Prekyba, tarp D. Trumpo ir Kinijos vykstant prekybos karui

Rugsėjis 17, 2018 18:43

Nuo 2018 m. kovo mėn. pabaigos Kinijos juanis nuvertėjo maždaug 8 % JAV dolerio atžvilgiu, daugiausiai dėl Donaldo Trumpo prekybos karo su Kinija. Numatoma, kad kintamumas dar labiau padidės. Kaip prekiautojai gali išnaudoti šią situaciją ir, svarbiausiai, apsaugoti save?

Pažvelkime į šią situaciją iš arčiau:

3 priežastys, kodėl šiuo metu prekybos santykiai darosi vis labiau įtempti

Kovo 22 d. Trumpas raštu pritarė dėl atsakomųjų muitų taikymo iš Kinijos importuotoms prekės, kurių vertė viršija 60 mlrd. JAV dolerių. Visi tikėjosi, kad Kinija į tai atitinkamai sureaguos. Taip ir buvo. Vis dėlto analitikai numatė, kad kuri nors pusė galiausiai pasiduos. Štai po keleto mėnesių Trumpas įvedė 250 mlrd. muitus kiniškoms prekėms, tikėdamasis šią sumą padidinti dar labiau.

Kodėl padėtis darosi vis karštesnė? Pažvelkime į faktus:

  • Bendrovė „Appleviešai pareiškė, kad Trumpo taikomi prekybos muitai pakenks šiai bendrovei. Ar Trumpas tikrai gali sau leisti kovoti su korporacine Amerika ir Volstritu?
  • Kinija siekia, kad Pasaulio prekybos organizacija suteiktų leidimą taikyti sankcijas Jungtinėms Valstijoms. Toks žingsnis dar labiau paskatintų prekybos karą.
  • Sklando gandai, kad Kinija devalvuoja savo valiutą, siekdama kompensuoti visus Trumpo įvestus muitus. Tai tėra tik viena iš priežasčių, kodėl Kinijos juanis per pastaruosius keletą mėnesių taip nuvertėjo.

Panašu, kad kintamumas neabejotinai padidės. Prieš aptardami galimus būdus, kaip išnaudoti šią situaciją savo naudai, pirmiausia apžvelkime, kaip galima į šią rinką patekti.

Tinkamos prekybos rinkos pasirinkimas: USDCNY ar USDCNH

Nors Trumpo inicijuotas prekybos karas su Kinija vienaip ar kitaip paveikė visas rinkas, dauguma prekiautojų ieško kaip tik su JAV doleriu ir Kinijos juaniu susijusių galimybių. Tačiau svarbu žinoti, kad egzistuoja dvi juanio valiutos: Kinijos viduje cirkuliuojantis ženminbi juanis (CNY) ir už Kinijos ribų cirkuliuojantis ženminbi juanis (CNH). CNH buvo sukurta, nes Kinija norėjo internacionalizuoti savo valiutą, iki galo neatidarydama savo rinkos. Štai kodėl ji vis dar turi CNY valiutą, kuri yra fiksuota, valdoma vyriausybės ir nenaudojama prekiaujant. Taigi, jei norite išnaudoti kintančią JAV dolerio ir Kinijos juanio rinką, rinkitės USDCNH valiutų porą.

Prekyba tarp Trumpo ir Kinijos vykstančio prekybos karo metu, remiantis valiutų poros USDCNH grafiku

Šaltinis: Admiral Markets MT4 USD/CNH – Duomenų intervalas: nuo 2018 m. kovo 2 d. iki 2018 rugsėjo 12 d., analizė atlikta 2018 m. rugsėjo 12 d. 15:36 (BST)

Aukščiau pateiktame grafike matomas valiutų poros USDCNH dienos žvakių grafikas. Valiutos keitimo kursui kylant, JAV dolerio vertė ženminbi juanio atžvilgiu mažėjo. 2018 m. balandžio–rugpjūčio mėnesiais buvo pastebimas didelis augimas, o sprendžiant iš naujausių kainų pokyčių, galima padaryti išvadą, kad rinka šiuo metu svyruoja tarp aukščiausio mėnesio taško – 6,9582 ir aukščiausio savaitės taško – 6,7847. Esant tokiai situacijai, galima prekiauti įvairiais būdais. Vis dėlto pakalbėkime apie tai, kaip geriausia prekiauti esant dabartinėms sąlygoms – kintančiai rinkai.

Prekybos intervalai: „Pin Bar Reversals“ modelio taikymas kainų intervale

Šaltinis: Admiral Markets MT4 USD/CNH – Duomenų intervalas: nuo 2018 m. birželio 11 d. iki 2018 rugsėjo 13 d., analizė atlikta 2018 m. rugsėjo 13 d. 08:40 (BST)

Intervalais grindžiama prekyba labiausiai tinka trumpalaike prekyba užsiimantiems prekiautojams, kadangi rinkoje nėra vieno dominuojančio pirkėjo ar pardavėjo. Tokiu atveju prekiautojai, vykdantys intervalais grindžiamą prekybą, gali naudoti rinkos elgsenos modelius, pavyzdžiui „Pin Bar Reversal“, kuris susiformavo 2018 m. rugpjūčio 28 d. valiutų poros atžvilgiu. Pavyzdys: prekiautojas pateko į rinką ties 6,8141 punktu, o „Stop-Loss“ įsakymas buvo nustatytas ties 6.7846. Prekiautojas gautų pelno, kai USDCNH būtų prekiaujama viršijant šių valiutų atidarymo kainą (įskaitant spredą – skirtumą tarp rinkoje taikomos pirkimo ir pardavimo kainos). Jei valiutos keitimo kursas sutaptų su atidarymo kaina arba būtų už ją mažesnis, sandoris atneštų nuostolių. Vis dėlto nuostoliai siektų tik nustatytą „Stop-Loss“ ribą. Vieno standartinio loto (100 000 valiutos vienetų) prekybos atveju būtų patiriamas apytiksliai 430 JAV dolerių nuostolis. Jei prekiautojas nuspręstų uždaryti sandorį ties pirmąja dienos žvake, sandoris turėtų būti uždarytas rugpjūčio 30 d. ties 6,8660 punktu. Būtų gaunama apytiksliai 747 JAV dolerių pelno.

Rizikos valdymas vykstant prekybos karui tarp Trumpo ir Kinijos

Svarbu nepamiršti, kad tai yra precendento neturinti situacija. Niekas nežino, kaip toli šis prekybos karas nueis ar koks bus ilgalaikis jo poveikis. Ko gero, rinka jautriai reaguos į skirtingas antraštes apie Trumpą ir Kiniją. Kaip prekiautojai gali apsisaugoti nuo šių netikėtų įvykių? Vienas iš būdų – visuomet prekiauti su „Stop-Loss“, kad žinotumėte, kiek galite prarasti, jei sandoris bus nesėkmingas. Tokiu būdu prekiautojas gali efektyviai valdyti riziką, galvodamas apie ilgalaikę perspektyvą, o ne patirti sutriuškinimą vos po vieno ar dviejų sandorių.

Ši medžiaga nėra ir neturėtų būti laikoma investavimo pasiūlymu ar rekomendacija, pasiūlymu ar raginimu sudaryti sandorius dėl kokių nors finansinių instrumentų. Atkreipkite dėmesį, kad tokios prekybos analizės gali ne visiškai tiksliai atspindėti dabartinius ar būsimus rezultatus, nes aplinkybės gali keistis. Prieš priimdami investavimo sprendimus, būtinai pasikonsultuokite su nepriklausomu finansų patarėju, kuris padėtų suprasti su prekyba susijusią riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.