10 pasaulio rinkų, kuriose patariame prekiauti vykstant „Brexit“ deryboms

Spalis 08, 2018 17:43

Jungtinės Karalystės (JK) ir Europos Sąjungos (ES) derybos dėl JK išėjimo iš ES kritiniu momentu atsidūrė aklavietėje. Sąlygų dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (vadinamosios „išstojimo sutarties“) terminas yra spalio 17-18 d, kai vyks ES aukščiausiojo lygio susitikimas. Ši data buvo pasirinkta siekiant, kad JK ir Europos Parlamentas turėtų pakankamai laiko susitarimui patvirtinti. Laikui bėgant, Didžiosios Britanijos svaro kintamumas gerokai padidėjo, o tai paskatino prekiautojus rinktis būtent šią valiutą. Tuo tarpu euro situacija dėl „Brexit“ bent jau kol kas išlieka rami. Tai galima aiškiai matyti Didžiosios Britanijos ir ir JAV dolerio (GBPUSD) pasirinkimo sandorių rinkoje, kur vieno mėnesio numanomas kintamumas šoktelėjo iki aukščiausio taško nuo kovo mėnesio. Tai paprasčiausiai reiškia, kad Didžiosios Britanijos svaro kaina vis labiau kinta, nes pirkėjai ir pardavėjai yra itin aktyvūs. Vis dėlto kintamumas gali būti naudingas išsilavinusiems ir drausmingiems Forex prekiautojams, nes prekyba Didžiosios Britanijos svaru atidaro duris į skirtingas prekybai atviras rinkas.

10 pasaulio rinkų, kuriose galima prekiauti „Brexit“ derybų metu

Šiuo laikotarpiu prekiautojai daugiausia dėmesio skirs devynioms valiutų poroms, į kurias įeina Didžiosios Britanijos svaras, ir vienam akcijų rinkos indeksui:

  1. GBPUSD (Didžiosios Britanijos svaras ir JAV doleris)
  2. EURGBP (Euras ir Didžiosios Britanijos svaras)
  3. GBPAUD (Didžiosios Britanijos svaras ir Australijos doleris)
  4. GBPCHF (Didžiosios Britanijos svaras ir Šveicarijos frankas)
  5. GBPCAD (Didžiosios Britanijos svaras ir Kanados doleris)
  6. GBPJPY (Didžiosios Britanijos svaras ir Japonijos jena)
  7. GBPNZD (Didžiosios Britanijos svaras ir Naujosios Zelandijos doleris)
  8. GBPPLN (Didžiosios Britanijos svaras ir Lenkijos zlotas) *Prime sąskaitos
  9. GBPSGD (Didžiosios Britanijos svaras ir Singapūro doleris) *Prime sąskaitos
  10. FTSE100 (Londono vertybinių popierių biržos 100 didžiausių viešai listinguojamų bendrovių)

Svarbu atsiminti štai ką: kad valiutos parduodamos poromis. Taigi, jei norėtumėte pirkti GBP/USD valiutų porą, vadinasi, manytumėte, kad Britanijos svaras sustiprės JAV dolerio atžvilgiu. Ir atvirkščiai, jei norėtumėte parduoti GBPSGD valiutų porą, Jums atrodytų, kad Didžiosios Britanijos svaras susilpnės Singapūro dolerio atžvilgiu. Pabandykite visa tai įsivaizduoti kaip supimosi lentą – kai vienos valiutos kaina pakyla, kitos valiutos kaina nukrenta. Galimybė patekti į daugiau nei vieną rinką ir ten prekiauti gali būti itin naudinga pasaulio prekiautojams. Viena iš priežasčių yra tai, kad prekiautojas gali analizuoti kotiruojamą valiutą (antrąją valiutą valiutų poroje), siekdamas nustatyti, kuri valiuta yra stipresnė. Tokiu būdu stipresnė valiuta supriešinama su silpnesne valiuta, ir dėl to paprastai krypties pokytis yra stipresnis.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru ir JK / ES reakcijos

