūrų atstovų ir didelė balsuojančiųjų dalis nori pakeisti planus ir pradėti naują gyvenimą. Trumpo vedama JAV mažiausiai nori nenuspėjamos Europos. Rinkimai JAV ir Prancūzijoje labai panašūs: kaltinimai, šiurkštūs žodžiai ir korupcija.

Jeigu gyvenate likusioje pasaulio dalyje:

Gali būti, kad emigrantams iš karo nusiaubtų Vidurio rytų ar Afrikos teks pamiršti apie geresni gyvenimą Prancūzijoje dėl svarbių porinkiminių ekonominių pokyčių. Migracija, ypač iš musulmoniškų šalių, tikriausiai yra pats aktualiausias rinkimų klausimas. Savaime suprantama, kad Le Pen skiria didelį dėmesį migracijai. Ji nuoširdžiai nusiteikusi prieš imigrantus.

Jeigu prekiaujate rinkose:

Abiejų kandidatų ekonominė vizija labai skiriasi. Le Pen nori, kad Prancūzija atsisakytų Euro ir apsaugotų prancūziškus darbus. Macronas gina net dar griežtesnę Europos integraciją. Rinkos nekenčia nepastovumo. Geriausias to įrodymas –rinkos reakciją po Graikijos rinkimų 2012 metais.

Britams pasakius „viso gero" Europos Sąjungai, Prancūzija tampa didžiausia organizacijos ekonomine jėga. Tokio statuso pasikeitimas gali sudrebinti rinką kaip žemės drebėjimas.

Perskaitykite mūsų analizę

Turėtumėte būtinai atkreipti į dėmesį į mano išankstinę analizę ir pabandyti pagauti pokyčių momentą, jeigu ketinate prekiauti per naujienas. Šioje momentinėje ekrano kopijoje matote, kaip naudodamas carry over trade strategiją užsidirbau 135 punktus prekiaudamas EUR/GBP valiutų pora, koreliuojančia su EUR/USD.

Spėjimai antrajam turui

Be mažos maržos, manau mažai scenarijų sustabdytų Macroną skubantį į Eliziejaus rūmus. Rinka jau mėgino užfiksuoti Le Pan laimėjimą ir aš buvau vienas iš kelių analitikų, kurie drįso spėti, kuria kryptimi pasuks kaina. Po rinkimų Euro vertė staigiai pakilo. Žinoma, aš neturiu krištolo rutulio ir, kaip visada, gali nutikti BETKAS, tačiau vienintelis dalykas, kuriuo esu užtikrintas tai, kad „jeigu rinka jau užfiksavo kainoje Le Pen laimėjimą pirmame etape, tuomet bet kokia staigmena rezultatuose gali pastūmėti Eurą staiga pakilti", kaip aiškinama šioje FXstreet.com apklausoje.

Anot The Independent sukurto StatistaCharts, Macronas per apklausą surinko vidutiniškai 63.1 procentus antrame etape, o Le Pen – 36.9 procentus.

Aš asmeniškai manau, kad Vokietija ir didžioji Europos Sąjungos dalis, taip pat Vašingtonas, nori, kad antrą Prancūzijos rinkimų etapą laimėtų Europai palankių pažiūrų kandidatas – Macronas. Jeigu laimės antieuropietiškų pažiūrų nacionalinio fronto kandidatė Marine Le Pen, tai gali ateityje kelti pavojų Europos Sąjungai. Macrono laimėjimas sustiprintų pasitikėjimą Europa, kurį smarkiai sumažino Brexitas, migrantų krizė ir Donaldo Trumpo išrinkimas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu.

Nors labai tikėtina, kad Macronas laimės antrąjį etapą, yra rizika, kad įvyks dar vienas teroristų išpuolis prieš pat rinkimus. Tikėkimės, kad taip neatsitiks.

Iki ir saugios prekybos,
Nenad