Kaip prekiauti netrukus įvyksiančio JAV federalinio rezervų banko posėdžio metu

Rugsėjis 25, 2018 13:30


2018 m. rugsėjo 26 d. visų dėmesys bus nukreiptas į JAV federalinio rezervų banko sprendimą dėl federalinės fondų normos (techninis „palūkanų normos“ terminas). Šią dieną, 19 val. (vasaros laiku, BST) / 20 val. (Vidurio Europos laiku, CET), centrinis bankas rinksis iš trijų variantų: išlaikyti palūkanų normas nepakitusias, mažinti palūkanų normas ar jas padidinti. Jo veiksmai daro didelę įtaką JAV doleriui. Kad nepraleistumėte jokių svarbių įvykių, naudokite mūsų Forex kalendorių. Taip gausite naudingos informacijos apie prognozes, skaičiavimus, statistinius duomenis ir dar daugiau!

Vis dėlto įdomiausia tai, kad JAV federalinio rezervų banko pirmininkas Jerome Powell surengs spaudos konferenciją, po sprendimo paskelbimo praėjus 30 minučių, t. y. 19.30 val. (BST) / 20.30 val. (CET). Įvairūs analitikai teigia štai ką: kuo daugiau spaudos konferencijų – tuo daugiau galimybių toliau didinti palūkanų normas. Po rugpjūčio mėnesio pranešimų rugsėjį palūkanų normų „šuolio“ tikimybė siekė 96 %, o tikimybė, kad tai gali pasikartoti gruodį – 60 %. Prieš pradėdami svarstyti, kaip geriausia prekiauti tokiomis aplinkybėmis, pažvelkime, kodėl palūkanų normos yra tokios svarbios valiutų rinkoje.

Kodėl palūkanų normos yra svarbios prekiautojams valiutomis?

Palūkanų normos svarbios prekiautojams valiutomis todėl, kad nuo jų priklauso paklausa, kuriai esant tarptautiniai investuotojai nori investuoti į konkrečią valiutą. Pavyzdžiui, kurį variantą rinktumėtės: taupomąją sąskaitą, kuriai taikomos 0,5 % ar 2 % palūkanos? Labiausiai tikėtina, kad antrąjį variantą. Panašiai ir su valiutomis. Šalys, kuriose taikoma didesnė palūkanų normą, pasižymi didesniais kapitalo srautais, nes institucijos nori gauti didesnę palūkanų normą. Didėjant kapitalo srautams, paprastai stiprėja ir valiuta. Ir atvirkščiai, šalyse, kuriose taikoma mažesnė palūkanų norma, kapitalo nutekėjimas dažniausiai didesnis, nes investuotojai investuoja savo pinigus kur nors kitur, ieškodami didesnės palūkanų normos. Šios kapitalo nutekėjimo tendencijos lemia silpnėjančią valiutą.

Kaip prekiauti JAV federalinio rezervų banko posėdžio metu?

Reikėtų atsiminti štai ką: rinkos nestovi vietoje ir visada juda kokio nors įvykio link. Vis dėlto yra būdų, kaip prekiauti aktualaus įvykio dieną. Prekiautojai, kurie geba į situaciją žvelgti plačiau, gali pasinaudoti kintančiomis kainomis. Kaip buvo paskelbta viešai, tikėtina, kad šį mėnesį FED palūkanų normas padidins, todėl dauguma prekiautojų stengsis išnaudot tokią galimybę. Pažvelkime į keturių valandų USDCHF grafiką, kai FED paskutinį kartą (2018 m. birželio 13 d.) padidino palūkanų normas, o po 30 minučių surengė spaudos konferenciją.

Šaltinis: Admiral Markets MT4 USDCHF – Duomenų intervalas: 2018 m. gegužės 21 d.–2018 m. birželio 28 d. Grafiko data: 2018 m. rugsėjo 17 d., 11:23 (BST)

Mėlynas langelis (grafike) žymi aktyvumą rinkoje 2018 m. birželio 13 d., tuo metu, kai buvo priimtas JAV federalinio rezervų banko sprendimas padidinti palūkanų normas. Ilgesnioji žvakė reiškia, kad padidinus palūkanų normas aktyvumas rinkoje padidėjo, nes pirkėjai buvo itin aktyvūs. Šiuo atveju JAV doleris pakilo Šveicarijos franko atžvilgiu. Tačiau po to rinka smuktelėjo. Kodėl? Nes Federalinio atvirosios rinkos komiteto (FOMC) posėdžio metu buvo išreikštas susirūpinimas dėl paaštrėjusio prekybos karo su Kinija. Prekiautojai, kurie į susiklosčiusią situaciją žvelgė plačiau, galėjo palaukti, kol po spaudos konferencijos situacija rinkoje nusistovės. Rinka atmetė ankstesnę žemiausią kainą, pasiektą 2018 m. birželio 12 d., o tada šoktelėjo iki aukščiausio lygio, kuris buvo pasiektas tada, kai FED paskelbė savo sprendimą. Kai kurie prekiautojai tai palaikė ženklu pirkti JAV dolerį. Pagal šį scenarijų prekiautojai galėjo prekiauti įprastu prekybos diapazonu.

Šaltinis: Admiral Markets MT4 USDCHF – Duomenų intervalas: 2018 m. gegužės 21 d.–2018 m. birželio 28 d. Grafiko data: 2018 m. rugsėjo 17 d., 11:35 (BST)

Pavyzdys:

Tarkime, kad prekiautojas pateko į rinką ties 0,9896 punktais, o „Stop-Loss“ įsakymas buvo nustatytas ties 0,9823 punktais. Šis prekiautojas gautų pelno tada, kai USDCHF viršytų atidarymo kainas, taip pat ir dėl spredo (skirtumo tarp pirkimo ir pardavimo kainų rinkoje). Jei valiutų keitimo kursas nenukryptų nuo atidarymo kainos arba būtų už ją mažesnis, sandoris būtų nuostolingas. Vis dėlto nuostolis būtų patiriamas atsižvelgiant į nustatytą „Stop-Loss“ lygį. Vieno standartinio loto (100 000 valiutos vienetų) atveju būtų patiriamas apytiksliai 757 USD nuostolis. Jei prekiautojas nuspręstų uždaryti sandorį, kainai pasiekus kitą aukštą kainų lygį, sandoris būtų uždarytas birželio 15 d. ties 0,9983 punktais. Gautas pelnas siektų apytiksliai 901 USD.

Ši medžiaga nėra ir neturėtų būti laikoma investavimo pasiūlymu ar rekomendacija, pasiūlymu ar raginimu sudaryti sandorius dėl kokių nors finansinių instrumentų. Atkreipkite dėmesį, kad tokios prekybos analizės gali ne visiškai tiksliai atspindėti dabartinius ar būsimus rezultatus, nes aplinkybės gali keistis. Prieš priimdami investavimo sprendimus, būtinai pasikonsultuokite su nepriklausomu finansų patarėju, kuris padėtų suprasti su prekyba susijusią riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.