Analizuoti pastarojo laikotarpio reakcijas į skirtingas antraštes pasirodė esą naudinga prekiautojams, kurie seka dabartines naujienas. Taip yra todėl, kad prekiautojas gali pamatyti, kaip rinka reaguoja į geras ar blogas naujienas. Pateiksime pavyzdį:

  • Teigiamos naujienos ir auganti rinka = mes žinome, kad tai yra geriausias galimas rezultatas, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos
  • Neigiamos naujienos ir mažėjanti rinka = mes žinome, kad tai yra blogiausias galimas rezultatas, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos
  • Teigiamos naujienos ir mažėjanti rinka = mes žinome, kad nesvarbu, koks būtų rezultatas, prekiautojai apskritai tikisi, kad kainos mažės
  • Neigiamos naujienos ir auganti rinka = mes žinome, kad nesvarbu, koks būtų rezultatas, prekiautojai apskritai tikisi, kad kainos kils

Pastarieji du atvejai paprastai pasireiškia, kai įvyksta didesni pokyčiai, nes prekiautojai į situaciją žvelgia iš ilgalaikės perspektyvos ir nekreipia dėmesio į dabartines naujienas. Tokiais atvejais prekiauti gali sektis sunkiau, nes jie greitai pasireiškia ir kinta.

Ko galime pasimokyti iš pastarojo laikotarpio reakcijų į Didžiosios Britanijos svaro situaciją?

Tai puikiai apibendrino „Bloomberg“ šiame grafike:

Šaltinis: BloombergGBPUSD – Duomenų intervalas: 2018 m. rugsėjo 10-11 d.

Šiame grafike matome, kad susitarimas tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos yra susijęs su Didžiosios Britanijos svaro kainos kilimu. Jei susitarimas nebus sudarytas, tikėtina, kad Didžiosios Britanijos svaras kris. Dėl šios priežasties prekiautojams gali prireikti sąrašo rinkų, kuriose jie galėtų prekiauti Didžiosios Britanijos svaro kainai pakilus arba nukritus po to, kai pasirodys atitinkamos antraštės, o susitarimas bus sudarytas arba nesudarytas. Greitai nustatyti, ar valiutų pora stiprėja ar silpnėja, galima pasitelkiant slankiuosius vidurkius.

Šis indikatorius padeda nustatyti bendrą tendenciją. Pažvelkime į šį pavyzdį:

Prekyba naudojant slankiuosius vidurkius

Šaltinis: Admiral Markets MT4Demo sąskaitaGBPJPY – Duomenų intervalas: nuo 2018 m. kovo 22 iki 2018 m. rugsėjo 28 d. – Grafiko data: 2018 m. spalio 1 d., 23:21 (BST)

Grafike matome, kad GBPJPY valiutų pora didžiąją 2018 m. dalį neviršijo savo 55 dienų slenkamojo vidurkio. Vis dėlto rugsėjo 10 d. uždarymo kaina buvo didesnė nei 55 dienų slenkamasis vidurkis. Taip nutiko tą pačią dieną, kai Michelis Barnier pareiškė, kad susitarimas gali būti sudarytas vos per kelias savaites. Atidarymo ties 145,03 punktais ir „Stop-Loss“, nustatytu ties 143,06 punktais, atveju bendra rizika yra 197 punktai. Vieno standartinio loto (100 000 valiutos vienetų) prekybos atveju būtų patiriamas apytiksliai 1 728 USD nuostolis ir apytiksliai 3 745 USD pelnas (rugsėjo 21 d.).

Ši medžiaga nėra ir neturėtų būti laikoma investavimo pasiūlymu ar rekomendacija, pasiūlymu ar raginimu sudaryti sandorius dėl kokių nors finansinių instrumentų. Atkreipkite dėmesį, kad tokios prekybos analizės gali ne visiškai tiksliai atspindėti dabartinius ar būsimus rezultatus, nes aplinkybės gali keistis. Prieš priimdami investavimo sprendimus, būtinai pasikonsultuokite su nepriklausomu finansų patarėju, kuris padėtų suprasti su prekyba susijusią riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.