Prastėjant sentimentui pasaulio akcijų rinkos nuvertėjo

Lapkritis 26, 2018 10:18

Praėjusią savaitę viso pasaulio svarbiausi akcijų indeksai užfiksavo vertės kritimus. Niūrioms nuotaikoms neatsilaikė ir JAV rinkos, kurias ilgą laikė palaikė technologijų bendrovės, bet dabar ir jos prisideda ženkliais nuvertėjimais. Paskutiniais mėnesiais JAV technologijų įmonės fiksavo didelius kritimus – Facebook nuo aukščiausio taško yra nuvertėjusi net -40%, Apple -26%, daugiausiai dėl mažėjančios išmaniųjų telefonų paklausos, Netflix -38%. Tokie rinkos žvaigždžių akcijų kainų rezultatai sufleruoja apie labai stipriai pasikeitusį investuotojų rizikos sentimentą ir smulkiesiems investuotojams reikia likti labai budriems sekant situaciją dėl platesnio masto rinkos korekcijos.

Pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P500 nuvertėjo -3.8% iki 2,632 punktų lygio ir nukrito iki žemiausio taško nuo 2018 balandžio. Indeksas nuo aukščiausio taško yra nukritęs -10.4% ir kol kas nerodo stabilizavimosi ženklų, todėl jo pirkimas būtų labai rizikingas sprendimas. Technologijų indeksas Nasdaq Composite krito -4.3% bei taip pat nerodo konsolidacijos ženklų. Bendrai akcijų rinkose nuotaikos yra stipriai pasikeitusios ir dar neseniai vyravęs sentimentas pirkti greitai augančias, brangias ir dažnai nepelningas bendroves yra pavirtęs į saugių ir stabilių įmonių įsigijimą.

Pagrindinis Kinijos indeksas Shanghai Composite prarado -3.7% praėjusią savaitę. Svarbių ekonominių duomenų skelbiama nebuvo ir investuotojai laukė pasaulio viršūnių susirinkimo G-20 Argentinoje, kur vyko Donaldo Trumpo ir Xi Jiping susitikimas dėl tarptautinės prekybos situacijos. Investuotojai nesitiki ženklaus proveržio, tačiau nori geriau suprasti kokiu tempu juda derybos ir kokią poziciją yra užėmusi Kinija, kuri dabar išlieka labiausiai pažeidžiamoje pozicijoje, nes ekonominis sentimentas šalyje yra ženkliai prastesnis nei JAV.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų sumažėjo iki 0.23% lygio nuo 0.27% praėjusią savaitę. Tokią tendenciją nulėmė investuotojų paklausa ilgesnės trukmės obligacijoms, kuomet pasaulio ekonomikoje išaugo nežinomybė, daugėjant duomenų, kad pagrindinių ekonomikų augimas lėtėja.

Žaliavų rinkoje nuotaikos taip pat buvo niūrios. Labiausiai kentėjo naftos segmentas, kuriame WTI rūšies kaina krito net -10.7% iki 50.4 JAV dolerių už barelį, žemiausio lygio nuo pat 2017 metų spalio mėnesio. Tai jau 7 savaitė iš eilės, kuomet pagrindinė pasaulio žaliava nuvertėja. Investuotojai turėtų būti atidūs stebėdami JAV ekonomikos rodiklius, kurie gali rodyti ženklesnį sulėtėjimą ateinančiais mėnesiais, nes dabar JAV yra didžiausia naftos išgavėjas pasaulyje ir tokie ženklūs kainos svyravimai labai kenkia visai pramonei ir jos aktyvumui. Metalų segmente nuotaikos irgi buvo prastos: vario kaina krito -0.7%, aliuminio prarado -0.2%, o geležies rūdos nuvertėjo iki 70 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, visi užfiksavo kainų kritimą. Geriausią rezultatą parodė komunalinių paslaugų įmonės, kurių vertė sumažėjo tik -0.3%. Taip pat santykinai nedaug nukrito sveikatos apsaugos bendrovės, kurių pokytis siekė -1.9%. Tarp prasčiausių rezultatų buvo žaliavų sektoriaus pasirodymas, kuris siekė net -4.6% ir buvo daugiausiai paveiktas milžiniškos naftos korekcijos. Taip pat prastus pasirodymus turėjo paslaugų ir technologijų bendrovės, kurios prarado atitinkamai -3.9% ir -4.1%.

Praėjusią savaitę finansinius ketvirčio rezultatus skelbė viena didžiausių sunkiosios technikos gamintojų John Deere. Ši kompanija skaičiuoja daugiau nei 180 veiklos metų ir specializuojasi žemės ūkio, statybų, miškininkystės technikos gamyboje ir kūrime. Bendrovė gali būti stipriai paveikta JAV tarptautinės prekybos pakeitimų, nes dėl jų išaugo plieno kaina šalies viduje, o eksportuojamos prekės į Kiniją bus papildomai apmokestinamos, todėl bendrovės laukia iššūkių kupini metais.

John Deere per ketvirtį gavo 8.34 milijardus JAV dolerių pajamų, kurios kilo 18%, bet nepasiekė rinkos itin aukštų lūkesčių ties 8.94 milijardais. Įdomu, kad paskutinių 12 mėnesių pardavimai siekė 37.36 milijardus ir augo net 26% lyginant su laikotarpiu prieš metus. Didelę įtaką pardavimų augimui padarė konkurentės Wirtgen įsigijimas, kurios pardavimai prisidėjo prie konsoliduotų John Deere rezultatų. Koreguotas pelnas akcijai buvo 2.3 JAV doleriai ir atsiliko nuo 2.43 rinkos lūkesčių. Įmonės vadovybė tikisi pamatyti 7% įrangos pardavimų augimą ateinančiais metais.

John Deere įmonės akcijų kaina nuo metų pradžios yra nukritusi -9.4%, o per paskutinius 12 mėnesių išlieka nepakitusi.

Šaltinis: Rinkos barometras 2018 metų lapkričio 26, Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Įspėjimas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

1. Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais. Ji jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.

2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas atskirai, o Admiral Markets nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsirandančią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas Analize, ar ne.

3. Kiekvieną Analizę parengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.

4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.

5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, suprantamai, tiksliai ir išsamiai, dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, susiję su ankstesniais rezultatais, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

6. Analizės turinys neturėtų būti suprantamas kaip aiškiai išreikštas ar numanomas Admiral Markets pažadas, garantija ar implikacija, kad klientas gaus pelno, taikydamas Analizėje nurodytas strategijas, arba kad su jomis susiję nuostoliai gali arba turi būti nedideli.

7. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję rezultatai, nurodyti Publikacijoje, neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštais ar numanomais Admiral Markets pažadais, garantijomis ar implikacijomis, susijusiomis su būsimais rezultatais. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.

8. Į Analizę įtrauktos prognozės gali apimti papildomai taikomus mokesčius, rinkliavas ir kitus mokesčius, atsižvelgiant į Publikacijos temą. Admiral Markets teikiamų paslaugų kainoraštis viešai pateikiamas Admiral Markets svetainėje.

9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.